Skocz do zawartości

Zagadka: z czego jest ten Łoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Łosi :D tym razem w wersji A tj z pojedyńczym statecznikiem a to głownie dlatego, że wersja B była już parę razy na tym forum. Model jest na razie w stanie wczesnej produkcji, dużo pracy jeszcze zostało do zrobienia. Skala 1:12, czyli rozpiętość ok 1460mm. Z tego co zmieniłem w stosunku do oryginału to powiększenie statecznika poziomego - wyraźnie widać to na zdjęciach od góry, oraz przesunąłem podwozie główne maksymalnie do przodu, goleń jest wyprostowana a nie pochylona do tyłu jak w prawdziwym łośku. A i tylna płoza nie jest płozą tylko kółkiem. Model nie ma chowanego podwozia, nie ma też klap i skrzeli.

 

Na razie wygląda tak jak na zdjęciach ale będzie zdecydowanie urealniony i ze "śladami eksploatacji". Model jest zupełnie pusty, kabinki są zamocowane tylko do zdjęć tj na gumkę i "grawitacyjnie" ale wszystko się jeszcze zmieni, być może kabina na dziobie także bo kształt mi się nie podoba mimo wielu prób i wysiłków.

 

A teraz pytanie: jak myślicie z czego go zrobiłem 8)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A reszta z czego? 8)

Ultralekka konstrukcja tytanowa ze śladowymi śladami duralluminium a na pokrycie papa?:D

 

Tak poważnie to coś mi się wydaje, że to styropian oklejony papierem/folią i na to farba :) Jakość powalająca :o Jak jest to z jakiejkolwiek pianki, chylę nisko czoła(a jak z drewna, to też chylę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prac nad Łosiem ciąg dalszy, narobiłem się jak nie wiem co a dużo nie przybyło :)

 

przy okazji chciałbym jeszcze raz podziękować uczestnikowi forum ("peciak") za wykonanie szachownic i numerów.

 

Teraz przeniosę wysiłki na Twin Star'a którego kupiłem specjalnie po to by potrenować loty dwusilnikowym modelem - szkoda by było rozbić Łosia w pierwszym locie z powodu prostego błędu tj. braku doświadczenia.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.