Skocz do zawartości

fw 190 tuning EPP


kkkamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Marząc o wykonaniu, w odległej przyszłości, pełnowartościowej makiety myśliwca- najlepiej z chowanym podwoziem :) , postanowiłem póki co nieco podrasować jakiś prosty zestawik.

Zaopatrzyłem się więc w model EPA FW- 190 z CyberFly, no i się zaczęło. Najważniejsze przeróbki to: wydłużenie modelu parę cm z przodu i z tyłu, zwiększenie rozpiętości do 1000 mm, poprzez wstawienie 7cm "śródpłata", demontowalny płat. Oprócz tego szereg elementów z laminowanego depronu i balsy- takich jak maska silnika, końcówki skrzydeł, osłony serw udające wloty powietrza, bomby...itp. Naturalnie masa całości znacznie wzrosła. W maszynkę wsadziłem więc silnik nieco na wyrost (KEDA KD2217/16 1050KV - 255W ) i oblatałem w takim mniej więcej stanie:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Oblot przebiegł pomyślnie, przyszedł więc czas na malowanie i kolejne "smaczki":

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Obecnie model wygląda jeszcze trochę inaczej (chyba lepiej :D ), postanowiłem go bowiem nieco ożywić kolorystycznie by lepiej kontrastował z błękitem nieba.

Cóż makieta to to nie jest, kombat tym bardziej, ale w locie cieszy oko niemiłosiernie. Szkoda tylko że silniczek nie mruczy trochę głębiej, no i to chowane podwozie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki wielkie!

Tutaj jest aktualny wygląd ( aktualny do następnej kraksy, hehe). Ogólna kolorystyka jest w rzeczywistości nieco mniej "pomarańczowa"- fotki robione przy sztucznym świetle.

Niemniej model jest obecnie bardziej brązowy niż na pierwszych zdjęciach, wtedy wydawał mi się zbyt szaro- siny. :D

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tak, wiem, że tych wlotów pod spodem być nie powinno, ale to taka moja fantazja, tak samo z resztą jak i inne elementy. Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... Fajny ten symbol dolara na ogonku...

Od razu widać, dla jakiej sprawy walczy. :mrgreen:

 

Możesz jeszcze zaznaczy pod skrzydłami zarys podwozia.

 

Kabinkę dorabiałeś też (z jakiego materiału?) czy to malarska abstrakcja?

 

Model naprawdę wart pokazywania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, co do przybrudzeń to poczekam jednak na więcej oznak zużycia "przy pracy", model nabierze z pewnością więcej cech wojownika :P

 

Maluje farbami akrylowymi ze sklepu dla artystów plastyków, takimi jak maluje się np. obrazy. Nie są może najtańsze, ale do takich modelarskich celów- MEGA wydajne, mają konsystencję pasty do zębów. Ja rozrabiam je z wodą i tryskam aerografem. W każdym lepszym sklepie jest co najmniej kilka firm do wyboru, wystarczy spytać o akryle, różnią się pojemnością i ceną, najczęściej w tubkach. Takie najpopularniejsze firmy to: Maimeri, Louvre, Amsterdam, Daler-Rowney. Jedne z tańszych nazywają się Chromacryl. Czasem są też akryle w Lidlu- sprzedają je w kompletach, w małych tubkach ok 20 kolorków. Też są spoko, testowałem.

 

Ha! No rzeczywiście dolar jak nic! Wcześniej tego nie widziałem :D - Percepcja płata różne figle. To tak jak z logo banku, które przedstawia żubra, ale niektórzy zauważają tam też dziobiącego pingwina hehe.

Tak, kabinka jest dorabiana, ta tłoczona z zestawu okazała się proporcjonalnie za mała. A zrobiłem ją "konstrukcyjnie", jak na rysunku. Ta folia pochodzi z takiego biurowego skoroszytu nieco sztywniejszego, docięta do kształtu wg szablonów metodą prób i błędów. Od spodu ją pociemniłem, klejona na UhuPor. Ramka zewnętrzna to cienkie paski balsy.

Dołączona grafika

 

 

 

wyszperałem jeszcze jakieś foto we powetrzu, słabe lecz jedyne się nadające :D

Dołączona grafika

 

Tatatatatatatatatatatatatattttttttaaa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kryciem aerografem, to chyba jest tak zawsze, że niezależnie od firmy/rodzaju farby zazwyczaj trzeba nakładać kilka warstw, żeby ładnie pokryło powierzchnię i dało żywy kolorek. Raczej jest to kwestia koloru- ciemne kryją ładnie- wiadomo, gorzej jest z jaśniejszymi- czerwony, żółty itp. Ja zazwyczaj na duże powierzchnie np. skrzydła daję trzy warstwy, każda kolejna oczywiście po wyschnięciu uprzedniej. Zależy jeszcze do jakiego stopnia farbę rozrobię z wodą. Gęsta pokryje szybciej, ale nie zawsze równomiernie, i nie zawsze gęstą przełknie aerograf. Osobiście rozrabiam do "konsystencji mleka". Gdybym nakładał pędzlem pewnie kryło by szybciej- ale -no właśnie- masa.

 

Pędzlem maluje oznakowania- najczęściej od szablonu- przez topowanie- czyli "uderzanie" pędzlem pionowo na sztorc w powierzcznię, podobnie jak nakładanie gąbką.

 

Ja tutaj konkretnie używałem akryli Maimerii, ale styczność miałem z wszystkimi wymienionymi, i stwierdzić muszę, że nie ma pośród nich różnicy jakościowej, głównie różnią się ceną i pojemnością. Z tymi farbami plastycznymi to też jest tak, że niektóre są celowo transparentne-np jest biel tytanowa- dobrze kryjąca i biel cynkowa- która kryje słabo...

 

Jak chcesz jakieś wypróbować to mogę polecić te np.

 

http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-acrylic-100ml_226_732/

chińskie, jedne z tańszych i dobrze kryjące, ale nie gwarantuję że każdy kolor po jednej warstwie będzie żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak sobie przeglądam forum w poszukiwaniu czegoś nowego do zakupu teraz już wiem że zakupie fw 190 epa ,a to wszystko dzięki koledze który odwalił kawał świetnej roboty,model wygłąda wspaniale gratuluje.

Brakuje mi tylko filmiku do dopełnienia całośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.