Skocz do zawartości

Wybory NC1 i NC2 ESA na rok 2012


skidan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uważam, że podobnie jak w Dorosłym Combacie powinniśmy przeprowadzić głosowanie na Koordynatora ESA (NC1) oraz wybrać Drugiego Koordynatora (NC2). Do tej pory radziłem sobie sam z głosowaniami i wprowadzaniem punktów, ale ciągle myslę nad zorganizowaniem zawodów międzynarodowych. Dobrze byłoby, gdyby znalazł się ktoś, kto biegle zna j. angielski i pociągnie ten temat.

Ostatnimi czasy Marek Rokowski bardzo mocno zaangażował się w tłumaczenie naszego regulaminu na kilka języków (francuski, niemiecki, poprawił wersję angielską). Ja na dniach otrzymam wersje po czesku.

Zwracam się z prośbą do czynnych pilotów ESA o zgłaszanie swoich kandydatur do końca miesiąca, czyli 31.10.2011. Następnie przeprowadzimy głosowanie. Kadencja będzie trwała od 01.01.2012 do 31.12.2012.

Kandydatów proszę zgłaszać na forum ACES. Kandydat musi wyrazić zgodę na pełnienie danej funkcji.

Aby usprawnic głosowanie proponuję, żeby dowódcy eskadr zebrali głosy i wysłali jednego maila do mnie. "Wolni strzelcy" będą sami oddawać głos. Szczegóły później.

Kandydat, który otrzyma najwięcej głosów zostanie NC1 ESA, kolejny NC2 ESA. Skarbnik zostanie wybrany pomiędzy NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czuj się zgłoszony Daniel masz juz doświadczenie w temacie ... A na "NC2" proponuje kogoś kto często bywa na imprezach i będzie miał bliżej na zawody z drugiej strony Polski tak żeby była duża szansa na to że na każdych zawodach będzie jeden z kolegów "NC1 lub NC2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę że Daniel Skiba NC1 (sprawdzony czynny zawodnik) i Marek Rokowski NC2 (osoba z drugiej strony Polski, udzielająca się również na zagranicznych forach, władająca kilkoma językami i już działająca w sprawach popularyzacji ESA w innych krajach). Wymienieni koledzy nadają się na te stanowiska. Albo odwrotnie jak kto woli :)

 

 

Zgłaszać kandydatów w tym wątku na forum ACES Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

Wystarczy wprowadzić zasadę 1 głos z jednaj eskadry - eskadra min 4 pilotów .Natomiast NC 1 i NC2 po dwa głosy i wtedy nie będzie problemów z kandydatem na NC.

Obecnie to Daniel się narobi ,a my i tak go przegłosujemy bo dojdziemy do porozumienia w eskadrze i jak np. Warszawa się uprze to może nawet wprowadzić odrzutowce i pylony bo tylu mają formalnie pilotów.

Są piloci co jeżdżą na większość zawodów i są tacy co raz wystartują ,a głos liczy się tak samo.

W nowym regulaminie można by się pokusić o zapis że pilot ma tyle głosów w głosowaniu ile wykonał lotów bojowych w ostatnich dwóch latach,natomiast podobnie jak w ACES piloci aktualnie nie walczący mogą być wybierani ale nie mają prawa głosu.

Żeby np Rafał czy Wojtek mieli więcej do powiedzenia niż facet co zrobił trzy loty i ma minusy w PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian,

Generalnie jestem za tym co napisałeś...możesz formalnie zgłosić taki postulat i będziecie głosować. Ja nie mam prawa głosu w kategorii ESA więc nie wtrącam się w te sprawy ale mogę się wypowiadać i sugerować.

 

Przy okazji "fachowcy" którzy nie wykonali określonej liczby misji bojowych w przeciągu 2 lat będą mieć g... do gadania!

 

A może koledzy nie wiedzą co to znaczy być w ACES Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, w sprawach organizacyjnych jak głosowania, wybory, zmiany regulaminów powinny obowiązywać zasady takie jak w ACES.

Przegłosowywanie pewnych punktów i propozycji na zasadzie większości ma jak najbardziej uzasadniony sens, po prostu trzeba wtedy wiązać kontr koalicję żeby nie przeszły zapisy z którymi się nie zgadzamy.

 

Zmiany o których piszecie wiążą się nie ze zmianą regulaminu bo ten jako taki nie ma nic do tych spraw. Te sprawy podlegają pod ogólne zapisy statusowe ACES a ponieważ ESA w Polsce podlega pod ACES Polska więc i te zapisy mają zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin ACES

1 Postanowienia Ogólne

1.1 Informacje o ACES

Air Combat Elementary Support (ACES), czyli podstawowe wsparcie dla walki powietrznej jest międzynarodową siecią kontaktów dla pilotów modeli zdalnie sterowanych radiem zainteresowanych walkami powietrznymi modeli zdalnie sterowanych (R/C w skali 1/12 WWII Air Combat). ACES jest organizacją demokratyczną i niedochodową. Wybory dokonywane są poprzez głosowanie uprawnionych członków.

 

Nota: Uprawnionym członkiem do głosowania jest każdy pilot, który odbył co najmniej jednš walkę udokumentowanš w internetowej bazie danych CORE (sekcja WWII), w cišgu ostatnich dwóch lat, bšd jest aktywnym administratorem ACES.

 

Karol coś tu ESA nie widzę a może źle widzę :roll:

Natomiast jeśli Aces Polska przyjął do swego grona ESA to nie znaczy że MUSI stosować do tej kategorii statut ACES .

Może ale nie musi.

Może również stosować przepisy uwzględniające specyfikę tej klasy.

Idąc Twoim rozumowaniem, w skrócie statut ACES=statut ESA ,to niewielu zawodników ESA ma prawo głosu bo wg noty pkt 1.1 głosują TYLKO ci co mają za sobą chociaż jeden lot w "spalinie " WWII. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak tak zamieszaliście komu co wolno a co nie to konia z rzędem Temu, co się wyzna na tych procedurach.

 

W ESA powinno być wszystko proste, jasne i dostępne dla każdego. To jest chyba najważniejsze zadanie dla NC na nowy sezon - popularyzacja tej zabawy na świeżym powietrzu :(

 

lub założył kolejną

Daniel - masz może zestawienie ile jest obecnie zgłoszonych eskadr?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę to ESA została okrzyknięta kombatem ACES trochę na wyrost.

Przecież wszystko dopiero przed nami.To że udostępniono piloton ESA ranking Core nie oznacza że ESA jest częścią ACES .

Nawet WWI 1/8 nie jest formalnie w ACES .Dopiero w tym roku będą poddane głosowaniu zmiany statutu w celu uwzględnienia WWI .

Jak ma się sprawa z ESA to nie wiem ,może odezwą się ci co wiedzą .

Do niedawna startowli w ESA głównie piloci latający w 1/12 i nie było problemu ze statutem ,sposobem głosowań,eskadrami itp.

Obecnie większość pilotów ESA nie miała styczności z zawodami ACES ,ba nawet takich nigdy nie oglądała na własne oczy.

Przyjmowanie zasad organizacji o której ma się mgliste pojęcie trąci trochę :?

 

Kiedy słyszę na zawodach o tym że latamy tylko w Polsce i należy rozpropagować ESA na arenie międzynarodowej to :oops: ,

bo ESA do Polski trafiła z Czech co może zaświadczyć jeden z twórców pierwszego regulaminu i organizator pierwszych zawodów Zbigniew Wdowikowski- Wowa.

Osobiście spotkałem zawodników z Rosji i Włoch

ACES jest bardzo ciekawą organizacją bez zarządu ,komisji rewizyjnych czy sądów koleżeńskich.Mimo to ma się dobrze.

P.S.

Warto zwrócić też uwagę na punkt 1.1.4 statutu bo wcale on nie oznacz że te prawa są niczyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście aktualnie OFICJALNIE ACES to tylko WWII. Jednakże obecnie trwają pracę nad nowym statusem ACES który umożliwi wprowadzanie nowych dyscyplin. Do czasu zakończenia prac legislacyjnych i uchwalenia nowego statusu pozostawił bym ESA podobnie jak WWI pod kontrolą obowiązujących zasad w ACES. Głównie jeśli chodzi o sprawy administracyjne.

 

Póki co wybory NC są wyborami bezpośrednimi a nie głosem eskadry i tego się trzymajmy.

Mam nadzieję, że niedługo ESA i WWI znajdą się oficjalnie w ACES i wtedy wszystko będzie jasne.

 

mirolek, właśnie dlatego żeby było wszystko jasne jestem za integracją dyscyplin kombat w ACES. Zasady są proste, wybory są bezpośrednie a co do schematu organizacji to można przeczytać na www.aircombat.pl.

 

AKTUALNE WYBORY ŻĄDZĄ SIĘ POPRZEDNIMI ZASADAMI, czyli wyborami bezpośrednimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego żeby było wszystko jasne jestem za integracją dyscyplin kombat w ACES

to proste i oczywiste rozwiązanie. Skoro sprawdza się schemat organizacyjny i ustalone zasady, to nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i tworzyć coś nowego od podstaw.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - masz może zestawienie ile jest obecnie zgłoszonych eskadr?

 

Dokładne zestawienie eskadr jest na forun ACES Polska. Chciałem wstawić link, ale stronka sie wysypała (to juz standard i nie wiem dlaczego znowu się zdenerwowałem). Prosiłem, aby sprawdzić skład eskard i punkty. Z tym zgłaszaniem to różnie bywa. Po co pisać maila do NC? Przecież czytam forum i listy zawodników przed zawodami to sobie znajdę :twisted: Ogólnie w ESA jest brak dyscypliny i to będzie najważniejsze zadanie dla NC na 2012.

ESA stało się bardzo popularne i duża liczba startujących staje się kłopotem dla organizatorów dlatego czas najwyższy oddzielić plewy od ziarna. Ważenie modeli przed pobraniem wstążki tak jak zaproponował Karol to rewelacyjny pomysł.

 

EDIT:

ACES już dział: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas ogłosić wybory.

 

Do głosowania uprawnieni są wszyscy piloci, którzy startowali w zawodach PP ESA w 2010 i 2011 roku (ponad 100 pilotów).

Proponuję, aby dowódcy eskadr zebrali głosy od swoich pilotów i przesłali odpowiednią ilość głosów do mnie. link do składu eskadr Pozostali piloci, którzy nie należą do żadnej eskadry proszę o przesyłanie głosów bezpośrednio na mój adres:

skidanz2 [@] wp.pl

Mam nadzieję, że taki sposób usprawni głosowanie.

 

Każdy uprawniony pilot oddaje 1 głos.

Kandydaci:

1. Daniel Skiba

2. Marek Rokowski

3. Mirosław Skowroński

 

Kandydat, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie NC1 ESA, natomiast drugi NC2 ESA.

 

głosy można wysyłać do 13.11.2011 włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.