Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A nie prościej duralowe

 

Pewnie prościej ale u nas na tzw prowincji nie ma czegoś takiego jak Lerua... więc producent postarał się o takie które składa się w ciągu 1 (jednej) minuty a i satysfakcja chyba większa bo wykonane własnoręcznie. :) Nie widzę też żadnego problemu aby założyć tam coś z duralu, węgla, żeliwa czy stali tak według własnego upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale jaka frajdą jest dojść do tego samemu :) , wszystko zaprojektowac tak jak nalezy, i potem w locie odkrywać ze to wszystko sie sprawdza i jest tak jak zakladalismy :D

 

Ja taki zdolny chyba jednak nie jestem. :oops:

I chyba nie tylko ja.

Jeśli nie masz kogoś z XX lat doświadczeniem modelarskim , to czas nauki albo jest koszmarnie długi , albo koszmarnie kosztowny.

Przerabiałem i pierwsze i drugie ,a teraz mam expres polarny :D

 

Mam już gotowy kadłub ,założoną bagnet węglowy i wklejone pochwy w skrzydłach na bagnet.

Całość kadłub ,skrzydło ,lotki 350g.

 

Przy kadłubie nadal nie ma mocowania silnika oraz kabiny i jej konstrukcji oraz podwozia.

Penie zaraz to naprawię :D.

 

Edit: podwozie z kółkami -33g

Całe mocowanie silnika łącznie z wręgami i z przodu i z tyłu (ale do lotu to się tak nie da ,trzeba wybrać jeden rodzaj mocowania) 30g ,czyli jakieś 23g ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to dość ważna wiadomość to piszę osobno.

 

Katana bez sterów wysokości i kierunku , oraz bez orczyków i popychaczy waży 510g.

 

Stery są bardzo lekkie , ale moje nie gotowe , więc ile dokładnie jeszcze nie wiem , spodziewam się w okolicy 30-35g.

 

Jutro wrzucę zdjęcie jak to razem u mnie wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w nagrodę za dobre sprawowanie dostałem 1 godzinę wolnego .

Dzięki temu mogłem dokończyć stery i wszystko razem poskładane wam pokazać :mrgreen:

 

Cały model a wadze.

kat1.jpg

 

A waga pokazuje dokładnie 544g!

kat2.jpg

 

A tak prezentuje się model od "zaplecza"

kat3.jpg

 

No i mocowanie silnika.

Pierwsza wręga jest założona obok aby pokazać co jest za nią.

Silnik spalinowy mocuje się do 3 wręgi (ale wtedy trzeba wkleić wręgę bez ażurów.

kat4.jpg

 

No i całość już bez wagi ,na własnych kółkach.

kat5.jpg

 

Co do wagi zestawu to już jest wiadomo ,że mój jest raczej jednym z cięższych bo był cięty bez selekcji balsy przez co raczej cały model mam dość czerwony , czyli z ciężkiej balsy.

Zresztą czuć to było przy zginaniu kesonów.

 

Jednak Wy już dostaniecie modele z balsą segregowaną i na kesony pójdzie lekka ,a na stery taka ,jaką ja mam wszędzie.

Można się spodziewać ,że da to od 20 do 30g mniejszej wagi.

 

Nie chcę skłamać ,ale chyba właśnie taki egzemplarz z selekcjonowaną balsą gotowy waży bodaj 515g ,czy 520g.

Dobra już mnie wołają ,że mi się przerwa skończyła czyli zaś pod ziemię(do roboty) :(

 

Zapomniałem dodać,że mam jeszcze nie przeszlifowany model,lotki,stery itd , za dużą kabinkę(nie dociętą) - liczę ,że po tych zabiegach urwę5-10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zważyłem rolkę Solarfilmu , czyli 2 metry . Waży 118 gram ,po odjęciu podkładowej folii wyjdzie pewnie 60 gram . Czyli jest szansa , że gotowy pusty model będzie ważył 600 gram . Nawet Włochom nie udało się tyle uzyskać .Artex górą . Leszek B. :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.