Skocz do zawartości

Piła


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam dokładnie tematu ale słyszałem coś że chodzi o pieniążki czyli składkę :rolleyes: i jak sądzę nie małą :D nie chcę liczb podawać ale jak na rok placenia za to że latasz w weekend i to nie każdy to wydaje mi się trochę dużo ;)

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Problemem szczególnie dla kilku osób okazał się fakt, że na lotnisko zawsze jezdziło się na dziko i za darmo, dyrektor lotniska w końcu chciał uregulować sytuacje modelarzy na lotnisku i przedstawił nam na spotkaniu jak to jest rozwiązane z innymi sekcjami.

Sprawa jest teraz jasna i klarowna, każdy wie na czym stoi. Składka dla modelarzy wynosi 20zł/msc czyli tyle samo co dla sekcji paralotniowej czy każdej innej (członek stowarzyszony). Nie rozumiem, dlaczego modelarze mieli by płacić mniej, jeżeli korzystają z lotniska nawet więcej niż paralotniarze (zarzut 4x wzrost składki) . Zarzut był mówiąc wprost... śmieszny, nawet kolega mnie wyśmiał z koła wędkarskiego który płaci 380zł na rok (karta wędkarska+składki dla koła), tylko po to, żeby kilka razy w roku legalnie z wędki łowić ryby a my mamy przecież do dyspozycji kilkadziesiąt hektarów betonu którego nie trzeba sprzątać, kosić itd itd nie mówiąc oo bezpieczeństwie naszych modeli w razie awaryjnego lądowania, gdzie wylądujesz w każdym miejscu bezpiecznie a nie na drzewie czy rowie i właśnie tutaj dopatrzyłbym się największych oszczędności w stosunku do wartości modeli.

 

Dla tych którzy chcą legalnie latać w Pile proszę pisać do mnie odpowiem na wszelkie pytania z uwagi na to, że zostałem przymusowym przedstawicielem sekcji (nikt nie chciał się tego podjąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam że należało to uregulować :rolleyes: 20 zł/miesiąc to nie jest wiele. Fakt. Wędkarze mają gorzej :P tylko w skali roku wychodzi 240 zł. Jak dla mnie to dużo z uwagi na to że bardzo rzadko latam w pile. Darku masz również rację z tym że jest bardzo duży obszar z którego po opłaceniu składki możemy korzystać jak również z tym że dla naszych maszyn jest o wiele bezpiecznej ( zależy kto i czym lata, mnie to narazie nie dotyczy :rolleyes: ) tylko jak dla mnie osobiście to wolałbym już wykupić jednorazowy " bilet wstępu " bo jak już wspomniałem bardzo rzadko tam latam. Ale jak już jestem to chciałbym mieć możliwość polatania sobie ( oczywiście odpłatnie ) A z tego co rozumiem bez wstąpienia do aeroklubu i opłacenia składki członkowskiej nie mam wstępu na teren lotniska z modelami tak? A co jest np z osobami które jeżdżą sobie np na rolkach? Wiem że może głupie porównanie ale oni też w jakiś sposób przecież korzystają z tego lotniska :D składka? :blink:

Pozdrawiam :rolleyes:

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20pln /m to nie wiele ale problem jest gdzie indziej

 

jak areoklub chciał pokazy modelarskie na imprezie balonowej to potrafił się skontaktować

 

teraz dowiadujemy się że w zeszłym roku było jakieś ciche zebranie dotyczące naszej obecności i opłat za to

 

dobra zapłacę za ubiegły rok mimo tego że nie wiedziałem ile to kosztuje pewnie zaraz po wpłacie 240zł dowiem się że winien jestem jeszcze 300 za prace społeczne o których również nie wiedziałem

 

warto było by informować nas przed sezonem a nie po ile właściwie mamy do zapłacenia żeby na koniec następnego sezonu znowu nie było niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroklub nie przewidział takiej opcji jak jednorazowy wjazd za opłatą. Sytuacja o której piszesz była już poruszana wcześniej dlatego chciałbym zaproponować dyrektorowi taką furtkę dla modelarzy gości którzy są u nas maksymalnie kilka razy w roku, żeby wjeżdżali na zasadzie gościa na przepustkę jednego członka aeroklubu. Porozmawiam to zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do rolkarzy i wściekłych miłośników BMW to jako pełnoprawny użytkownik lotniska masz prawo zadzwonic do strażników texasu lub policję i wtedy posypią się mandaty po 500zł.

 

Maciej, masz dużo racji w tym co napisałeś ale co ja na to mogę ? tak samo jak ty czuje się skołowany. Nie wymyślam bo czuję się również winny całej sytuacji... dlaczego ?

bo ani razu nie ruszyłem tyłka aby zapytać się, jakie są zasady w tym roku, co się zmieniło itd to jak mogę mieć teraz pretensje ? chyba sam do siebie. To samo tyczy się wszystkich którzy zgłosili swój akcept w zeszłym roku. Łatwo teraz wytykać a od siebie nic.

 

Cyrax_ojz "teraz dowiadujemy się że w zeszłym roku było jakieś ciche zebranie"

Nie było żadnego cichego spotkania tylko oficjalne zebranie przedstawicieli sekcji i jeśli chcieli inni przyjśc to też mogli. Tylko kogo powiadamiać o spotkaniu skoro nie było nawet sekcji modelarskiej ??? co może zaproszenia w złotej ramce dla każdego z osobna?

