Skocz do zawartości

FOX 2300 EPO czyli nowa zabawka od Pelikana


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kamil_rc :

 

Jak sprawował się napęd steru kierunku tzn. chodzi mi o ten wynalazek (chowana dźwignia w sterze) ... czy go jakoś modyfikowałeś ?

 

Co sądzicie o takim wyposażeniu:

 

Serwa na lotki i kierunek:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10346__Corona_939MG_Digital_Metal_Gear_Servo_2_7kg_12_5g_0_13sec_.html

 

Serwo na wysokość:

 

Właśnie nie wiem jakie, czy takie jak na lotki i kierunek wystarczy czy jakieś mocniejsze ?

 

Pakiet:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11944__Turnigy_nano_tech_2200mah_3S_35_70C_Lipo_Pack.html

 

I teraz najważniejsze, czyli serduszko (czytaj: silnik) , jaki proponujecie ?

Najlepiej taki silniczek na którym bym mógł szybko i efektownie (najlepiej pionowo) wspiąć się na daną wysokość ... Co proponujecie z oferty HK ?

 

Regulator dobiorę do silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa na lotki i kierunek:

serwo 2.5 kg "ciągu", będziesz wieszał pod płatem kilogram cukru?? Spokojnie w tym modelu wystarczą słabsze (czytaj nie słabsze jakościowo, ale z mniejszą siła)

Serwo na wysokość:

takie samo z powodzeniem wystarczy, to nie model 3D

Pakiet:

szkoda kasy, ja ostatnio zakupiłem PAKIET i u mnie w foxie 1800 z silnikiem Turnigy C3530 - 1400 rpm/V daje radę bez problemu, a jest o połowę tańszy.

 

I teraz najważniejsze, czyli serduszko (czytaj: silnik) , jaki proponujecie ?

właśnie Turnigy C3530 - 1400 rpm/V - rwie mojego foxa pionowo do góry na śmigle 9*6, z powodzeniem poradzi sobie z tym modelem. nigdy nie użyłem full gazu, a i tak w 50% gazu domixowałem wysokość bo rwał do góry dziobem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. wie Pan

:-) na forum sobie nie "Panujemy"

mi bardziej chodzi o to który silnik będzie lepszy

model wyjdzie Ci

ok 1600 - 1700 g gotowy do lotu. Żeby spokojnie latać powinieneś szukać silnika z "ciągiem"

ok 1 - 1.2 kg. Np. TAKI albo TAKI. Spokojnie wystarczą do tego modelu.

I jeszcze jedno, czy w modelu miejsce n takie serwa 12,5g ?

Jeżeli miejsce jest przewidziane na 9g, to możesz spokojnie powiększyć (to jest elapor, więc z tym nie ma problemu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.