Skocz do zawartości

Unisław - kolejny klif Wiślany


Gość horn3t

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiejsza paskudna, wietrzna i deszczowa pogoda poprawiała nam od rana humory bo dała możliwość poszaleć na klifie w Unisławiu :jupi: .

Wiało koło 6-8 m/s i turbiło zwłaszcza dawały się we znaki rotory przy lądowaniu. Krzysiek i Damian zalatywali szybowcami z pianki udowadniając, że takie modele w dobrych rękach potrafią wiele. Szkoda, że przy tak dużej rzeszy modelarzy z regionu jest mało chętnych na latanie na żaglu, które nie wymaga drogich silników, wyposażenia i wymuskanych modeli a jedynie ochoty na latanie.

Tak rozpoczęliśmy nowy modelarski 2012 rok. :faja:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=2ddrtgBzHxA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do Unislawia dotarlem bardzo wczesnie ok 4,30,,,Krzyśiek w ubiegłum roku dokładnie opisał mi jak dojechać ale nie miałem przed wypadem dostepu do kompa -pojechalem w ciemno. Nie miałem zadnego problemu o info miejscowki bowiem "chłopcy poranni,miejscowe asy na piwku wszystko mi opowiedzieli co i jak ... Nim opadla mgielka i poranna rosa pocwiczyłem 'gównoloty" / tak nazywają mistrzowie z 3City - falkony." Swinski ryj" na poczatek . decyzja była słuszna bowiem odkrylem gdzie nosi -a gdzie turbi.zaliczajac kilka korków -wyprowadziłem silnikiem modele z opresji..Wiaterek z rana cieniutki. O 11-tej zaczelo dymac zdrowo. SWORD mial pole do popisu i dostarczyl mi wiele emocji i frajdy. Startowałem z miejsca po lewej nie modelarskiej jakoś lepiej widziałem i lepiej wychodziły mi ladowania. Prawa bramka na wysokości małego czerwonego domku a lewa przy domkach jednorodzinnych . Ze SWORDA jestem bardzo zadowolony jak ktoś nie ma aspiracji modelarskich na poziomie mistrzostw świata polecam . "Zapala" powyżej 6m/sek ale jak już sie go rozbuja dostarcza wiele emocji. Jest duży ma fajna kolorystyke nie "ginie " na niebie W powietrzu były bardzo towarzyskie dzikie gołebie ale nie zdazały,głuptaki za swordem... Miejscówka modelarska zadbana trawka przycieta,krag betonowy na ognisko. Krzysku - zostawiłem zakonspirowana w trawie koło kregu prowizoryczna gałąż z taśiemkami wskazujacymi kierynek wiatru jest jaki jest,może Wam się "psu-da". Serdecznie pozdrawiam na pewno tam jeszcze zawitam odkryłem krótszą drogę dojazdu . MIEJCE SUPER...!!! powiadomcie o wspólnym lataniu bo solo smutnawo wprawdzie miałem o poranku wizytę jutrzenki zjawila się z mgiełki jak na fotkach była tylko w cieniutkiej koszulce,prosiłem by zrobiła mi fotki ale ona chciała ode mnie co innego...teraz wiem dlaczego Krzysiek czesto tam zaglada...hi..hi..hi Pozdrawiam janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku miło, że Ci się podobało okres wakacyjny nie sprzyja wspólnym wypadom każdy ma jakieś swoje plany ale jak będzie bliżej jesieni wiatry pokażą moc zbocza ZAPRASZAMY będzie wesoło :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysku to zupelnie inne latanie niż u mnie na po kopalnianych wyrobiskach. Wiatr musi wlecieć w dziurę / wyrobisko/ i dopiero skutecznie działać na model.ale jakoś z bidą się lata. Pod koniec miesiąca super warunki na klifie ale to zupełne inne latanie -lądowanie .Na zboczu w Unisławie po lewej stronie rośnie dzika akacyjka...az prosi sie" unicztożenie-" zasłania trochę obserwcję lotu i potrafi przyturbić..powiedz tylko jedno słowo /tak/ a nastepna wizyta ze STHILEM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy goście na naszych zboczach mile widziani, fajnie że udało się zalatać.

Właśnie wróciłem z urlopo-wikendu w Mechelinkach, niestety przez te kilka krótkich dni nie było warunków do latania.

Może innym razem lepiej przypasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross do góry głowa.. ja.już spakowany...jutro wyruszam na Mechelinki / dzisiaj byl bardzo dobry TAM WIATER za szybko wrócilś bo teraz zaczyna sie tam KLIF - WSCHÓD-ŻWIROWNIA-BETLEJEM.. ..a dansingi czynne non-stop w we Wladku - czyba ,ze byłeś ze "stabilizatorem" / żoną/..w Unisławiu super -pierwszy raz przybyłem po naukę ale było Ok mimo ,że waliłem KORY...wiem gdzie są a najwazniejsze ,że modele całe- miałem wyjatkowy dzien i szczęscie. jestem bardzo zadowolony. Jadac jutro A-1 bede patrzal czy jest zjazd z autostrady w miejscowosci Kiełbasin-mialbym do Unisławia super droge. Pozdrawiam Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.