Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZD-36 Cobra skala 1/4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Janusz

Napisano 01 January 2012 - 20:34

Witam, Reniu poprawione,a starty były naprawdę trudne i nie ma się co rumienić.Było super i ja dzięki Tobie że zacząłeś holować mogę latać szybowcami.
  • 0

#2 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Renart

Napisano 01 January 2012 - 20:26

Januszku, tak gwoli sprostowania: ten DG to 303 jest :D 800 a właściwie 808 to może będzie (takie same kadłuby i oznaczenie łatwo przerobić) jak nowe skrzydełka zmajstruję - tylko kiedy? A loty dzisiejsze, udane, dla mnie nowym doświadczeniem były. Zwłaszcza start zestawu w poprzek pola wzlotów (z drzewami w dość nieodległej perspektywie) w mocno turbulentnym powietrzu, kiedy pilotowałem holówkę z Cobrą na końcu linki. Stres był obecny i tego nie można pięknym startem nazwać :oops:. Starty na południowy zachód (z bocznym wiatrem) chyba są bezpieczniejsze - w razie W jest szansa na zakręt i lądowanie. No i treningu mi trzeba, tego nie da się ukryć.
  • 0

#3 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 01 January 2012 - 19:05

Witam,
udało się godnie po modelarsku przywitać nowy rok.Wykonaliśmy z Renkiem po trzy loty,latała cobra,dg303 i miss morava.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#4 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 December 2011 - 12:25

ilość złocistego napoju na wiosnę ... .

ok Man. :faja:
Jesteśmy umówieni...

:!:
filmik Jurka (po edycji treści) na youtub'ie znowu dostępny - łatwy do znalezienia, "oblot cobry" wystarczy wpisać
  • 0

#5 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 December 2011 - 22:28

Witam, Reniu,za tego "Mistrza" kara cię nie minie,ilość złocistego napoju na wiosnę moze naruszyć Twój budżet.Narazie jest zimno,ale na wiosnę się przypomni.
  • 0

#6 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądTarnów

Napisano 11 December 2011 - 21:46

Dobra, Janusz sie krępuje to ja napiszę, a co?
Korzystając z pieknej pogody wykonano kolejne loty Cobrą. Przeprowadzone zostały divetest'y i wynikające z nich korekty wyważenia oraz próby korkociągowe i prędkości minimanej. W trakcie jednego z lotów próby przeciągnięcia wykonywał konstruktor modelu, Kol. Marek Czuba - na zdjęciu - który napstrykał masę fotek, może coś "powiesi".
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
(W głębi Kol. Tomek z asekuracją Roberta uruchamia Sopwith'a - opis modelu na stronie Tomka, info z oblotów: www.avia.tarman.pl oraz w dziale półmakiety)

A do Cobry wracając, Mistrz (Janusz O.) czuje JĄ coraz lepiej. "Czwarty zakręt" przed lądowaniem wykonuje już na wysokości 2-4 metrów i ląduje przy nodze.
Znowu :twisted:
  • 0

#7 kryniek

kryniek
  • Modelarz
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 November 2011 - 18:20

Pewnie Jurek miał na myśli takie dziwne wzorki :mrgreen: http://www.sagach.ch/images/cobra2.jpg
  • 0

#8 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 22 November 2011 - 20:14

Nie uważacie kole , ze oprócz tej porazkowej kabinki / znaczy sie limuzynki - czy jak szybaki mówią owiewki / , która oczywiście jest porażką - jak wspomniał jeden z n/ przyjaciół - ta kobra jest za mało kororowa / jakies kwiatki czy pasiurki byłyby konieczne

Witam,
cobra Jerzy nie będzie miała żadnych ozdobników,przyjdą jeszcze numery na skrzydle i nakładki na hamulce.Cobra z Łososiny nie ma nic więcej.
  • 0

#9 jerzy47

jerzy47
  • Modelarz
  • 68 postów

Napisano 21 November 2011 - 17:14

Nie uważacie kole , ze oprócz tej porazkowej kabinki / znaczy sie limuzynki - czy jak szybaki mówią owiewki / , która oczywiście jest porażką - jak wspomniał jeden z n/ przyjaciół - ta kobra jest za mało kororowa / jakies kwiatki czy pasiurki byłyby konieczne
  • 0

#10 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 November 2011 - 12:49

Witam, bardzo cieszy mnie fakt że po oblotach cobry morawą poleciał także Tomek,będzie jednego pilota holownika więcej.Tomek do tej pory holował mnie piperem z silnikiem 26cm,ale na cobrę to chyba trochę za mało.
  • 0

#11 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 November 2011 - 22:10

Witam, próby wytrzymałościowe dopiero przy skrzydłach z formy,te nie były policzone i nie wiem ile wytrzymają.Robota była na "modelarskie oko"i do tej pory mnie nie zawiodła.
  • 0

#12 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 November 2011 - 15:21

Janusz, to tylko drobna, koleżeńska przysługa. Staram się odwdzięczyć za ogrom pomocy, której dane mi było doświadczyć z Twojej strony. A tak poza tym, czego się nie robi w przypływie desperacji :wink: Jeszcze raz gratuluję, Markowi i Tobie tej kapitalnej konstrukcji. No i chcę być obecny przy próbach wytrzymałościowych :twisted:
  • 0

#13 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 November 2011 - 10:54

Witam, oczywiście będziemy startować cobrami tym bardziej że kolegom w klubie oblot się podobał.Powstaną następne a pirat jeszcze nie przejdzie na emeryturę bo jest to model dla mnie bardzo zasłużony i sprawdzony w boju.
  • 0

#14 skazoo

skazoo
  • Modelarz
  • 90 postów
  • SkądWarszawa-Bemowo
  • Imię:Marcin

Napisano 20 November 2011 - 09:55

Marek, Janusz gratulacje !!! Podziwiam zapał z jakim realizowaliście ten projekt, czekam z niecierpliwością na wersję całolaminatową. Jak rozumiem w przyszłym sezonie startujecie w zawodach Cobrami?
  • 0

#15 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 November 2011 - 09:53

Gratulacje. Masz już jakieś spostrzeżenia co do profilu płata ? Pozostaje ten z prototypu ?

Witam,
profil Tomku pozostanie ten sam,spisuje się bardzo dobrze.Hole były na 150m bo pogoda nie pozwoliła wyżej i w drugim locie wylatałem bez problemu 5 min.Cobra lata trochę szybciej od pirata ale za to chodzi idealnie za ręką.Próbowałem ją przeciągnąć i zwolniła prawie do zera potem pochyliła maskę z przechyłem na skrzydło i wyszła sama do lotu poziomego.korka nie próbowałem bo było za nisko.Teraz muszę zrobić parę lotów z różnym wyważeniem aby określić optymalne.Miałem pewne obawy czy usterzenie płytowe steru wysokości nie będzie za czułe,ale ustawiłem przed oblotem expo na 60% i było super.
  • 0

#16 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 279 postów

Napisano 20 November 2011 - 09:03

Gratulacje. Masz już jakieś spostrzeżenia co do profilu płata ? Pozostaje ten z prototypu ?
  • 0

#17 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 November 2011 - 23:23

Witam, w napisach na filmie jest mały błąd,cobra waży dokładnie4500g i jest lżejsza od pirata o 300g.Kabinka oczywiście będzie inna,jest forma i niedługo będzie wytłoczona.Spieszyliśmy się z oblotem bo Marek chce robić formę na skrzydła.Nie jest to model ze sklepu i zawsze coś można znaleść do poprawki.Robota jest od zera,od pomysłu Marka i szkicu na kartce,potem rysowanie planów itd.Warto było bo model lata pięknie.
  • 0

#18 Gośćhorn3t_*

Gośćhorn3t_*
  • Guests

Napisano 19 November 2011 - 23:17

Model rasowy ale ta kabinka... :D

Zgadzam się.Kabinka przy tak pięknym modelu to porażka!
Mirek

... malkontenci :) przecież to prototyp i jaki piękny :)
  • 0

#19 pepcio 11

pepcio 11
  • Modelarz
  • 157 postów
  • SkądElbląg
  • Imię:Mirosław

Napisano 19 November 2011 - 22:48

Zgadzam się.Kabinka przy tak pięknym modelu to porażka! Cały czas myślę ze to "tymczasówka". Pozdrawiam i życzę dalszych udanych lotów. Mirek
  • 0

#20 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 744 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 19 November 2011 - 22:21

Janusz Gratulacje !!! Przepiękna ta Cobra !!!!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych