Skocz do zawartości

PIPER J-3 CUB SIG skala 1:6 - relacja z budowy


marcel_Kaszëbë

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff... bodowa powoli ruszyła. Ale nie ma co. Będę go lepił chyba z 2 miech.

Chciałeś go złożyć w dwa tygodnie? :D Marcel to nie extrim. Ja z moim doświadczeniem w struganiu to będę potrzebował z pół roku na skończenie pipera. Wilgę lepię już miesiąc, właśnie kończę oklejać.

W skali 1:5 elementy kadłuba i inne części są cięte laserem, w moim niestety wszystkie listwy, poszycie itd, trzeba ciąć ręcznie.

Chyba się zdcyduję właśnie na skalę 1:5 ale i tam pewnie listwy i inne trzeba będzie też ciąć.

A na to brak mi doświadczenia, narzędzi i miejsca, ponieważ lepię go w domu na stole

Nie przejmuj się nie jesteś sam w takiej sytuacji. Ja też będę musiał na jakiś czas odciąć część pokoju i przeznaczyć go na warsztacik. Żona jeszce o tym nie wie, ale na pewno się ucieszy :wink:

Kleisz Ca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Extrima ulepiłem razem z oklejeniem Solarfilmem w 8 wieczorów. Teraz bedzie duuuużo dłużej. W skali 1:5 listwy na pewno są do cięcia, jednak poszycie kadłuba, wręgi itd są powycinane, a to znacznie ułatwia wydaje mi się.

 

Tak, średnim CA + przyspieszacz czasami. Spód kabiny, wręgę silnikową i mocowanie podwozia bedę wzmacniał jeszcze żywicą, jakoś za delikatne mi się to wydaje na samo CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny... będzie kiedyś

Na pewno :D

Zwłaszcza, że już ponad 50 lat (conajmniej) modelarze budują Piperki i to RC :shock: .

Jak zobaczyłem tą stronkę z reprodukcją czasopisma i planu z 1955 roku, to mnie lekko zamurowało: http://www.myunclewillies.com/about12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tą stronkę z reprodukcją czasopisma i planu z 1955 roku, to mnie lekko zamurowało: http://www.myunclewillies.com/about12.html

mnie też zamurowało. Po szybkim rzuceniu okiem na plany, praktycznie się nie zmieniły :) większość konstrukcji wygląda jak na moich planach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło kilka dni, po drodze zaliczyłem wyjazd służbowy więc prace nie posunęły się mocno do przodu. Oto efekty mojej niedzielnej pracy. Ślady kleju wyglądają okropnie, jednak nie chciało mi się już szlifować o tej godzinie :)

p3.jpg

 

Staram się trzymać "prosto". Ugięcie kadłuba na końcu będzie oczywiście naprostowane podczas wklejania SK

p4.jpg

 

Do tego momentu całość waży 156g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam !!!

 

Są jakieś postępy w budowie ???

Mam ten sam kit i kilka wątpliwości w budowie kadłuba.

Chętnie bym podpytał "Pioniera"

 

Tak jak napisał Milko, zestaw został sprzedany. Może osoba która go kupiła zajrzy na to forum i pociągnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

widzę, że nie ma dalej postępu w kontynuacji tego wątku, spróbuję go własnymi siłami kontynuować. Jeśli oczywiście nikt nic nie ma przeciwko. Też mam zestaw SIG Piper J3 Cub 1/6 ale nie odkupiony od autora wątku. Chciałbym wyjaśnić także niejasnych dla mnie spraw dotyczących budowy tego zestawu i mam nadzieję, że rozwiejecie moje niepewności. Na początek spróbuję załączyć fotkę tego co do dnia dzisiejszego udało mi się "zlepić".

 

piperj3cubmmvq7.jpg

 

PS: apropos osłony silnika w tymże zestawie...czy ktoś z Was wie gdzie można kupić gotowe wypraski atrapy cylindrów silnika do tego Pipera w tej skali?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zdjęć z dotychczasowej budowy kadłuba nie mam, ale od tej chwili każdy ważniejszy moment budowy będę pstrykał (z góry zaznaczam, że robione z telefonu ale szczegóły będą z bliska widoczne). Jeśli chodzi o kabinkę to na razie jest wszystko sklejone na stałe, ale planuję zrobić otwieraną na zawiasach. Szukając materiałów ad. Pipera 1/6 znalazłem ciekawy wątek na rcuniverse (mam nadzieję, że nei dostanę nagany za umieszczenie linka do tego wątku). Jest tam trochę fotek, które do tej porytroche rozwiały moje problemy w budowie. Zdjęcia będę zamieszczał po parę sztuk.

 

http://www.rcuniverse.com/forum/m_1402921/anchors_1402921/mpage_1/key_SIG%252CPiper%252CCub/anchor/tm.htm#1402921

 

PS:nie wiem do kogo było pytanie ad koloru, ale ten mój będzie tradycyjny, żółty. Jeśli będzie większy w przyszłości to pewnie w inym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no i wg obietnic następne fotki. Dotyczą budowy przedniej części kadłuba. Największy problem miałem ze spodem tej części. Na planie jest zaznaczone, że powinno się zastosować blok balsy. Jedyny blok jaki był w pudełku był ciut za gruby, więc po przyklejeniu musiałem najpierw zgrubnie ściąć a później szlifować zgrubnie i wykańczająco. Jeśli ktoś miał z tym samym problem, proszę powiedzcie czy zrobiliście tak samo czy inaczej.

 

0cae1755e7e1adbd.jpg

 

8cffc9a0400198f7.jpg

 

de1319f212dbd081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wtajcie!Ja tez startuje ale z clippedem wing cabem 1/6 ,tylko ze mam problem bo listwy ciete wykrojnikiem sa minimalnie większe od tych na planie...i teraz zagwozdka?!?!-czy przerobic tak części by były identyczne z tymi z planów ,czy składac jeżeli wszystko pasuje???-taki przypadek odniotowałem tylko na statecznikach , moze dalej bedzie juz ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem ze swoim Piper-kiem. Co prawda moj to inny zestaw bo Carl Goldberg ale takze obrys statecznika oraz sterow wychodzil inny "z gotowych elementow" niz byl "pod spodem" na planach montazowych. Producent ta pewno wie o tym. Na moich planach jest notatka ostrzegajaca iz moga byc roznice pomiedzy planami a elementami. Zwroc uwage aby prawa i lewa polowa miala ten sam obrys. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.