Skocz do zawartości

Smutna wiadomość - zmarł Wiesław Schier


alyan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy

W dniu 23 07 2011 zmarł Wiesław Schier. Konstruktor modeli , autor wielu publikacji i książek.

Wielka osobowość , pasjonat i legenda polskiego modelarstwa.

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zawdzięczam mu całe swoje modelarstwo. ,,Miniaturowe lotnictwo,, pierwszy raz wziąłem do ręki w 1971r. Wielka postać i propagator małego lotnictwa.

 

Składam kondolencje dla rodziny.

w 71 to ja nawet chodzić nie umiałem...... można sobie krytykować ale zobaczcie ile pokoleń się na tym wychowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna, przykra wiadomość ale coż zrobić- taki nasz los.

Jako autor książek był także moim GURU gdy miałem 10- nascie lat.

 

Nie umarł, żyje w pamięci mojej i tysięcy wdzięcznych Mu tak jak ja modelarzy.

 

Kurde zrobię sobie znowu Wicherka 10. Ku pamięci i dla nieskrywanej przyjemności. Wicherek to było ( i JEST!!!!) TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 30 lat do dzisiaj, jego książki są na pierwszym miejscu w mojej modelarskiej bibliotece.

Wielka strata dla modelarstwa, zwłaszcza, że o ile mi wiadomo później już nic konkretnego nie wydano.

 

Dziękuję Panie Wiesławie, nigdy nie zapomnę, co dla mnie i bardzo wielu modelarzy Pan zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym modelem "z krwi o kości" był Wicherek U budowany w porywach jakieś 16 lat, z którym byłem na pierwszym Zlocie Wicherków w Wilczych Laskach. A zeszłoroczny (albo to było dwa lata temu) list od Pana Schiera własnoręcznie przepisywałem z polskiego na nasze, żeby Piotrek Pindral mógł swobodnie odczytać na rozdaniu nagród.

Wielka szkoda, że odszedł.

Ale jak koledzy wyżej napisali - jego projekty są ponadczasowe i wicherki będą powstawać i latać jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuugo.

Kondolencje dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykra wiadomość, ale takie są koleje życia. Kondolencje dla rodziny. Myślę, że dla wielu z nas był i nadal jest guru modelarstwa. Po dzień dzisiejszy korzystam z Jego książek i myślę, że dzięki nim, nadal będzie wśród nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.