Skocz do zawartości

Pelikan - Alpha 1500


Tabak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszych lotach tym modelem i jak na razie same pozytywne wrażenia, ale nurtuje mnie jeden problem jaki jest zasięg aparatury z zestawu, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą aparaturą. To moje pierwsze loty na 2,4, generalnie latam na 35 i nigdy mnie nie zawiodły co do zasięgu, a przy termice i na silniku motoszybowiec bardzo ładnie potrafi się wznosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

miałem taki przypadek:

odleciałem alpha 1500 do granicy zasięgu wzroku, widziałem tylko punkt na niebie, dobrze że szwagier miał ze sobą lornetkę i mówił jak leci model bo bym nie wrócił nim do bazy - ale aparatura zasięg miała.

 

poza tym proponuję zrobić test naziemny, tylko przy testach uruchom silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Widze, ze stary temat, ale zeby nie zakładać niepotrzebnie, to tu napisze:

 

Po latach użytkowania Alphy, wielu filmach z GoPro (100% zadowolenia, może poza mało trwałym statecznikiem ogonowym), nadeszła ta chwila, gdy kreta niestety zaliczyłem.

 

Latał nad miastem, obciażony kamera, latał przy wietrze ~5m/s  (moc tego napedu jest imponujaca) ,  nad jeziorami, a wysypał sie przy 'maślanej' pogodzie, gdzie na wygłupy pilota zebrało...   klasycznie po samolotowemu - za niski zakret i korek mimowolny.

 

 

W każdym razie przód całkowicie oderwany i wał silnika skrzywiony.

Już wszystko poklejone, gotowe do lotu, ale dwie rzeczy mnie martwia:

 

1.  Jest delikatnie krzywy (taka S-ka, śmigło w linii ogona ale przy kabinie krzywizna). Wytrymowanie aparatury to zniweluje, prawda?

 

2. Drugie, co mnie bardziej martwi, to że wał od silnika do śmigła jest troche krzywy  (jakby był rysikiem, to by kółko narysował małe). Przy testach na ziemi wpada kadłub w lekkie wibracje.  Zatem przed lotem zapytam kolegów (koleżanki), moje pytanie: czy to jest groźne? Niekoniecznie dla właściwości lotu, ale dla konstrukcji, czy np sie nie rozleci przy zbyt dużych rpm ?

 

 

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.