Skocz do zawartości

Zdjęcie

polski hobbyking.... ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 10 postów

Napisano 05 February 2012 - 23:57

To i ja wtrącę swoje dwa grosze do dyskuski:

1) Do f-150: otóż niemal w przypadku zastrzeżonych logo lub znaków towarowych nie czyni wielkiej różnicy a przynajmniej nie zawsze. Pracuję w sporej korporacji (12 tys osób na całym świecie, choś w Polsce tylko 30) i często mamy różne szkolenia odnośnie ochronyb własności typu znaki handlowe. Moim zdaniem Hobbykinfg spokojnie wytoczyło by sprawę sądową bo zbieżność jest zbyt duża i są na to paragrafy, a oni napewno mają pieniądze na dobrych prawników. Myślnik w nazwie i odwrócona kolorystyka nie wystarczy. Na to też są paragrafy. Myślisz, że jeśli wypuścił bym np. jak nowy przedsiębiorca napój o nazwie
Coca/Cola (Slash zamiast myślnika) to nie miał bym na głowie prawników z tej korporacji?

2) Mówcie co chcecie (nie bronię Hobbyking no bo niby po co) ale takie upodabnianie się do czegoś co odniosło sukces jest dla mnie poprostu brakiem własnego pomysłu i odwzorowywaniem a to przecież etap, z którym kończymy opuszczając mury przedszkola...moim zdaniem chcąc uzyskać szacunek i aprobatę w dorosłym życiu trzeba być bardziej twórczym a nie "sprytnym po polsku"

Pewnie teraz posypią się na mnie gromy, ale co tam...prawda w końcu w oczy kole

Pozdrawiam

Łukasz

#2 Geralt

Geralt
  • Modelarz
  • 280 postów
  • SkądJaworzno
  • Imię:Paweł

Napisano 07 November 2011 - 19:37

Zanim coś napiszesz to najpierw sprawdź czy ów znak i nazwa jest zastrzeżona.
Nie potrzebujemy się podpinać,bo to nie ta grupa docelowa.
Domena została wykupiona kilka miesięcy temu,tak dla żartu ,bo nazwa była wolna.Nie bardzo wiedzieliśmy co z nią zrobić,więc postanowiliśmy zrobić DARMOWYportal ogłoszeniowy.To wszystko.Jeżeli ktoś ma ochotę to może zamieszczać sobie ogłoszenia.

Rozumiem, że temat ten jest zbadany, bo w logo oryginału jest literka R w kółku, której też tak bezkarnie nie można używać. Co do żartu to wszystkie dzieciaki dzwoniące z bombą w szkole po złapaniu, też mówią: "to miał być tylko żart" :rotfl: a sankcje i tak są wyciągane.

#3 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2638 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 November 2011 - 17:24

tym bardziej, że logo jest niemal identyczne, tematyka taka sama itd).

Niemal czyni wielką różnicę

#4 Air

Air
  • Modelarz
  • 791 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 November 2011 - 16:42

Zapewne nie można było uruchomić serwisu w dowolnej innej domenie, tak, aby nie budziło to wątpliwości i niesmaku?

Co do znaku towarowego - nawet jeśli nie jest w Polsce objęty ochroną prawną - wydaje się trochę dziwne posługiwanie się nim (tym bardziej, że logo jest niemal identyczne, tematyka taka sama itd).

#5 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2638 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 November 2011 - 14:11

Po pierwsze - jawne pogwałcenie znaku towarowego (tak nazwy jak i logotypu) HK - czyt. próba podpięcia się pod ich sukces

Domena została wykupiona kilka miesięcy temu,tak dla żartu ,bo nazwa była wolna.Nie bardzo wiedzieliśmy co z nią zrobić,więc postanowiliśmy zrobić DARMOWYportal ogłoszeniowy.To wszystko.Jeżeli ktoś ma ochotę to może zamieszczać sobie ogłoszenia.

#6 Air

Air
  • Modelarz
  • 791 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 November 2011 - 13:22

Skoro nie widać w sklepach Turnigy i innych podobnych produktów to znaczy że klienci by zjedli taki sklep, a on by upadł biorąc pod uwagę zwroty oraz awaryjność. Wystarczy się zastanowić dlaczego hobbyking jest tak tani i wszystko się wyjaśni. Napewno nikt nie pokwapił się żeby odkleić naklejki na pakietach lub regulatorach bo to by oznaczało rozczarowanie. Osoby, które już tego doświadczyły będą wiedziały o co chodzi.
Tak więc tylko czekać na hobbyking.info.pl czy jak mu tam i mam nadzieję, że będą mieli "oryginalne" rzeczy z hobbykinga.
Jak widzę w naszym kraju nikt się nie nauczył jeszcze co oznacza maksyma "nie stać mnie na byle co".

Nie stać mnie na przepłacanie w polskich sklepach np. za pakiety czy ładowarki tylko dlatego, że mają na sobie logo Pelikan tudzież Ray. Nawet z cłem przesyłki z HK wychodzą znacznie korzystniej, a jakość produktów - jest idealnie taka jakiej oczekuję płacąc za nie dane pieniądze (w przypadku pakietów Turnigy - sporo wyższa).

