Skocz do zawartości

Yak 54 Tompodelcz jakies doswiadczenia???


Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu!!!

Model w porownaniu do np Funtany wykonany jest z zegarmistrzowska precyzja, oklejenie folia, sklejenie elementow kadluba itd. Takze cala galanteria jest bardzo porzadna, snapy metalowe, srubek az nadto, spasowanie elementow pierwszorzedne. Nie sadze zeby Chinczyki ten model tak ladnie wykombinowali, co najwyzej moga go skladac dla Topmodela.

 

Nie przesadzaj, funtana też nie jest zła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yak oblatany!!!

Niestety mam pecha do operatorow i filma niet (bakteria w kamerze)

 

Co do samego oblotu. Start no problem, trymowanie zbedne :D Mialem max wychylenia na lotkach- zdecydowanie za duzo bo nawet harrier rola nie dalo sie zrobic. I podczas szybkiego przelotu po kilku ostrych beczkach patrze i oczokm nie wierze- flater??? A to lotka menda sie wykleila i zawisla na dzwigni i popychaczu. Wyladowalem, pokleilem, na wszelki wypadek podolewalem kleju na wszystkie zawiaski, zmiejszylem wychylenia lotek i w gore.

Tym razem zaczalem testowac mozliwosci modelu. Przede wszytskim tylny CG podany przez producenta jest i tak stanowczo zbyt przedni- jutro dam pakiet bardziej na tyl. Wiec figury typu harrier i rol byly dosc nerwowe. Ale widac ze w modelu drzemie potencjal. Stery mega skuteczne, zyleta na lekko wychylonym ogonie. Nie potrzeba domixowywac wysokosci- model nie ucieka. Mocniejsze wychylenie steru kierunku od razu stawia model w pionie. Model stabilny w przeciagnieciu, lekko buja skrzydlami przy probach harriera- da sie to opanowac, ale mysle ze CG do tylu zdziala tu najwiecej. Blender dziki jak huragan, plaski korek przepiekny.

Ladowania bardzo stabilne, model momentalnie wytraca przedkosc- to chyba zasluga grubego ryja z dziura :D

 

Ogolnie jestem zachwycony tym malym wariatem. Mam nadzieje ze jutro bedzie jeszcze lepiej.

 

Fotki z latania wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis polatalem z 40 gr na ogonie, mmmm, sam miod. Model zachowuje sie w przeciagnieciu jak wieksi jego bracia. Przestal kolebotac w harrierze ale to koniec dobrych wiesci. Na razie mam przerwe w lataniu bo musialem ladowac na zylecie- ster wysokosci odmowil posluszenstwa.

Na razie model w warsztacie. Jak bedzie latal to sie ozwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.