Skocz do zawartości

coś w rodzaju ULTIMATE


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

185cm tez mozna zrobic, ale mowisz ze zamowiles rdzenie pod skrzydla czyli bedziesz robil skrzydal styro balsa, ktore jednak wyjda ciezsze od skrzydel konstrukcyjnych, Wiec tutaj przyznaje Darkowi racje. A z reszta zoabczymy. Jesli nie chcesz latac 3D to nie powinienes miec problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj jest taki link

http://www.yetnet.ch/bruehlmeier/ultimate/

i gość ma silnik też 50-tkę

Tak jak pisałem wyżej "żeby znów ktoś nie wyskoczył ze latał trzy metrowym modelem na żarówce 10ccm"

 

Oczywiscie znajdziesz jeszcze kilka takich przykładów nawet 2m dwupłat na 50ccm ale musisz miec świadomosc braku mocy w stosunku do wagi.

 

Twój projekt moze byc ok przy tych rozmiarach ale do standardowej akrobacji a nie 3D, o jakis oszałamiajacych torque rollach możesz zapomnieć.

 

Osobiscie bym go pomniejszył, znam kolege który buduje teraz ultimate pod DA50 projekt jest bardzo zaawansowany przewidywana waga 6,5-7kg przy chyba 160x165cm ( to jest ten ładny prawdziwy ultimate dobrze latajacy a nie modyfikowany)

3fotki:

 

http://www.dariuszmular.mserwis.pl/zdjecia%20allegro/ultimate%2001.JPG

http://www.dariuszmular.mserwis.pl/zdjecia%20allegro/ultimate%2002.JPG

I proces oklejania skrzydel styropianowych balsą

http://www.dariuszmular.mserwis.pl/zdjecia%20allegro/ultimate%2003.JPG

 

 

Podpisuje sie lewą i prawą reką pod tym co napisał boogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

udało się :rotfl: miałem trochę czasu, więc postanowiłem modelik ulotnić, ale nie było od razu tak extra, najpierw musieliśmy się z kolegami poćwiczyć wyciagając mój pojazd.

Wjechać na pole to się dało, ale gdy zaczęło się robić grząsko to już był mały problem........

 

 

 

 

 

ed99452ba919af1amed.jpg

 

i tak co pięć metrów co trochę wyjadę i znów zasiada

 

7439056bf7890f46med.jpg

 

na początku myślałem że już po lataniu, ale kolega co miał z nami latać wpadł z pomocnym samochodem na pomoc

b9cb2c238878d631med.jpg

86d0dcacaf0b3ddemed.jpg

 

 

musieliśmy skorzystać z zapasowego lotniska

a tak model prezentuje się w pełni przed lotem

24e9e80ea4d0e831med.jpg

 

0e6231e7349a3b4amed.jpg

 

........ ostatni przegląd przed lotem

5f62909a8e962a16med.jpg

 

2b2c47f468ec8cd6med.jpg

 

ostatni instruktarz kolegi przed lotem

 

c9b0554eed95a811med.jpg

 

 

no i dziewiczy lot

0a4f89d04d9f72d7med.jpg

511bb3dc51a8d113med.jpg

 

a tu już uśmiechnięta micha pilotnika po udanym locie

 

 

235e72d86dcf6070med.jpg

 

c6e9ef50850856b5med.jpg

 

chwila po udanym lądowaniu

cca590ade9892f40med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po pierwszym oblocie dodałem podkładkę pod natarcie górnego skrzydła, bo okazało się że przy małej prędkości odrywają się strugi powietrza i model leci tylko na dolnym płacie, dodanie gazu niwelowało ten problem, ale model przepadał i o mały włos cała praca poszła by na marne, a teraz jest ok

 

Dziś wykonałem dwa majestatyczne loty, myślałem że ten silnik będzie za mały do tego modelu, ale okazało się, że model robi piona bez najmnieszego zająknięcia,

 

aha będzie jeszcze film z moich dzisiejszych lotów, ale dopiero zgrywają się na DVD i jak dostanę płytkę to zrzucę go na forum

 

:D:D:D:D:D :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

a tak się czuję po dzisiejszych lotach, nie wiem jak to nawet opisać :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:cry: :cry:

 

fajnie się latało dzisiaj, a jak fajnie wiało!!!!!!

Uwielbiam EXTREMALNE warunki lotu, latanie jest boskie, pierwszy lot dziś był naprawdę świetny, zrobiłem podejście do drugiego lotu, start oczywiście jak każdy inny czyli na pół gazu i model pięknie wchodzi w niebo. Nie wiem co się stało ale model przechyliło mi w lewo, zacząłem kontrować i próbować ratować, ale był za duży wiatr i i coś się rozłączyło w modelu. Podejżewam że to stójka na skrzydle się poluzowała albo lotka się wysunęła, nie wiem ale przeleciałem może jeszcze z 200 metrów kołysząc się i próbowałem podejść do lądowania, ale nie było ratunku, zdążyłem tylko wyłączyć silnik i widziałem jak się chowa za górką pikując prosto w dół, nie miałem szans :cry:

Kadłub co mnie bardzo ździwiło jest cały, złamane skrzydło dolne, statecznik poziomy na pół i ogólne potłuczenia, porozrywana folia

 

 

szkoda, szkoda, :? szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.