Proszę o trochę oświecenia bo zaczynam się gubić. Biorą kasę - źle, za darmo - źle. To co w takim razie jest dobre i prawidłowe?
I jeszcze jedno - na stronie jest napisane DARMOWE OGŁOSZENIA, a nie sklep czy coś takiego, więc jak tam można coś kupić - czy ktoś widział przycisk "kup teraz"?
To nie jest sklep.

BULLSHIT. Po pierwsze - jawne pogwałcenie znaku towarowego (tak nazwy jak i logotypu) HK - czyt. próba podpięcia się pod ich sukces (no ale po co, skoro sprzedają badziew i wciskają ludziom kit? - Trochę to wszystko w takim razie schizofreniczne ;] ). Po drugie - wystarczy, że firma, która wdrożyła stronę WWW umieszcza na niej link do swojej strony/sklepu (a jest zamieszczony) i już nie można napisać, że robi to charytatywnie. Wystarczy, że pojawi się jeszcze jakaś reklama i już będzie w 100% jasne o co biega ;]

#7 pietka

pietka
  • Modelarz
  • 817 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 07 November 2011 - 10:38

Myślę,ze pora trochę uporządkować wątek. Otóż: jeśli ktoś odwiedził tę stronę to zauważył raptem 2 ogłoszenia. Jak widać jest to platforma ogłoszeń ,a nie sklep internetowy. Prosiłem o opinie, rozumiane szeroko ale wcześniej zawarłem pytanie, dość konkretne, aby ukierunkować dyskusję. Na to nikt nie odpowiedział. Proszę - skupmy się na tym czy taka platforma byłaby przydatna dla nas, modelarzy, czy wystarczy nam giełda na PFM i alledrogo.
Osobiście uważam, że każda , choćby na jakiś czas darmowa platforma jest pożyteczna i korzystna. Mamy mało możliwości kontaktowania się bezpośredniego pomiędzy kolegami z różnych części naszego kraju, zatem trzeba korzystać z takich możliwości. Nawet jeśli twórca strony czyli sklep, popełnia błędy ( nazwa, marketing itp wspominane przez kolegów) to jest to w końcu kolejne narzędzie wymiany dóbr, z którego warto korzystać.
Pozdrawiam
Piotr

#8 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2638 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 November 2011 - 09:58

A dla tych 15 latków co liczą na to ,że ceny w polskim HK będą takie same.Policzcie koszty transportu,Vat,dodatkowe opłaty np.Fundusz Ochrony Środowiska,certyfikaty i marzenia prysły.No chyba że Kalpol będzie dostarczał towar wpław na swoich plecach przez zieloną granicę.Według moich szacunków nadal bardziej opłacalny będzie dla was zakup drobnicy w Chinach lub Niemczech.

#9 Firedrake

Firedrake
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 07 November 2011 - 07:58

Mam pytanie do waldi1973, czy ty zajmujesz się modelarstwem bo ktoś Ci za to płaci czy dla własnej przyjemności i dlatego że masz takie zamiłowania? Może dla kogoś IT jest pasją i ma inny cel niz zgarnąć kasiorę, a tak wogóle to nikt nikogo nie zmusza żeby korzystać za darmo, a jak pojawią się opłaty to można zrezygnować. Przecież nikt nikomu niczego nie nakazuje - mamy wolność wyboru.
Ja napisałem, że ogłoszenia są za darmo, a nie serwer, itp.. Nikt nie powiedział, że strona sama się zrobiła i nie wymaga pracy, ale może ta praca komuś sprawia przyjemność?

#10 jankovich

jankovich
  • Modelarz
  • 15 postów

Napisano 07 November 2011 - 07:42

I Tu jesteś w błędzie waldi.....wiele osób mówi, ze za darmo nie bije :o))))

#11 waldi1973

waldi1973
  • Modelarz
  • 593 postów
  • SkądKielce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 November 2011 - 07:07

. No ale to normalne dla naszego kraju - jak coś jest darmowe to napewno podstęp.

A ty pewnie uważasz, że nie jst podstęp.. Nie bądź naiwny. Ktoś musiał wykupić serwer, ktoś musi to kontrolować i ustalać porządek i mam rozumieć, że ktoś dysponuje czasem na tyle, że rozdaje go za darmo..?
No to powiem ci jak będzie:
- Teraz jest za free, gdyż badają rynek i nie chcą odstraszać potencjalnych klientów, ale jak zbiorą troszkę ludzi i uzależnią od siebie, to zaczną pobierać opłaty. Mogą też w swojej nieskończonej dobroci utrzymywać się z reklam i innego badziewia które swoim natręctwem zniechęci do przeglądania tej strony..
Czy nikt ci nigdy nie mówił, że za darmo to tylko w ryj można dostać..?

