Skocz do zawartości

swiatowy miscz odrzutowego modelarstwa


voytech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie wszystkie SR-71 przeszły na emeryturę ale na amerykańskich stronach czytałem że nadal wykonują loty .

A nie chodziło przypadkiem o loty wykonywane dla NASA? Takie loty po wycofaniu ze służby odbywały się. Po coś im to potrzebne, zresztą jak oni użytkowali takie samoloty jak Valkyrie czy Tu-144 to mnie to nie dziwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myślę ,że jak zdecydowali się na wycofanie to już maja alternatywny sposób (samolot ?) względem ponoć wycofanego SR-71 - miał on dziwny zwyczaj "cofki" w silniku - co przy takim czknięciu w jednym silniku przy paru mach-ach powodowało .... ,że samolot "znikał" praktycznie dosłownie :shock: ale jak latały to były takie czasy ,że życie pilota niekoniecznie było najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodziło przypadkiem o loty wykonywane dla NASA?

A skąd mnie to wiedzieć? Ani ja pilot ani az taki pasjonat ,,czasem coś mnie zaciekawi i wyczytam :oops:

 

Możliwe że stosowali je jako nosiciel dla latadeł z silnikami strumieniowymi ( RAM JET) gdy z te silniki z założenia potrzebują znacznej prędkości by stabilnie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Limy i migi-21 też latają, tylko że są na pomostowej emeryturze i także latają, Dęblin i Babie Doły, prywatne kolekcie i fundacje. I teraz tak samo mi się mi morda otwiera na widok latającego Lima, jak 15 lat temu na zdjęcie SR-71 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.