Skocz do zawartości

Katana S - 36% The World Models - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Do zrobienia na wiosnę 2012, wymyśliłem i kupiłem KATANĘ S (The World Models lub jak kto woli Aeroworks) 2.69m.

 

Dołączona grafika

 

Ponieważ nie było na forum jeszcze relacji z budowy tego zestawu to postaram się pociągnąć wątek.

 

Na razie ponieważ z miejscem do porozkładania części z mojego zestawu było kiepsko to poniżej zdjęcia zapożyczone z RCUNIVERSE (http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=837).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Kolejne zdjęcia będą już z mojego zestawu. Budowa niestety potrwaaaaaaaaa - ale plan jak wcześniej wspomniałem to skończenie modelu na wiosnę (marzec 2012). Model będzie napędzany przez DLA112 z klasycznymi puszkami.

Uwagi od Was mile widziane ;-).

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A poniżej ocena galanterii zestawu. Zaznaczyłem elementy, których z pewnością nie zastosuję. :evil: Nie chodzi tu o jakość elementów - jest ona OK ale do modeli wielkości 25-27% :cry: . W przypadku modelu 3D 2,69m i wadze zakładam (~12kg) założę inny sprzęt.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model.

Model jest konstrukcyjnie stary - chyba z 2006r, ale też uważam, że fajny.

 

Co do zasilania, zresztą tak samo jak w innych kwestiach, to będzie "prościutko" tzn. bez zbędnego udziwniania.

 

Zasilanie:

- 1 pakiet zasilający - LiFE 2250 mA (PolyQuest, choć może wezmę oryginalny A123 jak wyciągnę z innego modelu)

- listwa zasilająca

- wyłącznik zasilania - mechaniczny - szeregowy - wtyczki 60XT

- 1 pakiet zapłonowy - LiPO - 1800-2200 mA

- wyłącznik zapłonu (mechaniczny z wlewem paliwa) Miracle

 

generalnie bez Power-managera, e-switch'a, kill switch'a, MachBox'ów i innej elektroniki.

 

Dołączona grafika

 

Serwa:

Lotki - 4 x XQ4016D - 17,5kg/7,2v

Wysokość - 2 x XQ4016D

Kierunek - 2 X XQ4020D - 21,8kg/7,2V

Gaz - HS 5645 lub HS 625

Ssanie - manualne

Serwa sterów podłączane do listwy zasilającej na złączkach MPX.

 

Dołączona grafika

 

Jak napisałem wcześniej wymieniam też "zestawowe" dźwignie sterów:

 

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to co kupiłeś? Pochwal się :wink:

Trochę zaszalałem i padło na Extre 300 35% z Hangar9 :wink:

 

Jak napisałem wcześniej wymieniam też "zestawowe" dźwignie sterów:

 

No te dźwignie bardzo porządnie wyglądają mam u siebie w modelu prawie identyczne.

Serwa sterów podłączane do listwy zasilającej na złączkach MPX.

Jak wygląda taka listwa robisz ją sam?

1 pakiet zasilający LiFE 2250mA nie będzie za mały?

Co do serw które masz to nie znam ich testowałeś je już?

Ja celuje w HS-7955TG lub SAVOX SC-1268SG

Przy takim wyposażeniu masz szanse na bardzo lekki model :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poniżej ocena galanterii zestawu. Zaznaczyłem elementy, których z pewnością nie zastosuję. :evil: Nie chodzi tu o jakość elementów - jest ona OK ale do modeli wielkości 25-27% :cry: . W przypadku modelu 3D 2,69m i wadze zakładam (~12kg) założę inny sprzęt.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

POZDR.>

Mam z The World Model Extrę 330 27%i przelatane cztery sezony z silnikiem ZDZ 80RVJ. Zastosowałem całe wyposażenie które zakwestionowałeś. Nie nawaliła żadna dźwignia i nic się nie urwało. Ja wywaliłem te metalowe zawiasy a reszta poszła oryginalna z zestawu czyli dokładnie to samo co dostałeś w Katanie. Pilota też nie mam, za to kółka w swoim modelu mam piankowe z zestawu. Wydaje mi się że szkoda kasy na ten osprzęt, wydaj lepiej jak koledzy radzą na porządny włącznik lub powerbox. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za wejście w temat! Choć prawdziwe pytania z mojej strony dopiero się zaczną gdy zacznę składać model, ale muszę wpierw wykonać małe naprawy w innym mniejszym sprzęcie.