Teraz jestem ja, mam wasze adresy e-mail i w tej formie będę informował wszystkich co samemu uda mi się dowiedzieć, jest teraz w ogóle z kim rozmawiać.

Ja już tej sprawy nie rozgrzebuję szkoda mi na to nerwów. Ciesze się, że finalnie udało to się jakoś załatwić.

 

Aby zostać członkiem aeroklubu trzeba wnieść opłatę wpisową niestety aż 200zł i opłacać składki w wysokości 20zł/msc. Te osoby które w zeszłym roku były w Hadesie na spotkaniu i wpisały się na listę są zwolnione z wniesienia opłaty wpisowej, gdyż są już członkami aeroklubu, opłacają tylko składki comiesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to nie przeszkadza że sobie jeżdżą. Niech jeżdżą. Lotnisko duże. Każdy znajdzie dla siebie miejsce ;) tylko chodziło mi bardziej o to że inni korzystają za free ;) a co do tych opłat jednorazowych to zapytaj. Bo 240 nie zapłacę :P ale na cały dzien 20 zł mogę dać ;)

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, zatrudnić 4 ochroniarzy (minimum) wypłata + ZUS skromnie 3500zł łącznie na głowę co daje około 14tys miesięcznie, podzielic to przez członków aeroklubu to skromnie wyjdzie po pare stówek od jednej osoby miesięcznie, rozumiem, że dla loczka nie jest to problem skoro tak krzyczy, że takich luksusów żąda za 20zł miesięcznie.

Jesteś tak samo odpowiedzialny za porządek na lotnisku jak np za porządek na klatce schodowej w twoim bloku, na pewno gdybyś widział jak ktoś rysuje ściany to byś zareagował a nie stał jak kołek i twierdził.. przecież płacę czynsz to niech spółdzielnia zapewnia nam bezpieczeństwo i porządek na klatkach, niech coś zrobią ! a może myle się?

Proszę Loczek1392 i Pablo_433 nie ciągnijcie dalej tego tematu zaśmiecając wątek, bo nawet ta sprawa was nie dotyczy gdyż zrezygnowaliście z członkostwa w aeroklubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o kurcze ! nie mysłałem że wywołam taka burze ale cztającto przykro jest patrzec i czytac jak sie wyzywaćie jako modelarze -tak to odczuwam ,ale faktycznie tak jak dla mnie i wielu pewno innych modelarzy z okolic bylo to jedyne miejsce na kołowanie po pasie , ale osobiście nie zapłacił bym 440zl w tej chwili za to abym mogł polatać kilka razy jak bede mial czas, ale patrzac też na modelarzy co jedzili nawet co niedziele z poza Piły to wydaje mi sie też ze jest to troszke drogo ,ponieważ inni mogą wchodzić rodzinnie z pieskami itp. i jezdzić na rolkach czy innych gadzetach też za free, samochodziarze czy kostuchocykliści tez ze free i to po calym lotnisku za FREE , a korzystając 4 dni w miesiącu po kilka godzin łącznie , wykorzystując 30x10 m 2 ziemi i wiecej państwowego nieba za 20 zł nie jest żadną promocją w w/w porownaniami . Ja niestety jednak nie bede jezdził bo na składke i wpisowe mnie niestać , a jak bede chciał to pojade z dziećmi na rolki i wezme sobie helikopter dziecka aby polatać który nie jest modelem ale zabawką a lata i nikt mnie nie wygoni :) Dziekuje Darku z udzieloną odpowiedz Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wybór, Piła albo Wilcze Laski. Mieszkam m/w pośrodku. Teraz "kicha". W Pile żądają kasy a Wilcze zaczęli zaorywać :unsure: . Dobrze że pas jest asfaltowy szeroki i tak łatwo go nie zwiną . Co prawda mogą ogrodzić i zażądać opłat wjazdowych. U nas pazerność na kasę podsuwa pomysły o jakich filozofom się nie śniło.

Będę musiał wyprzedać modele na małych kołach :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Loczek1392" "to jest tylko ratowanie upadającego aeroklubu naszym kosztem."

 

Nie znasz wyników finansowych aeroklubu, nie znasz wydatków nie masz w ogóle pojęcia o tych sprawach bo tego nie sprawdziłeś ale wyobraźnia ci działa na pełnych obrotach

 

"Loczek1392" "Nie będę ZAŚMIECAŁ tobie tego wątku"

bardzo ci dziękuję, choć tyle zrozumiałeś

 

do prezes50

Co do składek nie trzeba płacić całości ! może być np kwartalnie po 60zł... tragedii nie ma. To duże ułatwienie z którego sam skorzystam w styczniu 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Wie ktoś więcej o tym?

Sto lat pilskiego lotniska
 
W najbliższą sobotę, 5 kwietnia, Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza do uczestnictwa w obchodach setnej rocznicy urodzin pilskiego lotniska. Jeśli pogoda dopisze, imprezę uświetni z powietrza Aeroklub Ziemi Pilskiej, nie zabraknie również „Tygryska”.
 

http://lotniczapolska.pl/Sto-lat-pilskiego-lotniska,33490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.