Skocz do zawartości

DH-88 Comet


Rekomendowane odpowiedzi

Samolot ten zawsze mi się podobał, a ostatnio przeglądając RCGroups trafiłem temat z modelem. 3 sekundy zastanawiania się i decyzja zapadła.

 

Model całkowicie z balsy/sklejki, zarówno kadłub jak i skrzydła będą obklejone w całości balsą 1,5mm. Wręgi wycięte ze sklejki 'owocówki', taka była pod ręką. Ogólnie budowa z materiałów które gdzieś tam wynajduje u siebie, wszystko jak najtańszym kosztem.

 

Rozpiętość to jakieś 127cm, do napędu poszukam czegoś z przedziału 120-180W, z ok. 1400kV i śmigłami 7 lub 8 cali. Jako zasilanie pakiety 3s 2200mAh, które mam do quadrocoptera.

 

Tak wygląda zbudowany przez jednego z użytkowników RCGroups:

Dołączona grafika

 

A tu moje skromne postępy:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kadłub powoli zaczyna nabierać krągłości. Jak na razie to co widać + obklejone palce :)

 

Dołączona grafika

 

No i dorobiłem półkę na wyposażenie:

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Widzę że zainteresowanie proporcjonalne do tempa prac :)

 

Przód kadłuba obklejony balsą:

Dołączona grafika

 

 

I zaszpachlowany, gotowy do szlifowania:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził temacik. Ładnie to wychodzi, trochę jest szlifowania ale już widać, że będzie dobrze wyprofilowany. Kiedyś robiłem z balsy lotki z trójkątnego profila i wiem ile trzeba siły włożyć w szlifowanie, a kadłub robiony w taki sposób to juz jest wyczyn nie byle jaki(: Dobrze że umieściłeś linka, to jest ogólnie bardzo ciekawa konstrukcja no i ten zdublowany napęd. Powodzenia, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód już wyszlifowany. Widać jeszcze trochę łączenia kawałków balsy, ale w dotyku jest całkiem gładkie i nie kanciaste. Na 2 zdjęciu już praktycznie gotowy czubek z balsy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz pora na stateczniki. Jak widać na pierwszych zdjęciach poziomy już sklejony, właśnie tworzy się pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.