#12 Firedrake

Firedrake
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 07 November 2011 - 02:30

Skoro nie widać w sklepach Turnigy i innych podobnych produktów to znaczy że klienci by zjedli taki sklep, a on by upadł biorąc pod uwagę zwroty oraz awaryjność. Wystarczy się zastanowić dlaczego hobbyking jest tak tani i wszystko się wyjaśni. Napewno nikt nie pokwapił się żeby odkleić naklejki na pakietach lub regulatorach bo to by oznaczało rozczarowanie. Osoby, które już tego doświadczyły będą wiedziały o co chodzi.
Tak więc tylko czekać na hobbyking.info.pl czy jak mu tam i mam nadzieję, że będą mieli "oryginalne" rzeczy z hobbykinga.
Jak widzę w naszym kraju nikt się nie nauczył jeszcze co oznacza maksyma "nie stać mnie na byle co".
Co więcej proponuję niektórym czytać to co jest napisane na stronach i nie tylko. Tak jak już jeden kolega wspomniał dokładny opis czego dotyczy strona hobby-king znajduje się w odpowiedniej zakładce. No ale to normalne dla naszego kraju - jak coś jest darmowe to napewno podstęp.
Skoro ktoś uważa, że tam jest za mało (wogóle nie ma) wystawionych rzeczy/usług to dlaczego nie doda swojego ogłoszenia. Tylko w ten sposób się tam coś pojawi. Na tym to właśnie polega. Forum pfmrc też musiało mieć swój początek i pewnie też pisano, że to jakaś ściema bo nie nic tam nie jest napisane, a jakoś działą.

Proszę o trochę oświecenia bo zaczynam się gubić. Biorą kasę - źle, za darmo - źle. To co w takim razie jest dobre i prawidłowe?
I jeszcze jedno - na stronie jest napisane DARMOWE OGŁOSZENIA, a nie sklep czy coś takiego, więc jak tam można coś kupić - czy ktoś widział przycisk "kup teraz"?
To nie jest sklep.

#13 Air

Air
  • Modelarz
  • 791 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 November 2011 - 01:20

Czyli sam szajs... Nie dziękuję, ja chcę dobrego sprzętu...

O pffff... Produkty Turnigy są dobrej jakości, a jakoś w polskich sklepach ich nie widać.

#14 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2638 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 November 2011 - 23:41

No może nie sam,ale ten dobry ma już swoją cenę.

#15 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2638 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 November 2011 - 23:37

Ciekaw jestem co będą robić ze zwrotami?HK nie miało z tym problemu,bo wysyłka z Polski była nieopłacalna.

#16 piterb1996

piterb1996
  • Modelarz
  • 91 postów
  • GG:
  • SkądRadom

Napisano 06 November 2011 - 23:37

tylko się cieszyć o ile w ofercie będą mieli większość asortymentu HobbyKinga...

i tu się nie zgodzę np li pole jeśli byłyby tańsze niż przeciętne w Polsce to szły by jak ciepłe bułeczki a turnigy chyba nie jest aż tak złą firmą, z tego co pamiętam na hk maja też np tower pro

#17 CoolSky

CoolSky
  • Modelarz
  • 199 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Dominik

Napisano 06 November 2011 - 23:33

tylko się cieszyć o ile w ofercie będą mieli większość asortymentu HobbyKinga...

#18 Air

Air
  • Modelarz
  • 791 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 November 2011 - 23:10

Co takiego zrobił jeśli można wiedzieć bo nie mogę wymyślić z jakiego powodu

Sam prowadzę biznes i pod moje osiągnięcia też próbowano się już podłączać używając nazwy wymyślonej przeze mnie (zmusiło mnie to do rejestracji znaku towarowego i wydania na to kilku tysięcy zł (sama rejestracja jest tańsza, ale potrzebne mi w tym sporze było wsparcie dobrego rzecznika patentowego)). Generalnie jestem głęboko przekonany, że reguły fair-play obowiązują także w biznesie.

vi będą mieli tam to co w hk z USA w podobnych cenach jak tak to jazda :o

Ale jesteś gościu niekumaty.To tylko darmowy portal ogłoszeniowy,coś jak Alledrogo ale tylko dla modelarzy.Zajarzyłeś wreszcie?

Jego pytanie dotyczyło raczej informacji o sklepie, który prowadzić ma Kalpol :ble:

Co nie zmienia faktu, że tylko się cieszyć o ile w ofercie będą mieli większość asortymentu HobbyKinga...

#19 piterb1996

piterb1996
  • Modelarz
  • 91 postów
  • GG:
  • SkądRadom

Napisano 06 November 2011 - 22:58

vi będą mieli tam to co w hk z USA w podobnych cenach jak tak to jazda :o

Ale jesteś gościu niekumaty.

dzięki a tak na serio to ja po prostu wierzę w to że będzie w miare tanio

#20 piterb1996

piterb1996
  • Modelarz
  • 91 postów
  • GG:
  • SkądRadom

Napisano 06 November 2011 - 22:57

ale po podliczeniu wszystkich przesylek pewnie bedzie podobnie a przynajmniej na to liczę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych