Skocz do zawartości

Lockheed P-38 Lightning


niki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

heh... myślę, że podstawa to zadać dobre pytanie ;)

zakładam, że interesuje Cię, co zrobić ze zbędnym zasilaniem, które idzie z regulatora na odbiornik? dobrze myślę?

 

jeśli tak... to... zasilanie do odbiornika idzie tylko z jednego regulatora, drugie się po prostu odcina

na forum się już przewinął ten schemat (http://www.pteroworks.com):

motor_2esc_connection.gif

wyjaśnia podpięcie do pakietu, a także do odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast "odcinania" które uszkadza kabelek regulatora (a może być regler kiedyś użyty do innego modelu solo)

proponuje wyjąć pina z wtyczki - tak jak jest zreszta pokazane na schemacie;)

 

hehe... Marku - odcięcie zasilania nie koniecznie znaczy odcięcie kabla przecież :)

 

aha - i nie wiem czy aby na schemacie nie jest akurat pokazana izolacja na kablu, a nie fakt jego wyjęcia z wtyczki...

warto o niej pamiętać, żeby się nie narazić na zwarcie

 

z tym, że to już tylko poeta może wiedzieć, co miał na myśli malując tą szarość na końcu kabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odłączanie zasilania z drugiego regla jest konieczne. Wykonałem i oblatałem w ESA trzy modele dwusilnikowe i oprócz połączenia kablem Y obu regli nie stosowałem dodatkowych "zabiegów technicznych"

 

Rozwiązanie pokazane na rysunku zastosował natomiast Callab w modelu Łosia i nie mógł uzyskać nigdy równych obrotów obu silników.

Nie jestem elektronikiem i nie wiem jaką różnicę powoduje odcięcie lub nie odcięcie zasilania ale przy reglach Tower Pro które stosuję, problemów nie miałem. Stosowałem regle 12A w obu wersjach Me-110 oraz 25A w Me-262

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-38 i Jer-2 latają na "odciętych" kabelkach - w żadnym nie ma problemu z brakiem synchronizacji silników. Przy czym zakresy min-max były ustawiane już w konfiguracji docelowej Y, nie na każdym z regli osobno (Jer ma regulatory Tower Pro MAG-8 12A, a P-38 regulatory HobbyKing też 12A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą na szybko to podłączenie bez odcinania kabelka i wszystko zdaje się działać idealnie. Co prawda silniki pracowały bez śmigieł, ale wygląda na to, że startują i zatrzymują się w tym samym czasie. Gosia powiedz mi jeszcze gdzie upchnęłaś odbiornik i już wszystko wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki. W ten weekend zaokrągle resztę kawałków i może zacznę coś składać. Chyba nic się nie stanie jak zamiast CA Jokera użyję cyjanoakryla z marketu ? coś kropelko podobnego. Przyspieszacz jeszcze mam w razie zbyt płynnej konsystencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.