Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tak to prawda, kadłub lekki i bardzo delikatny, ale jak sie dobrze lata i sie go nei rozbija przy lądowaniu to w powietrzu też sie nie rozpadnie.

Szczerze mówiąc to jeszcze można delikatnie go odchudzić, w skrzydle według mnie jest za gęsto żeber. Z kilku można zrezygnować, np co drugi lub całkiem przeprojektować na mniejsza liczbę żeber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jeszcze można delikatnie go odchudzić, w skrzydle według mnie jest za gęsto żeber. Z kilku można zrezygnować, np co drugi lub całkiem przeprojektować na mniejsza liczbę żeber.

 

w końcu prototyp zbudowałem w 2004 roku , troche się od tego czasu zmieniło, :wink:

 

a model lata do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem zbudować ten model, właśnie zamówiłem tkaninę w havlu. Postaram sie zdawać relacje na forum o postępach, najprawdopodobniej umieszczę w nim benzynę 26cmm. Jak laminować boki kadłuba, włókna tkaniny pod skosem do kierunku słojów balsy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872, dobrze Ci radzi, benzyna to w takim modelu to nieporozumienie, wyjdzie Ci za cieżki źle bedzie go wyważyć i nie bedzie miał dobrych własności lotnych, chyba ze nie chcesz latac akrobacji 3D.

Boki kadłuba laminuj tkaniną skośna, jedna warstwa zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad silnikiem mogę się jeszcze trochę po zastanawiać. Zamówiłem już tkaninę niestety nie było ze splotem skośnym, kupiłem 6m2 powinno wystarczyć, muszę jeszcze kupić capon do zagruntowania balsy. Macie jakieś rady dotyczące budowy, może trzeba coś poprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poprawić, raczej nie, wszystko pasuje idealnie, mozesz wczesniej sprawdzić komorę na zbiornik paliwa czy Ci bedzie pasował bo tam jest dosyć ciasno. Zamontuj też zastrzały z linek na statecznikach, dlatego że potrafią wpadać we flater przy duzych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem oparów epidianu wstawię parę fotek, postępy narazie niewielkie ale temat będę na bieżąco uzupełniał :)

 

Balsa na wręgi, laminuje się pomiędzy 2 szybami:

 

extra001.jpg

 

Dwie pierwsze wręgi, jedna ze sklejki 3mm, druga 1,6mm, będą one sklejone razem:

 

extra003.jpg

 

 

Chciałem ażurować tą z sklejki 3mm tylko nie wiem jak zbytnio, nie mam koncepcji. Na tą wręgę 3mm będzie naklejona ta 1,6mm której ażurować nie będę. Mógłby ktoś zrobić taki podglądowy rysunek przykładu rozmieszczenia otworów do ażurowania w tej z 3mm, aby zbytnio tego elementu nie osłabić.

 

EDIT:

Coś takiego może być??

extra.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiu, pierwsza wręga od lewej jest chyba trochę źle wycięta. Tak pewnie dostałeś od Krzysztofa w planach. Właśnie kończę ten model. W połowie tygodnia jak mi Artexie "wyduszą" kabinkę wstawie zdjęcia i opiszę drobne zmiany jakie dokonałem.

 

Ta wręga w modelu jest pochylona do tyłu. Ponieważ kadłub w tym miejscu się zwęża w stronę ogona to wręga u podstawy powinna być szersza niż u góry przed łukiem. Z moich wyliczeń wynika, że to będzie około 3,7 mm z każdej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.