Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało sie światło :devil: i znowu chłopaki z Artexu totalnie zaskoczyli, przygotowując nowy ekstremalnie lekki ,a za razem bardzo wytrzymały model do akrobacji.

Wydaje się ,że po zajefajnym Extrimie będzie ciężko coś wymyśleć ,ale ekipa nie usiadła na laurach tylko ostro zabrała sie do roboty.

 

Wczoraj wybrałem się po kawałki folii oraz pogrzebać im w komputerach .

Jednak nie spodziewałem sie ,że zostanę gotową poskładaną Katanę.

Poza tym ostatnio kupiłem Yaka i zakup kolejnego modelu nie miałem w planach.

Jednak nie mogłem się oprzeć mając w rękach niemal gotowy model.

Do tego jak zwykle perfekcyjne wykonanie ,super niska waga spowodowały to ,że znowu wyjechałem z nowym modelem z Lubartowa :crazy: :mrgreen:

 

(Szczerze powiedziawszy widziałem już wcześniej kawałki Katany ,ale nie spodziewałem się ,że tak szybko poskładają to w całość.)

 

Waga gotowego modelu (to co na zdjęciach poniżej) to 526g .

Przy zachowaniu bardzo mocnej konstrukcji.

Tu wszystko jest sztywne i nie da się ze skrzydła czy kadłuba zrobić śmigła w rękach.

 

Pewnie dziś wieczorem zabieram się za składanie nowego modelu.

 

Patrząc po ilości materiału to można to porównać do składania Wilgi ,ale z racji konstrukcji wydaje się prostsza do złożenia niż Wilga.

 

Mocowanie przewidziane jest na silnik spalinowy i elektryczny z tym ,że od razu przewidziane jet mocowanie silnika elektrycznego przodem i tyłem .

 

Sam model przeznaczony jet pod bardzo lekkie wykonanie .

Miejsca na serwa są na wersje mini np.HS-81MB, czy podobne mocniejsze.

 

Dlatego ukucie 2,3 kg wydaje się po prostu nie możliwe do zrealizowania :mrgreen:

 

Ja planuje pokrycie folią oracover light .

 

Cena zestawu 390zł (a na pewno nie więcej niż 400zł)

 

A tak wygada niemal gotowa Katana.

 

art1.jpg

 

art2.jpg

 

art3.jpg

 

A tu zbliżenie i wgląd na samą konstrukcję Katany

art4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mariusz w tytule masz podaną rozpiętość . :roll:

1250mm :D

 

Też mi chodzi po głowie silnik spalinowy np 4 takt 5cm3 ,ale nie mogę się na razie przekonać do tego brudu w tak fajnym modelu.

Choć trzeba przyznać ,że 4tak aż tak strasznie nie brudzi. :?

Na razie chyba jednak elektryk.

Jednak z tego co wiem to powstaje wersja właśnie na 4-takta 5cm3 ,wiec będę miał okazję ocenić czy moje obawy są słuszne i kwestie napędu wybrać już niemal po skończeniu budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem to nie przesada kolega ma 10ccm ASP w Gilesie 1.39m i jest problem z moca o zawisie mozna zapomniec. 4 suwy do 10ccm są naprawde strasznie słabe. A patrząc na tą konstrukcje to 4 takt by chyba roztrzepał ten modelik . Os max z serii LA to chyba bedzie najelpsza alternatywa jesli chodzi o spalinke mysle 40LA lub 46 zakladając ze model na spalinie bedzie miec podobną wage jak katana od Silvestriego ponizej dane jego Katany S 30 w wersji elektro producent przewiduje około 1000g do lotu czyli do pełnego 3D 2kg ciagu jak nic potrzeba

 

Wing Span 125 cm (49.2")

Lenght 125 cm (49.2")

Weight 1000 gr (+/- 2,20 lb)

Red/Blue version

Engine: Hacker A30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Katana S-30 Silvesrtiego w wersji V1 składzanej we Włoszech a nie w Chinach w wersji do lotu wazy 1300 gram i nie da się zejść niżej . W wersji V2, czyli składanej w Chinach waży nawet 1500 gram .Ale nawet przy 1300 gramach lata naprawde bosko , choć nowe SU lata jeszcze lepiej przy wadze 1500 gram i nie da sie zejść niżej . Myślałem o zakupie drugiej S-30 , ale teraz zmienie na tę z Artexu . Leszek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam złożony kadłub ,niemal cały bez grama kleju.

Wszystko pasuje jak w Wildze czyli pieruńsko dokładnie .

 

co mnie cieszy najbardziej to ,że w moim egzemplarzu nie muszę wycinać części ,tylko odklejam kawałek "papirka" i części same wypadają.

Nie muszę mówić ,że niesamowicie przyspiesza to proces składania.

 

Na razie nie sklejam w całość bo nie mam instrukcji i nie chcę zapędzić się w kozi róg ,że coś trzeba jeszcze włożyć a tu jż po klejone, ale składa się bardzo intuicyjnie i o wiele prościej niż w Wildze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie poskładany kadłub.

k1.jpg

 

Oraz poskładane skrzydła

k2.jpg

 

Cale szczęście ,że nic nie kleiłem , bo w zapędzie twórczym złożyłem dwie identyczne połówki ,zamiast lustrzane :oops:

 

W tej chwili mam już poskładane lotki oraz sklejoną 1 połówkę skrzydła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.