Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZD-36 Cobra skala 1/4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 3634 postów
  • SkądNowy Targ
  • Imię:Wojciech

Napisano 19 November 2011 - 22:15

4300g wg. opisu pod filmem :) Model rasowy ale ta kabinka... :D
  • 0

#22 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 2078 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano 19 November 2011 - 20:49

Piękny model, idealny oblot, wielkie gratulacje. :D
  • 0

#23 Gośćhorn3t_*

Gośćhorn3t_*
  • Guests

Napisano 19 November 2011 - 19:58

Wielkie gratulacje pięknie się prezentuje :D , jaka ostatecznie wyszła masa do lotu?
  • 0

#24 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Janusz

Napisano 19 November 2011 - 18:38

Witam,
cobra oblatana pomimo nie najlepszej pogody i przy bocznym wietrze oblot wyszedł super.
Poniżej parę fotek i jak odpocznę to skrobnę parę słów,Narazie serdeczne dzięki dla Renka że zdecydował się robić za holownika.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Zdjęcia wykonał konstruktor cobry Marek Czuba.
  • 0

#25 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 279 postów

Napisano 07 November 2011 - 14:07

Jak na tą wielkość wyszło dość lekko . Ma długi nos ze względu na leżącą pozycję pilota, więc chyba nie potrzeba będzie zbyt dużo balastu do wyważenia może wyjść nawet lżej niż Twój Pirat . Na razie zimy nie widać, zdążysz jeszcze zrobić oblot w tym roku.
  • 0

#26 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 06 November 2011 - 22:34

Witam,
małymi kroczkami zbliżamy się do finiszu.Skrzydła pokryte folią oracower,zamontowane serwa wysokości i kierunku to co widać waży 3,4kg jeszcze dojdzie zasilanie i wyważenie na przód.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 0

#27 DjTommi

DjTommi
  • Modelarz
  • 118 postów
  • GG:
  • SkądRybnik
  • Imię:Tomek

Napisano 02 November 2011 - 23:04

Witam. Ja tam nic nie mówię ale na plaży nam się spało całkiem dobrze w tym roku hehe. A co do Cobry no to coraz bardziej zaczyna mi się podobać i myślę o tej 3,4m z Modelpartnera. Pozdrawiam
  • 0

#28 kryniek

kryniek
  • Modelarz
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 November 2011 - 21:18

:mrgreen:
  • 0

#29 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 02 November 2011 - 11:22

Witam, Krzysiu liczymy na Ciebie,byłeś podporą naszych zawodów makiet.Wcałym hangarze zrobiliśmy wylewkę betonową,koledzy z Kraśnika nie będą mieli "plaży" ale trochę piasku koło hangaru zostało.Koło cobry pracuję nadal,serwa w ogonie już zamontowane.
  • 0

#30 kryniek

kryniek
  • Modelarz
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 October 2011 - 22:54

Piękne towarzystwo z przyjemnoscią wyholuję taką ekipę, ale i podłoga hangaru zwróciła moją uwagę, nie brzydka :mrgreen:
  • 0

#31 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Renart

Napisano 25 October 2011 - 19:54

Cześć, aby DG nie odstawał tak bardzo od reszty muszę poszukać jakiegoś realnego malowania z "pijackim", czerwonym noskiem ;)
  • 0

#32 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 24 October 2011 - 20:51

Witam,
dalsze prace,dorobione końcówki i zamontowane hamulce.
Dołączona grafika

Cobra będzie miała takie towarzystwo w klubie:
Dołączona grafika

• 0

#33 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 15 October 2011 - 18:50

Witam,
prace przy modelu idą do przodu.Doszlifowałem skrzydła do kadłuba,teraz muszę dorobić końcówki płata.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 0

#34 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 October 2011 - 21:42

Witam, Krzysiu te skrzydła to prototyp i zależy mi na czasie.Eleganckie to będę miał dopiero jak Marek zrobi formę,narazie będzie chyba folia zależy mi też na wadze,chcę aby waga tej cobry nie przekroczyła 5kg do lotu.
  • 0

#35 kryniek

kryniek
  • Modelarz
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 October 2011 - 13:26

Januszu proponuję wylakieruj skrzydła samochodowym lakierem poliuretanowym jest trochę miększy od akrylu ale dużo bardziej elastyczny więc nie pęka, a uzyskasz doskonałą powierzchnię . ;) Taki lakier mam położony na Muszce(p/mat) i Wildze(połysk).
  • 0

#36 tytan12

tytan12
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Witek

Napisano 22 September 2011 - 20:22

Przy takiej rozpiętości pokrył bym folją Oracal 0,058 trochę więcej wagi,ale kleisz na zimno,nie masz problemu z przegrzaniem forniru itp.Na balsie to wychodzi ale z fornirem jest gorzej :evil:
  • 0

#37 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 September 2011 - 22:32

Witam, zawodowo zajmuję się drucikami w samochodach więc akumulatorów mam pod dostatkiem.Nie mam prasy,a skrzydło ma 3,75m więc musiałem improwizować.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Dżwigar jest z sosny 10/4 na 3/4 rozpiętości,tkanina szklana pod fornir do połowy płata.Dzisiaj wyciągłem połówkę płata waga 700g bez natarcia i przed oszlifowaniem.Dżwigar się nie odcisnął więc docisk chyba był prawidłowy.Skrzydła pokryję białą folią oracower,zależy mi na czasie żeby sprawdzić profil,bo Marek szykuje się do zrobienia formy na skrzydła.jak to będzie wyglądać to zobaczymy.Lepiej idzie mi latanie niż budowa modeli i jestem pełen podziwu dla kolegów którzy mają dopieszczone modele.
  • 0

#38 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 3232 postów

Napisano 21 September 2011 - 06:22

To ja wszystkie akumulatory wywiozłem z firmy do skupu a Pan Janusz dopiero pokazuje swój sekretny patent !?... Eh człowiek uczy się całe życie. Posiadam prasę co prawda ale tylko 1,3 metra a tu proszę -szybko tanio i nic nie ogranicza długości
  • 0

#39 wojt1125

wojt1125
  • Modelarz
  • 317 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 September 2011 - 22:48

Pod fornirem są jakieś wzmocnienia z tkaniny szklanej? Zamierzasz okleić skrzydła folią, lakierować, czy jakaś inna metoda? Skrzydła do takiego kadłuba muszą wyjść perfekcyjnie ;) Trzymam kciuki!
  • 0

#40 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 178 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 September 2011 - 21:25

Witam,czas wziąść się do pracy,teraz przyszła kolej na oklejanie fornirem skrzydeł.Nie wiem jak mi to wyjdzie bo fornirem oklejam pierwszy raz,w cześniej pirata oklejałem balsą1,5mm.Fornir mam topolowy kawałki 1m i muszę go łączyć ze skosem.Do oklejania używam soudal66A.Będąc na zawodach w Kurowie i Kraśniku prezentowałem kadłub cobry.Dziękuję kolegom za wymianę doświadczeń i uznanie dla pracy włożonej przez Marka Czubę przy budowie tego modelu.Poniżej fotka z oklejania pierwszej połówki skrzydła,jako obciążenie użyłem akumulatorów zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dołączona grafika

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych