Skocz do zawartości

Mini dolnopłacik


Piotrek2136
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpiętość: 50cm

Długość: około 45cm

Waga: ??

Silnik: 10g 18-11 2000kv

Regulator: 6g HK 8A

Odbiornik: 2,6g V8R4 (jak zdejmę z niego obudowę to zejdzie pewnie do 2g, nie jestem w stanie sprawdzić ile dokładnie bo nie mam odpowiedniej wagi ;| )

Serwa: 2x 3,7g

Śmigło: Brak jak dotąd. Pewnie 7x3,5 albo 5x3 (jeśli ktoś ma bardzo chętnie odkupię/przygarnę)

Zasilanie: 28g 2s 400mAh (zobaczę jak wyjdzie z wagą, do niej dobiorę pojemność, na razie nie mam jeszcze nic i też chętnie odkupię/przygarnę ;) )

 

Zdjęcia przedstawiają obecny stan budowy.

 

Dołączona grafika

 

1. Skrzydło

profil clarky (nie wiedziałem jaki przy takim małym modelu będzie skuteczny), łącznie 8 żeberek, nie ma dźwigaru, bez lotek, wznos "na oko". Planuję dorobić do niego lotki jeśli poleci.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

2. Kadłub

 

Dołączona grafikahttps://picasaweb.google.com/piotrek2136/Mini#5632478520105565666 Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Więcej zdjęć: -->KLIK<--

 

 

 

Tak to wygląda dzisiaj. Podwozie oczywiście będzie, usterzenie też ;p. w kadłubie nie będzie żadnych wręg a skrzydło będzie klejone do kadłuba. Oklejany też niczym nie będzie ale malowanie dostanie.

 

A teraz pytanie ;) w jakiej wadze powinienem się zmieścić żeby przyjemnie się latało? :)

 

Jakieś uwagi? Pochwały? Krytyka? ;p Pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

inna pianka :D

 

dosyć cieniutkie to wszystko ale na prawdę sztywne. poza tym to nie jest model do akrobacji.

 

Skrzydło zbudowane jest następująco.

 

żeberka ze styroduru 2mm a kryte styrodurem 1mm. krawędź natarcia formowana na gorąco.

 

Kadłub.

 

Cała "skrzynka" zrobiona ze styroduru 2mm, półeczka pod serwa to balsa twarda 1mm podklejona styrodurem chyba 3mm. wręga silnikowa zrobiona jest ze sklejki balsowej "homemade" 1mm twarda i 2mm miękka.

 

Chciałem pociąć depron na takie cienkie arkusze, ale niestety nie mam wystarczającej regulacji temperatury na drucie. Musze zrobić porządny regulator, może z termostatem, i będę próbował ;)

Styrodur jest chyba cięższy niż depron ale myślę że nie wyjdzie tragicznie z tą wagą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.