Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zmienić, żeby Zenobia latała?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 November 2011 - 18:34

Po pierwsze bury zrobiłem z 8 mm EPP. Jest elastyczniejsze od depronu. Ale i tak potrzeba zastrzałów.
Podpatrzyłem te wzmocnienia na rcline.de Żółte strzałki - pręciki węglowe fi 2. Czerwona to dwie listewki sosnowe 3x5 po obu stronach pionowej ścianki.

Dołączona grafika

Dodatkowo wkleję niedługo jeszcze dwa pręciki pionowe, od czubka buta do "miotły". Bo potrafią się jeszcze też nadłamać kołysząc się na boki.

Dołączona grafika
  • 0

#2 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 21 November 2011 - 12:34

Macie jakis sposób na to by nie łamać jej nóg przy każdym lądowaniu?
  • 0

#3 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław
  • Imię:Marek

Napisano 19 November 2011 - 14:32

dziękuje za trafne uwagi dotyczące pochylenia silnika po próbach na mojej hamowni zrobionej z drabiny, :shock: zaczeła zachowywac sie poprawnie po pochyleniu silnika do dołu , choc wygląda to nie naturalnie a jutro w powietrze bez uwięzi :)
  • 0

#4 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 19 November 2011 - 08:05

Lot spoko ;) A latanie taką czarownicą do najprostrzych nie należy :) Moja bardzo czuła jest na wyważenie. Zapewne jak wszystkie w takim układzie. Używam kilku różnych pakietów. Róznice po kilkanaście do 30 g i już się wiele zmienia. Z reguły musze oddawać sterem wysokosci żeby nie szła do zawisu :) Obawiam się, że balsowe wzmocnienia okażą się za słabe. Projekt pod tym zwlędem jest mocno optymistyczny. Budując nową wydłużyłbym o 5 cm przód. Usilne tendencje do robienia pętli i zadzierania mogą być spowodowane za małym pochyleniem w dół silnika, mimo poprawnego. jak sie zdaje wyważenia. Tak, jak mi tłumaczono tutaj i nie tylko ,taki układ z daleko odsunietym silnikiem od powierzchni nośnej w pionie musi wywoływac takie obroty. Trzeba kontrować pochylając silnik, jakkolwiek by to nienaturalnie wyglądało. U mnie to jest ok. dobre 10 stopni w dół a nawet więcej.
  • 0

#5 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław

Napisano 19 November 2011 - 00:15

witaj ,co do oblotów to moja jaga wykonała piękną pętle i cudownie za ryła , ale co tam teraz dostała nową miotłe wzmocnioną balśą i czeka na niedziele żeby wznieśc śię w niebo woże tym razem na dłużej :twisted:
  • 0

#6 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 18 November 2011 - 23:01

witam ponownie Baba jaga ma sie dobrze i wkoncu lata prawidlowo . Zamieszczam filmik: W planach niema nic o wzmocnieniach ale tak jak Pan Grzegorz napisal musza byc . jak tam obloty tofikwroc?
  • 0

#7 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 12 November 2011 - 19:29

A zobaczysz, jak bedziesz zadowolony jak zaczniesz latac niżej, nad głowami. Trochę potańczyć po niebie :)
  • 0

#8 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 12 November 2011 - 12:19

Jak sam pojde latac to bede wyrzucal tak jak radzisz. Niestety to pikowanie zniszczylo czarownice . Ale da sie odbudowac . Co moge dodac od siebie - wyglada czarująco w locie na zywo :)
  • 0

#9 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 11 November 2011 - 17:32

Lot wygladał o wiele lepiej niż moich kiiiiilka początkowych. Start (chyba to podpatrzyłem) robię wyrzucając ją jak fun-fly'e - trzymam ją za "plecy" i wypycham w powietrze. Na prawie pełnym gazie. Energiczne pchnięcie pod katem tak ok. 20 do 30 stopni. Na pełnym drze praktycznie pionowo w górę na najsilniejszym pakiecie. Zbaczania u siebie specjalnie nie zauważyłem. Może silnik miał mimowolne wychylenie. Albo kapelusz skręcony. Film jest niewyraźny i drgający. Nie widać co się właściwie stało w górze. Możliwe, że któryś zastrzał puścił. Niemniej gratuluję prób. Nie poddawac się :D wyciągnąć wnioski, poprawić i hajda na niebo. :mrgreen:
  • 0

#10 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 11 November 2011 - 16:25

witam Dzisiaj zrobilem oblot. Niestety lot trwal 20s . czarownica miala tendencje do skrecania w prawo. Tak to wygladalo na zywo:
  • 0

#11 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 09 November 2011 - 12:38

Krzyśku, Ty czarownicę to machniesz w dwa wieczory. Po entuzjaźmie jaki wtedy był to sądzę, że Michał jakieś siły kierujące ruchem lotniczym będzie musiał załatwić, bo tym wywijać nikt specjalnie nie będzie się bać. Mnie udało się pod Żninem na tegorocznej "Adernalinie na Pałukach" "spotkać" wysoko z dwoma latawcami. Na jednej dratwie Zenobia zawiesiła się pod brodą, wykonała kilka zawijasów wokół linki, odpadła i pionowo w dół rozpędziwszy odzyskałą lotność. Drugiego niestety śmigłem odcięła odsterującego z ziemi, po czym sobie odfrunęła. Złośliwina jedna :lol: Ale sympatyczna :wink:
  • 0

#12 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1551 postów
  • SkądEłk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 November 2011 - 11:15

A w przyszłym roku w Skarżysku odbędzie się zlot czarownic!

To co? - mam rzucić robotę przy RWD i zacząć czarownicę? :lol:
  • 0

#13 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 09 November 2011 - 00:17

Mnie się wydawało, że materiał, z którego zrobiłem kapelusz (marnej jakości zielony podkład pod panele z Komfortu) jest delikatniejszy od białego depronu. Dlatego dałem dwa zastrzały na bok. Poza tym moja ma zdejmowany kapelusz do transportu i dlatego nie jest przyklejony na głowie. Przez to mógłby się ruszać zmieniając kąt natarcia gdyby miał jeden zastrzał na bok. Przy przyklejonym kapeluszu jeden zastrzał powinien, musi wystarczyć. Boczne podgięcia też usztywniają kapelusz. Dodatkowo wzdłuż kapelusza, tam, gdzie są wklejone na środku kliny z depronu na górze i na dole dokleiłem listewki sosnowe z listew spływu - trójkątne 10x3. Może nadmiarowo, kapelusz się zrobił pancerny :) przez to sztywniejszy. Cieszę się, że "zaraza" w pozytywnym znaczeniu rozszerza się :P Pochwal się Przemku co planujesz, jakiegoś EDF plus dopalacze :rotfl: ?
  • 0

#14 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław

Napisano 08 November 2011 - 23:05

SATOO przypuszczam Że powodem jest tylko jeden podciąg kapelusza co perwda ja do swojej zrobiłem dwa z racji dużej srednicy kapelusza 55cm jak widac na http://pfmrc.eu/albu...php?pic_id=7444, foto :P tak jak zrobił to KRANKOR w swojej czarownicy no i u mnie nic nie drga oprucz emocji przed pierwszum lotem bo puki co to lata na uwięzi ( na sznurku przywiązanym do kapelusza) :cry: :devil:
  • 0

#15 Depesz

Depesz
  • Modelarz
  • 322 postów
  • SkądCieszyn
  • Imię:Przemek

Napisano 08 November 2011 - 21:51

A w przyszłym roku w Skarżysku odbędzie się zlot czarownic!! Moja będzie wyścigowa :shock:
  • 0

#16 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 08 November 2011 - 21:46

Mam problem. Gdy chwytam ją za miotłe i "ruszam" horyzontalnie to zachodzi efekt galarety na kapeluszu . Mam jeden płaskownik weglowy co widac na zdjeciu wyzej i zastanawiam sie czy w tym problem . Czy tez macie taki efekt z dwoma prętami? Rozwiazanie to : dołożyc pręt? z gory dzieki za pomoc .
  • 0

#17 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław

Napisano 08 November 2011 - 21:43

witam co prawda swoją lale uzbroiłem w aku 1000 s3 i silnik wolno obrotowy 1000 toper 2412 i smigło 10/ 6 a weryfikacjia będzie dopiero po pierwszych lotach, puki co to przypuszczam że będą problemy z sterem wysokości ? ciekawe jak innym one sie spisują ? zawsze można je powiększyc? co wy na to? :roll:
  • 0

#18 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 796 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 07 November 2011 - 21:53

HiHiHi :( pięknie, Twoja też chyba ma turkusową szatę. Moja ma na całej długości przy środku przekroju "kija" ma dwie listewki sosnowe 5x3. Poza tym górny brzbiet od wręgi silnikowej do palców też ma taką listewkę. Zamyka ona od góry okienko na pakiet. Widać to już na początkowych zdjęciach tego wątku. Zapewniam, że wielokrotnie mi to się przydało. Nie umiem lądować ładnie na nogi, zawsze zaryję silnikiem.
  • 0

#19 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław

Napisano 07 November 2011 - 21:47

http://pfmrc.eu/albu...php?pic_id=7444 kolejna do kolekcji czarownic :twisted:
  • 0

#20 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 07 November 2011 - 20:54

Tak wyglada moja czarownica, prawie kompletna:

Dołączona grafika

Wzmocniłem ją od dzioba do płaskownika węglowego listewką sosnową. Bo jak włozyłem pakiet 2200 mAh konstrukcja wydawala sie wiodka.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych