Skocz do zawartości

Piła


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy zlot modelarzy lotniczych Piła 2017

 

Witam, 

Przypadło mi w udziale podzielić się z Wami informacjami na temat zlotu w Pile, można śmiało rzec, że to informacje z pierwszej ręki. Ja nie jestem głównym promotorem tej imprezy, ale z przyjemnością dołączam swoje trzy gorsze. 

 

Organizatorzy imprezy to członkowie sekcji modelarskiej przy Aeroklubie Ziemi Pilskiej oraz osoba decyzyjna w życiu AZP- Dyrektor Aeroklubu. Tak więc w imieniu tych wszystkich entuzjastów modelarstwa lotniczego RC i moim własnym bardzo serdecznie zapraszam na: Pierwszy zlot modelarzy lotniczych Piła 27-28.05.2017.

 

W tym miejscu pozwolę sobie w kilku słowach walory miejsca na którym odbędzie się zlot. Na lotnisku w Pile znajduje się bardzo szeroki asfaltowy pas, który pozwala na starty i lądowania wszystkim modelom silnikowym z podwoziem kołowym, dla szybowców i holowników zostanie przygotowany i wykoszony odpowiedni pas przy krawędzie pasa głównego, gdzie piloci szybowców i holowników będą mogli latać niezależnie od startujących czy lądujących obok samolotów. Proszę mi wierzyć miejsca jest tak dużo, że wszyscy się pomieszczą.

 

Kwestia bezpieczeństwa dla  Pilotów i widzów jest dla nas najważniejsza, w związku z tym przy polu wzlotów wyznaczone zostanie miejsce dla Pilotów na wzór Pikniku Żar. Z pośród uczestników zlotu wyznaczymy kierowników lotów, będą się oni zmieniali co godzinę a ich zadaniem będzie decydowanie o kolejności lądowań i startów oraz ostrzeganie Pilotów o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa Pilotów i modeli w danej chwili. Kierownicy ubrani będą w żółte odblaskowe kamizelki. Podczas zapisu od uczestników zlotu wymagane będzie indywidualne ubezpieczenie tak jak to wymaga się na większości imprez modelarskich. 

 

Wszystkie te kwestie zostaną przekazane w sobotę 27 maja 2017 na porannej odprawie po oficjalnym otwarciu zlotu. Uczestnictwo w Pierwszym zlotcie modelarzy lotniczych Piła 2017 jest bezpłatne zarówno dla Pilotów jak i osób towarzyszących. Będzie jednak wystawiona skarbonka do której uczestnicy mogą wrzucać dobrowolne datki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakupy materiałów do modelarni. 

 

W sobotę wieczorem zaplanowany jest Grill i ognisko, dla uczestników zapewniamy darmowe kiełbaski i 6% śpiewniki ;) tak na zachętę do fajnej zabawy. 

 

Dla tych uczestników zlotu, którzy będą korzystali z namiotów czy przyczep kempingowych zostanie wyznaczone odpowiednie miejsce przy domku pilota. Na miejscu jest woda i prąd. Opłata za namiot to 10 zł. W domu Pilota jest możliwość skorzystania z pokoi hotelowych z łóżkiem i czystą pościelą. Do dyspozycji jest 12 miejsc sypialnych w pokojach 3,2 i jednoosobowych. Jest również pomieszczenie z siedmioma miejscami gdzie trzeba mieć własną karimatę i śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy w temacie pokoi u Dyrektora Sławomir Palus - tel. 606 765 402, email: sławomir.palus@azp.pila.pl

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie głównej Aeroklubu Ziemi Pilskiej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7_G_wROOLChc3zu4S7_o_2X_7TC77afxs5_r8sVOwKFhPjA/viewform

 

Na czas zlotu lotnisko będzie zamknięte dla szkolenia samolotowego i szybowcowego. Przewidziane są jednak małe atrakcje lotnicze. 

 

Ważne!

Osobista informacja dla modelarzy szybowników. Posiadamy w sekcji 3 holowniki a ja osobiście jako właściciel firmy Oldgliders ufunduję nagrodę w postaci zestawu szybowca dla ? no może sami podpowiecie za co :) ?

 

Oczywiście będzie możliwość zameldowania się w piątek popołudniu. Kontakt ze mną 516-649-970, kontakt do Wojtka (szef Pilskiej modelarni) 607-838-562 oraz do Bartka 602-814-977.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam modelarzy z odrzutowcami, akrobatami, makietami, szybowcami i innymi latadłami. Do zobaczenia w Pile :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Uwaga wszyscy !!

 

Jak do tej pory jest dwadzieścia zgłoszeń -- trochę mało ale to dopiero początek

 

Jednocześnie informuję, że mamy w domku pilota kilka wolnych miejsc hotelowych które można aktualnie zabukować u dyrektora aeroklubu. Kto pierwszy ten lepszy.

 

Proszę wszystkich chętnych o wypełnianie formularzy zgłoszeniowych - będziemy mogli się lepiej przygotować na Wasze przyjęcie.

 

W razie pytań lub niejasności proszę o kontakt tel. 607838562 - Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w Pile było bardzo przyjemne latanie-  ALE GWOŻDZIEM PROGRAMU BYŁ OBLOT KACZKI BINIA -co tu pisać zdjęcia pokazują wszystko .Ja latałem dwupłatem a Bartek holował i docierał MOKKI w akrobacie- bedzie co oglądac na zlocie w Pile !!!!!!!

post-741-0-99507100-1488643800_thumb.jpg

post-741-0-53285100-1488643827_thumb.jpg

post-741-0-03174000-1488643851_thumb.jpg

post-741-0-72102700-1488643868_thumb.jpg

post-741-0-78339100-1488643888_thumb.jpg

post-741-0-89251600-1488643914_thumb.jpg

post-741-0-61054100-1488643945_thumb.jpg

post-741-0-45707500-1488644132_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Biniu, szczęśliwie dowiedziałem się o złocie i z chęcią się pojawię, chociażby po to aby Was wszystkich znowu zobaczyć. Formalnie zapiszę się w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Serdecznie zapraszamy -będziemy od piątku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych uczestników zlotu, którzy będą korzystali z namiotów czy przyczep kempingowych zostanie wyznaczone odpowiednie miejsce przy domku pilota. Na miejscu jest woda i prąd. Opłata za namiot to 10 zł. W domu Pilota jest możliwość skorzystania z pokoi hotelowych z łóżkiem i czystą pościelą. Do dyspozycji jest 12 miejsc sypialnych w pokojach 3,2 i jednoosobowych. Jest również pomieszczenie z siedmioma miejscami gdzie trzeba mieć własną karimatę i śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy w temacie pokoi u Dyrektora Sławomir Palus - tel. 606 765 402, email: sławomir.palus@azp.pila.pl

 

Powyższego. Chciałbym zabrać rozrywkową familię ze sobą, więc pokój by się przydał... (choć na ostatnim woodstocku daliśmy radę w samochodzie spać 3 nocki ;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.