Skocz do zawartości

Yak 54 Tompodelcz jakies doswiadczenia???


Rekomendowane odpowiedzi

Hello!!!

 

lada moment dostane takie cos http://nastik.pl/tm-yak54-40e-arf-p-1151.html

Za diabla nie moge znalezc nic o tym modelu w necie. A od Grzeska wiem ze kilka ich juz sprzedal. Moze wlasciciele sie ujawnia i napisza jak to lata, jakie maja wyposazenie i ogolne wrazenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Yakolev dojechal wczoraj :D Mieszane uczucia budzi karton zewnetrzny z ohydnym napisem MADE IN CHINA, bleeee. Kolejne rozczarowanie to wewnetrzny karton z kserokopia zdjecia modelu naklejona z boku opakowania. I na koniec pokserowana instrukcja w jezyku milosci :D buaaahahaha

Sam model, hm no coz, miod i malina!!! Przepiekny wrecz, konstrukcja lekka i mocna, bardzo wyazurowana ale tak przestrzennie rozplanowana ze na pewno mocna. Oklejenie pierwsza klasa, galanteria takze. Martwi mnie tylko 1 rzecz- nie ma serw z tylu kadluba i albo kierunkowe dam z tylu lekko zmieniajac konstrukcje czego bardzo nie chce, albo trza bedzie PB podoklejac pod ogonek. Chyba ze jakims cudem model sie wywazy, ale to muslaby byc mega cud i w to nie wierze. Gorzej gdyby na ogon byl za ciezki, wtedy olow idzie na dziob w ogromnych ilosciach, tu mysle ze kilkadziesiat gram w najgorszym razie zalatwi sprawe.

Wsadzilem mu saiciaka 91 z perrym i zbiornik na maxa z tylu. Dzis mam zamiar skonczys budowe i wtedy postaram sie dac fotki RTF-a :)

 

sany2530ank2.th.jpg

sany2531ang3.th.jpg

sany2532agb0.th.jpg

sany2534aps2.th.jpg

sany2535aiu3.th.jpg

sany2533axb7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy. Balem sie ze bedzie za ciezki na ryj ale jednak czeska mysl techniczna jest calkiem calkiem i wyszlo tak, ze moim lekkim 60gr lipolem moge nawet zrobic lekko tylne CG.

MOdel wazy bez paliwa kpl wyposazony 2500 gr, wiec calkiem niezle. Troche nie podoba mi sie sterowanie wysokoscia za pomoca patyka i pretow ze snapami ale moze to tylko wyglad, a okaze sie bardzo dobre :) Za to ogonek na pull-pull'u wiec pierwsza klasa. Caly model cudo, po prostu az milo patrzec. Oblotm jesli pogoda dopisze w pierwsze ladne popoludnie.

Fotosy gotowego

sany2536abl5.th.jpg

sany2537avc8.th.jpg

sany2538and9.th.jpg

sany2539adf3.th.jpg

sany2540acx5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balem sie ze bedzie za ciezki na ryj ale jednak czeska mysl techniczna jest calkiem calkiem i wyszlo tak, ze moim lekkim 60gr lipolem moge nawet zrobic lekko tylne CG.

 

Paweł coś w twoich wypowiedziach jest nie tak w końcu czyjej produkcji jest ten model piszesz że na pudełku jest made in china a dalej czeska myśl techniczna, czyżby Topmodel otworzył zakłady w Chinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balem sie ze bedzie za ciezki na ryj ale jednak czeska mysl techniczna jest calkiem calkiem i wyszlo tak, ze moim lekkim 60gr lipolem moge nawet zrobic lekko tylne CG.

 

Paweł coś w twoich wypowiedziach jest nie tak w końcu czyjej produkcji jest ten model piszesz że na pudełku jest made in china a dalej czeska myśl techniczna, czyżby Topmodel otworzył zakłady w Chinach :)

 

Zobacz tytul- Yak 54 Topmodelcz, z tego co wiem to czeska firma :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof napisał/a:

Pawel Rzedzicki napisał/a:

Balem sie ze bedzie za ciezki na ryj ale jednak czeska mysl techniczna jest calkiem calkiem i wyszlo tak, ze moim lekkim 60gr lipolem moge nawet zrobic lekko tylne CG.

 

 

Paweł coś w twoich wypowiedziach jest nie tak w końcu czyjej produkcji jest ten model piszesz że na pudełku jest made in china a dalej czeska myśl techniczna, czyżby Topmodel otworzył zakłady w Chinach :)

 

 

Zobacz tytul- Yak 54 Topmodelcz, z tego co wiem to czeska firma

 

No cóż temat czytałem dokładnie natomiast jak załóżmy mam salon samochodowy w Polsce i sprzedaje mercedesa to nie znaczy że go produkuje .

 

Pytam dlatego ze też jestem zainteresowany podobnym modelem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topmodel to firma czeska a modele które ma w ofercie i firmuje są od kilku poddostawców z różnych regionów świata. I nie trzeba otwierać fabryki w chinach żeby tam mieć produkcję. Fabryki modeli tam już są, jedne lepsze inne gorsze i produkują modele dla siebie oraz dla uznanych marek. Hangar9, E-Flite, Great Planes, Topmodel (cześć oferty) i wiele wiele innych ma modele made in china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topmodel to firma czeska a modele które ma w ofercie i firmuje są od kilku poddostawców z różnych regionów świata. I nie trzeba otwierać fabryki w chinach żeby tam mieć produkcję. Fabryki modeli tam już są, jedne lepsze inne gorsze i produkują modele dla siebie oraz dla uznanych marek. Hangar9, E-Flite, Great Planes, Topmodel (cześć oferty) i wiele wiele innych ma modele made in china.

 

Jest rzeczą oczywista dla mnie ze top model to firma Czeska, wiadomą rzeczą jest też ze firma handlująca nie musi być producentem jednak Paweł wprowadził trochę zamieszania "pudełko made in china a następna wypowiedź czeska myśl techniczna":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu!!!

Model w porownaniu do np Funtany wykonany jest z zegarmistrzowska precyzja, oklejenie folia, sklejenie elementow kadluba itd. Takze cala galanteria jest bardzo porzadna, snapy metalowe, srubek az nadto, spasowanie elementow pierwszorzedne. Nie sadze zeby Chinczyki ten model tak ladnie wykombinowali, co najwyzej moga go skladac dla Topmodela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.