Skocz do zawartości

B-17 LATAJĄCA FORTECA z Cyber Fły


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jolka leży nawalona na tapczanie, a tak poza tym to budowa powoli cały czas do przodu.

Niestety przyszła paczka z regulatorami redbrick 30A, ale jeden jest zepsuty i to nie pozwala na większy postęp.

Jak planujesz wykonac polaczenie serw regli silnikow, jakie zasilanie ? Sam teraz na tym utknalem przy mojej Be Siedemnastce :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka w modelu będzie następująca: silniki zewnętrzne spięte Y-kablem, wewnętrzne również, kolejny Y-kabel i wszystkie cztery będą połączone do kanału gazu w odbiorniku.

Serwa lotek na oddzielnych kanałach, serwa wysokości i kierunku również osobne kanały.

Mechanika podwozia Y-kablem do osobnego kanału.

Zasilanie z aku 3s 4000mhA, zasilanie wspomagające serwa to pakiet kanów 4xAAA.

W/w zestawienie będzie do oblotu, następnie silniki zewnętrzne i wewnętrzne zostaną rozdzielone na dwa osobne kanały, i z czasem różne miksy dla sprawdzenia właściwości lotnych.

Będę kombinował też ze smigłami, mam dwa zestawy GWSów 3-łopatkowych prawo i lewo obrotowych jak i 4 szt. zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki zewnętrzne spięte Y-kablem, wewnętrzne również, kolejny Y-kabel i wszystkie cztery będą połączone do kanału gazu w odbiorniku.

 

 

Mozna tak laczyc ? - wtedy chyba odbiornik zasilany jest innym napieciem niz ptzy jednym silniku ? - sorry za glupie (moze) pytania ale nie jestem expertem w tej dziedzinie :D

 

 

zasilanie wspomagające serwa to pakiet kanów 4xAAA.

 

A po co to dodatkowe zasilanie i gdzie je wepniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest cały czas stałe tak jak z jednego regulatora 5V, zasilanie dodatkowe to zabezpieczenie przed zbyt intensywnym rozładowaniem aku napędowego i rozbindowaniem odbiornika, co się wiąże z utratą sterowania.

Druga funkcja zasilania dodatkowego to ilość serw, z beców regulatorów 6 można zasilić bez problemu, ale mam dwa elektryczne podwozia i bec może nie wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zasile z dodatkowego zrodla odbiornik to zabraknie mi kanalow

Zasilanie wtedy robisz na Y kablu z jakimś serwem. Dodatkowo jeśli w układzie jest podpięty regulator z becem to trzeba na pakiecie dać jakąś diodę by bec nie ładował akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zasile z dodatkowego zrodla odbiornik to zabraknie mi kanalow

Zasilanie wtedy robisz na Y kablu z jakimś serwem. Dodatkowo jeśli w układzie jest podpięty regulator z becem to trzeba na pakiecie dać jakąś diodę by bec nie ładował akumulatora.

Uklad ma miec 4-ry silniki i 4-ry regle i 10 serw, zastanawiam sie jak to poloaczyc, czy tak jak zaproponowal kolega wyzej, czy jakos inaczej, mam odbiornik Hitec Otima 7 z wejsciem SPC ktore pozwala na zasilenie odbiornika bezposrednio z pakiety nawet do 35V ale zasila tylko odbiornik nie serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elektryka w modelu będzie następująca: silniki zewnętrzne spięte Y-kablem, wewnętrzne również, kolejny Y-kabel i wszystkie cztery będą połączone do kanału gazu w odbiorniku.

Serwa lotek na oddzielnych kanałach, serwa wysokości i kierunku również osobne kanały.

Mechanika podwozia Y-kablem do osobnego kanału.

Zasilanie z aku 3s 4000mhA, zasilanie wspomagające serwa to pakiet kanów 4xAAA.

W/w zestawienie będzie do oblotu, następnie silniki zewnętrzne i wewnętrzne zostaną rozdzielone na dwa osobne kanały, i z czasem różne miksy dla sprawdzenia właściwości lotnych.

Będę kombinował też ze smigłami, mam dwa zestawy GWSów 3-łopatkowych prawo i lewo obrotowych jak i 4 szt. zwykłych.

A jakiej firmy masz odbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli w układzie jest podpięty regulator z becem to trzeba na pakiecie dać jakąś diodę by bec nie ładował akumulatora

Nie lepiej prościej - wyłaczyć kabel prądowy (czerwony) z wtyczki regulatora. Wtedy odbiornik nie ma podawanego prądu z bec'a regulatora, a tylko z właściwego akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej prościej - wyłaczyć kabel prądowy (czerwony) z wtyczki regulatora. Wtedy odbiornik nie ma podawanego prądu z bec'a regulatora, a tylko z właściwego akumulatora.

A czy takie rozwiazanie pozwoli na zasilenie 10 serw typu MG90 Tower Pro np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.