Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zmienić, żeby Zenobia latała?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10160 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 07 November 2011 - 06:59

Instrukcja jak: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9460
  • 0

#22 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław
  • Imię:Marek

Napisano 07 November 2011 - 00:21

Witam kolejna kleine Hexa gotowa do lotu, z wielką chęcią bym zamieścił jej fotki w tym że nie wiem jak to zrobic może mi ktoś pomoże jak powinienem to zrobic? :oops:
  • 0

#23 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 November 2011 - 19:42

Bardzo się cieszę z nasladownictwa i proszę o zdjęcia :) A potem wrażenia z lotów. Bo o reakcje ewentualnych widzów to jestem jakoś dziwnie spokojny :mrgreen:
  • 0

#24 satoo

satoo
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 05 November 2011 - 19:06

witam piekna zenobia i lata tez ladnie. Odmalpowalem czarownice i jutro oblot . pozdr
  • 0

#25 darek.3333

darek.3333
  • Modelarz
  • 1637 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 25 October 2011 - 11:22

Rewelacja :wink: Gratuluję wytrwałości w realizacji trudniejszych rozwiązań. Zenobia jest w dechę :D
  • 0

#26 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 24 October 2011 - 22:33

Na stronie niemieckich kolegów z rcline.de kilku piszą, że przy standardowej wielkości kapelusz ma ok 40cm długości. Piszą, że wtedy SC powinien być ok 130-135 mm od przedniej krawędzi. Poczatkowo też miałem problem z lotami. Pakiety 1300 mAh ( 90 gramowe) wysuniete max do przodu (takie stosowali) a i tak po dodaniu gazu przy starcie zadzierała w górę. Natychmiastowe oddawanie steru wysokości i potem trymowanie ratowało sytuację. Trzeba mocniej (zgodnie z radami kolegów z naszego forum) pochylić w dół silnik. Pisałem też wyżej, że władowałem dwa razy cięższy pakiet i też dało się latać. Trochę szybciej :D Podpowiem, że trzeba zdecydowanie w czasie startu pchnąć na pełnych obrotach pod kątem ok 30 stopni. Jesli nie będzie za słaby silnik , poleci. Powodzenia P.S. proszę jakieś fotki pokazać :)
  • 0

#27 tofikwroc

tofikwroc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • GG:
  • Skądwrocław
  • Imię:Marek

Napisano 24 October 2011 - 21:12

witam panie Grzegorzu mam pytanie ,postanowiłem pujśc w pana ślady i zbudowałem śliczną HEXE w tym że mam problem ze środkiem ciężkości.
  • 0

#28 ahaweto

ahaweto
  • Modelarz
  • 1673 postów
  • SkądJastrowie
  • Imię:Adam

Napisano 24 October 2011 - 17:13

Tak przypuszczałem że to twoja Zenobia. Tego uśmiechu się nie zapomina 8) :D
  • 0

#29 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 24 October 2011 - 11:08

Tym z Kolegów, którzy jeszcze nie widzieli ostatniego RC Przeglądu Modelarskiego śpieszę uprzejmie donieść, że Zenobia wzięła się za robienie kariery, He He. I znalazła się na okładce :jupi:

Dołączona grafika
  • 0

#30 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 18 October 2011 - 22:11

Dla madriana obiecane pomiary. Tak dla ciekawości :)
Masa do lotu ~ 410 do 425 g
Pierwotny ciąg max 390 g, co daje stosunek ciągu do masy od 0,95 do 0,92.
Z drugim silnikiem ciąg max ~ 590 g, co daje odpowiednio od 1,44 do 1,39.

Włożyłem też prawie dwa razy większy pakiet - 2200 mAh ponad dwa razy cięższy, bo 190 gramowy i z całkowitą masą 500 g poleciała :) Lądowanie było jedynie trochę bardziej kontaktowe z ziemią. Czyli - dałaby radę unieść ok 100 gram ładunku.

W ramach poszukiwań i kolejnych eksperymentów mam już zrobiony większy nieco kapelusz. Nieśmigany jeszcze. Powierzchnia nośna wzrosła z ~17,66 dm2 do ~ 23,5 dm2, prawie o 1/3 przy nie zmienionej wadze ~ 60 g - lżejsze zastrzały :) Powinno to wpłynąć na ogólną nośność Zenobii.
  • 0

#31 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 12 October 2011 - 16:53

