Skocz do zawartości

Forumowy oszust . Uwaga na użytkownika imodi.


extream
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się nie pozornie - umówiliśmy się na wymiane modeli. Ja miałem wysłać model wilgi z uszkodzeniami wcześniej opisanymi oraz pokazanymi na fotokach, wyposażenie elektryczne w tym komplet serw do wilgi, trzy serwa 9g, regulatory 30 A oraz 18 A i dwa silniki: keda oraz e max , natomiast użytkownik "imodi" model maren saulnier - jeden prawie gotowy a drugi w częściach do montażu. Wszysto zostało uzgodnione w niedzielę 24 lipca, natomiast 25 w ponieziałek wysłałem paczkę. 26 lipca dostałem Pw z informacją o tym że wysłał paczkę dla mnie. I w tym momencie pierwszy raz minął się z prawdą. Nie wysłał paczki w tym dniu. Bezczelnie odebrał paczkę ode mnie, wrzucił swoje śmieci bo tak trzeba nazwać ten "model" do MOJEGO PUDEŁKA Z MOIMI WYPEŁNIENIAMI! które zdać mogły egzamin tylko w przypadku wysyłki modelu wilgi a nie cześci styropianowych, obwiązał paczkę kilka razy taśmą i wysłał w czwartek 28 lipca. Ja odebrałem ją po powrocie z wakacji 16 sierpnia i paczka z zewnątrz była nie naruszona, natomiast w środku wszysto popękane. Od 16 sierpnia bezskutecznie próbuję się z nim skontaktować, wysłał wymigujące pw twierdzące że chce wszystko załatwić tak aby było ok a teraz milczy. Dziś wieczorem lub jutro wrzucę fotki śmieci które mi przysłał. Mam wszystkie pw zapisane jeśli ktoś będzie chciał robić z tym oszustem interesy to chętnien pokaże że nie warto. Może ten wątek zauważy skoro wiadomości pw i sms nie zauważa. Szkoda że coraz wiecęj modelarzy to oszuści i naciągacze, mnie trafilł się już drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na jedno dobrze że użytkownicy zakładają takie tematy gdyż możemy ustrzec się przed oszustami ale z drugiej strony zapewne zaraz się zaczną dyskusje które spowodują że będziemy sobie skakać do gardeł...Ale i tak dziękuję extream gdyż ostrzegłeś mnie przed tym użytkownikiem imodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nazywa się Rafał Berski. Coś mi się wydaję że nie mam co liczyć na Jego uczciwość

Ja ze swej strony mogę tylko dziwić się, że chciałeś to kupić. Człowiek zupełnie nie znający się na temacie wyprodukował leciutki modelik z pianki o masie do lotu chyba kilkaset gram(?), który miał być napędzany w/g jego obliczeń smigłem chyba 14 czy 16 calowym :!: :!: Nic cię nie ruszyło, że to się kupy nie trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nazywa się Rafał Berski. Coś mi się wydaję że nie mam co liczyć na Jego uczciwość

Ja ze swej strony mogę tylko dziwić się, że chciałeś to kupić. Człowiek zupełnie nie znający się na temacie wyprodukował leciutki modelik z pianki o masie do lotu chyba kilkaset gram(?), który miał być napędzany w/g jego obliczeń smigłem chyba 14 czy 16 calowym :!: :!: Nic cię nie ruszyło, że to się kupy nie trzyma?

Model jak model - zawsze mozna ulotnic wszystko :) a co do smigla to stwierdzilem ze nie zna sie na wyposazeniu i tyle... Jedni umieja budowa. Inni latac itd. :) mozliwe ze sprawie mu malo przyjemna wizyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na policję i zgłoś oszustwo, wcześniej wydrukuj sobie wszystkie PW i dołączysz do protokołu który wypełni dochodzeniowiec. Ja tak zrobiłem gdy jeden z "forumowiczów" wyrolował mnie na 170pln. Jak sprawa trafiła do prokuratury szybciutko zmiękł i zwrócił pieniądze a mnie kosztowało to raptem 20 minut na komendzie policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Tak sobie przeglądam forum i natknąłem się na ten post .zainteresował mnie szczególnie ponieważ to ja zaprojektowałem ową wcześniejszą wersję „MORANE SAULNIER TYP N” który jest gorącym tematem tego postu. Nie będę pisał tu o samolocie choć kilka słów pcha mi się na język do szanownego Pana znawcy (Fokker). Chciałbym się natomiast skoncentrować jak Ci pomóc (extream). Rafał Berski jest moim znajomym z Piotrkowa Trybunalskiego to

Ode mnie otrzymał ten nieszczęsny samolot a raczej fragmenty samolotu które są przedmiotem tej przykrej sytuacji. Na początek powiedz mi (extrem) czy dogadałeś się już jakoś z Rafałem Berskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dogadałem się... Skończyło się na tym, że oddał 100 zł za sprzęt ( umówiliśmy się na 300 zł) i kontakt się urwał. W między czasie do dyskusji włączyła się żona która stwierdziła że znajdzie ten model i odeśle mi, bo " ten kretyn zrujnuję mnie do końca". Taką wiadomość od Niej dostałem. Następnie już od użytkownika imodi pouczenie aby nie mówić nic żonie, bo jeśli wszystko powiem to nie będzie mi w stanie oddać pieniędzy ( model podobno zdążył uszkodzić) . Także kompletny cyrk :D Na dzień dzisiejszy czekam na pozostałe 200 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extrem

na dzień dzisiejszy mogę ci potwierdzić że model wigi, koloru jak pamiętam czerwono białego faktycznie rozbił mu się na lotnisku byłem akurat świadkiem uderzenia w pole kukurydzy.

jak będę się z nim widział to porozmawiam z nim na twój temat wbrew pozorom nie jest to taki zły chłopak spróbuję go namówić aby załatwił sprawę dotyczącą waszej wymiany do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcę wyjść na snoba, ale są pewne kwoty, gdzie jak coś pójdzie nie tak, to człowieka olewam ... staram się być bezkonfliktowy i pewne rzeczy traktuję z założeniem ryzyka, zamiast bić się o parę złotych. Zawsze można kupić nowe, bo dla poprzedniego użytkownika mogło być "w idealnym stanie" - na asfalcie jeździło ;) skąpstwo nie popłaca ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.