Skocz do zawartości

RWD-5 260cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oczekując na wnętrznosci do TOTO zaczął chodzić mi po głowie pewien pomysł, a mianowicie zbudowanie z depronu RWD 5 według planów Skazoo, ale powiększony dwukrotnie ( małe jest piekne ale duże daje większą satysfakcję :D) .

Co sądzicie o tym pomyśle ?? Czy według was, doświadczonych modelarzy ma to szanse latać i dawać dużo frajdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ja może nie jestem doświadczony ale wg mnie to materiały z których będzie Pan budował powinny być 2x grubsze niz jest w planach. Wychodzi na to, że np. żeberka z depronu 12mm lub 2 sklejone 6 mm a poszycie z depronu 6mm. Ja nie wiem jak Panu to wyjdzie ale szczerze życze powodzenia. Jeżeli się uda to w przyszłości też sobie takie coś zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam rwd5 o rozpiętości 170cm. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=43007 Model lata jak dla mnie super :D Zmieniłem układ listewek wzmacniających. Skrzydła to rdzenie styro oklejone depronem z dwoma listewkami sosnowymi. Przód modelu wzmocniłem od zewnątrz laminatem. Polecam też przeczytać: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5493&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie jestem doświadczony ale wg mnie to materiały z których będzie Pan budował powinny być 2x grubsze niz jest w planach. Wychodzi na to, że np. żeberka z depronu 12mm lub 2 sklejone 6 mm a poszycie z depronu 6mm. Ja nie wiem jak Panu to wyjdzie ale szczerze życze powodzenia. Jeżeli się uda to w przyszłości też sobie takie coś zrobię

Nie masz racji. To nie takie proste :) W Extrimie dźwigar to balsa 6mm. Czy w modelu 2m (extrim x 2), który już od biedy nadaje się na napęd benzyną 50ccm wystaczry dźwigar z samej balsy 12mm?

 

Ech chłopaki chłopaki, piszcie, jak wiecie, a nie jak "wam się wydaje"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. To nie takie proste W Extrimie dźwigar to balsa 6mm. Czy w modelu 2m (extrim x 2), który już od biedy nadaje się na napęd benzyną 50ccm wystaczry dźwigar z samej balsy 12mm?

 

Ech chłopaki chłopaki, piszcie, jak wiecie, a nie jak "wam się wydaje"...

 

A kto tu mówił cos o dżwigarze z balsy :?: Chodzilo o to z czego ma być zbudowany, czyli o depron :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. To nie takie proste W Extrimie dźwigar to balsa 6mm. Czy w modelu 2m (extrim x 2), który już od biedy nadaje się na napęd benzyną 50ccm wystaczry dźwigar z samej balsy 12mm?

 

Ech chłopaki chłopaki, piszcie, jak wiecie, a nie jak "wam się wydaje"...

 

A kto tu mówił cos o dżwigarze z balsy :?: Chodzilo o to z czego ma być zbudowany, czyli o depron :|

Chodzi o grubość materiału.... myślcie jak czytacie... Do modelu pod benzynę nie włożymy balsowego dźwigaru nawet jeśli miałby mieć 20 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie ;) model w założeniu ma być depronowy, skrzydła tez depronowe, dzwigary listwy sosnowe + sklejka, poszyte 3 mm depronem.

Zastanawiam sie teraz z ilu kawałków mam je zrobić , czy "klasyczne" dwie cześci( prawe,lewe ) czy trzy częsciowe, środek ( 60-80 cm) zamontowany na stałe do kadłuba i dołączane płaty.

No i jeszcze problem napedu . Przy zakładanej masie 1,5-2 kg chyba zrobie na spaline.

Jesli miałby latać dlużej niż 10 min napęd elektryczny bedzie cięższy i droższy ( a koszty dla mnie mają spore znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ,do takiego modelu to z 500watów silnik, zasilanie 4s i spokojnie te 10 min lotu może uzyskać:) Tylko małe KV silnika +duże śmigło :)

Tak właśnie liczyłem, tylko taki zestaw jest droższy niz spalinka np S52A, i ciągle się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.