Aj tam, spalą :) Dopiero się zacznie zabawa, jak zacznie Zenobia używać miotły z dymem :mrgreen: Wtedy mogą naprawdę zacząć myśleć o paleniu ... Tak, po wymianie. Muszę te pomary dla Madriana zrobić jeszcze raz, żeby głupot nie wciskać :D Pamiętam tylko, poza mocami, że mocniejszy ciąg był ponad pół kilo. A propos uśmiechu, to znany części Adam Janoszuk nalegał a Skarżysku, żeby trochę jej jednak zepsuć te ząbki. Jakiś ubytek tu, jakiś tam. No takie dobre, choć rzadkie, no nie uchodzi, nie uchodzi. A Adam wie co mówi, jest dentystą ;D
  • 0

#32 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1531 postów
  • SkądEłk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 October 2011 - 16:02

Spalą Ciebie na stosie razem z Zenobią :) P.S. Czy to już po wymianie silnika na mocniejszy?
  • 0

#33 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 12 October 2011 - 15:12

Filmik z zakończenia dnia oblotem okolicy [vimeo][/vimeo]
  • 0

#34 kkkamil

kkkamil
  • Modelarz
  • 142 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Kamil

Napisano 11 October 2011 - 20:39

Ha ha, Dobre!!!, szczególnie ujęcia na tle zachodu słońca są super.
  • 0

#35 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 5195 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 11 October 2011 - 20:38

Tak z ciekawości, a ile wyniósł stosunek ciągu do masy, na pierwszym napędzie? Może być procentowo. I jak to się zmieniło z nowym napędem? BTW - zdjęcia, co niektóre cudne. Naprawdę świetny model. PS - co jak co, ale uśmiech już ma... :P
  • 0

#36 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10160 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 11 October 2011 - 20:33

Dodać jeszcze złowrogi śmiech i na noc duchów jak znalazł :P
  • 0

#37 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 11 October 2011 - 20:29

Odświeżam troszkę temat, ale jedynie w celu, jakby nie było pochwalenia się :P że Zenobia ma się dobrze i działa. Tak jak zapowiadałem, wybrałem się z nią do Skarżyska. Tam spotkała się ze starszą siostrą i razem latały nad Zalewem Rejowskim, o czym wspomniałem w wątku o "Dwóch żywiołach- dwóch pasjach"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Po dodaniu oświetlenia pod i nad kapeluszem broiła nawet w nocy. Jednak dodanie bicona na czubku było lekkim przegięciem i zakończyło się kilku spektakularnymi pikowaniami w plażę. Latała wtedy już poniżej "latalności"
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zdjęcia stamtąd umieszczam dzięki uprzejmości ich autorki - Ilony Ledwoń - Bularz.

Po tamtych bojach Zenobia weszła na prowizoryczną hamownię z "watomiernią". Okazało się, że rzeczywiście latała właściwie "na rzęsach" Dotychczasowy silniczek miał w porywach 90W. Teraz dostała prawie 180.
Zgodnie z poradami Kolegów założyłem prop-savera. Jako, że prawie każdy lot kończył się mniejszym lub większym zaryciem w piach lub trawę, było to niezbędne, żeby nie tracić śmigieł. Z tym urządzonkiem nie złamałem ani jednego

Dołączona grafika

Teraz latanie jest pewniejsze. Oczywiście nadal wyważenie jest bardzo ważne. Zmieniając pakiety trzeba pamiętać o korekcie steru wysokości.

Zenobia nieco się czasem rozpędza i próbuje latać z kluczami gęsi lub odrzutowcem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Chyba jednak najbardziej lubi przed zachodem słońca pozamiatać trochę miotłą po niebie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#38 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 07 September 2011 - 12:47

Dzięki uprzejmości Jarka zamieszczam dwa krótkie filmiki zrobione wraz z wcześniej pokazanymi zdjęciami. Są w niewielkiej rozdzielczości, ale są :) [vimeo][/vimeo] PS. Nie wiem dlaczego link do drugiego filmiku z vimeo gryzie się z pierwszym i oba wywala.
  • 0

#39 ahaweto

ahaweto
  • Modelarz
  • 1673 postów
  • SkądJastrowie
  • Imię:Adam

Napisano 04 September 2011 - 20:05

Piękna czarownica (jeśli tak można o tej postaci powiedzieć ) :roll:
  • 0

#40 krankor

krankor
  • Modelarz
  • 793 postów
  • SkądWągrowiec Wlkp-ska

Napisano 04 September 2011 - 15:28

Prop-saverów nie lubiłem dotąd, bo mi smigła wpadały za łatwo w brzęczenie. Ale popróbuję. O płozie nie pomyslałem, może dlatego, żeby cos takiego mi nie dyndało z przodu. ALe dzięki za pomysły i podpowiedzi. Bedę próbował.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych