Skocz do zawartości

Kupić czy nie?


Pablolotnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myśle że dałby rade takie "poważniejsze" 3D ale te lotki musiałbyś przedłożyć aby były na całej długości skrzydeł oraz troche mocniejszy silnik niż 10ccm, np. 14 cmm.

 

Takie jest moje zdanie - ale ja się średnio znam na 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw policzyć powierzchnie nośną oraz obliczyć obciążenie pow nośnej przy przewidywanej masie startowej. Jak wyjdzie 60-70g/dm2 to 3D raczej nie wyjdzie. Dodatkowo to lotki zaczynają się daleko od kadłuba a co za tym idzie będą mało skuteczne w zawisie ponieważ będą poza strumieniem zaśmigłowym co zapewne będzie skutkowało obracaniem się modelu w przeciwnym kierunku do obracającego się śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem ten modelik :D .Niestety 3D to nim nie pokrece ,ale zwykła akrobacje jak najbardziej.Poza tym była naprawdę niezła okazja, 400zl z silnkiem webra 61 ,i to latanym tylko dwa razy.Modelik jest zlozony z graupnerowskiego zestawu a ten też swoją wartość ma(ponoć 250 € ) :lol: , także kiedy znudzi mi sie kręcenie beczek i pętel na zmianę, to byćmoże go sprzedam.Może nawet z zyskiem 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.