Skocz do zawartości

Duo Discus 6,06m 1:3,3


DjTommi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek na sezon 2012. Jest to niemiecki szybowiec Duo Discus w skali 1:3,3 o rozpiętości 6,06m

 

Więcej danych tu:

http://www.roedelmodell.com/bausatz-5.html

 

A zdjęcia modelu tu:

 

https://picasaweb.google.com/108902449087972625784/DuoDiscus606m133?authuser=0&feat=directlink

 

Plan jest taki, żeby zrobić z niego wersję "X" tzn dodać mu klapy i winglety. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do napędu to jest taki plan. Pantogram z silnikiem u góry i 4 łopatki składane do przodu. Na pewno nie będę kupował jakiegoś gotowego zestawu bo to kosztuje więcej niż sam model. Jakoś powinno udać się to zrobić tym bardziej, że teraz też właśnie kończymy projekt ASW 28 z napędem ale z zupełnie innym systemem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tomek, proszę Cię...

Weź poskładaj te skrzydła jakoś po ludzku, niech w jedną stronę będą, a nie trochę do przodu a trochę do tyłu...

Piękna maszyna, ją też będziesz na zboczu katował?

 

A przy okazji - przypominam się w kwesti pozyskania płatów DG800 do mojego kadłuba.

Dużo wolnego czasu życzę i pomyślnych wiatrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi tak jak rozmawialiśmy aparatem Zorki 5 zrobilem kilka zdjęć (mam że to Ciebie interesuje) spójrz tylko do mojej galerii.

Z ciekawości dodzwoniłeś się do Petra?

Serdecznie

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do Petra nie dzwoniłem jeszcze bo nie było jakoś czasu ale w tygodniu to załatwie. A galerię zaraz oblukam. Dzięki. A wogóle to miałem okazję kupić cały kompletny lekko używany SLS system Dr Martin Thoma za 800 eur ale kurde to wciąż jest sporo kasy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mineło ponad półtorej roku od czasu jak rozpoczynaliśmy z kolegą Ryśkiem H. projekt Duo DIscus X 1:3,3. Z radością mogę powiedzieć, że model jest gotowy w 95% i został w zeszłą niedzielę oblatany. Pozostała do zrobienia kosmetyka.

Projekt pochłonoł sporo godzin pracy, przemyśleń, obliczeń itp.itd. Oczywiście gdyby go robić po 8 godzin dziennie to za pół roku byłby gotowy. Chaiłem bardzo podziękować Ryśkowi, że udało się ten projekt doprowadzić do końca i bezpecznie oblatać. Model poleciał bez żadnego trymowania i z pierwszych analiz z vario wynika, że ma dośc małe opadanie. Trzeba troszkę polatać i potestować ale wszystko działa jak an razie bardzo dobrze i będzie poważnym sprzętem na zawody makiet szybowców.

 

Poniżej link do Picassy z kolekcją zdjęć od momentu kupna sprzętu przez budowe i do zdjęcia po udanym oblocie.

 

https://plus.google.com/photos/108902449087972625784/albums/5654853911080484257?banner=pwa

 

Pozdrawiam.

Tommi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.