 

Jeżeli chodzi o wyposażenie K 36% to decyzję już podjąłem - jak wcześniej.

Akumulator:

Kiedyś przeczytałem i zapamiętałem co napidsał Darek M. w temacie http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13964 :

2300mah 4 max 5x pełny lot akrobacyjny na extrze 2,6m 8serw cyfrowych.

dla mnie to wystarczy.

PowerBox'a mam w modelu 50cc i właśnie niedawno go wyciągnąłem rezygnuzując ze stosowania dwóch pakietów i wyłączników elektronicznych. Ta Katana to będzie "surówka" elektroniczna. :P

Sam płatowiec nie jest zbyt lekki (zestawienie wagi poszczególnych elementów przygotuję i niedługo tu wstawię) a ma latać 3D dlatego nie będzie w nim wielu rzeczy, które są uważane za mniej lub bardziej niezbędne. Powierzchnia nośna K 36% (135 dm2) pozwala co prawda na większą masę modelu, ale wiem jak się lata modelami 3D, które są tylko trochę cięższe niż mogłyby być (mam już taki) i dlatego ten chcę zrobić najlżej jak potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o wyposażenie K 36% to decyzję już podjąłem - jak wcześniej.

Akumulator:

Kiedyś przeczytałem i zapamiętałem co napidsał Darek M. w temacie http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13964 :

2300mah 4 max 5x pełny lot akrobacyjny na extrze 2,6m 8serw cyfrowych.

dla mnie to wystarczy.

 

Biorac pod uwage charakterystyke rozladowania LiFe warto miec jeszcze troche zapasu, ale zrobisz jak uwazasz.

 

A ten wylacznik ktory pokazales na zdjeciu to ladnie obudowany przelacznik sredniej jakosci za 50gr. Z doswiadczenia wiem ze juz zaczyna sie grzac przy 15-20W. Nie pakowalbym go nawet do mniejszego modelu zarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wyłącznik ten służy do zasilania aparatu zapłonowego - pobór mocy zapłonu na dwie "świece" to chyba jakieś 5-6W. Wyłącznik jest sprawdzony (solidna chińska robota :rotfl: ) w modelu 50cc (podobne wibracje) ma przelatane przynajmniej 15h.

 

LiFE "umierają" nagle, ale jeżeli o tym pamiętasz :!: to nie zrobią Ci krzywdy.

 

:wink: Będzie i prosto i lekko.

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez walcze z ogarnieciem modelu pod 100tke (model, silnik i pare dupereli juz jest :P ) i zastanawiam sie nad zasilaniem. Ostatecznie wybor padl na :

http://www.boomarc.com/products/162-booma-rc-intelliswitch.aspx

tego typu wlaczniki plus zasilanie LiFe Hyperiona- maja bardzo lekkie akusy 2100mAh (106g) i wystarczajaca wydajnosc pradowa do takiego modelu.

Kiedys na allegro sprzedawali listwe zasilajaca do 14 kanalowych odbiornikow Futaby, lecz od dawna ich nie widzialem, a szkoda, bo chetnie bym porozmawial nad zrobieniem takiej wersji z 2ma wejsciami do zasilania po obydwu stronach odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na allegro sprzedawali listwe zasilajaca do 14 kanalowych odbiornikow Futaby, lecz od dawna ich nie widzialem, a szkoda, bo chetnie bym porozmawial nad zrobieniem takiej wersji z 2ma wejsciami do zasilania po obydwu stronach odbiornika.

Jak byś znalazł taką listwę to daj znać też bym kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez walcze z ogarnieciem modelu pod 100tke (model, silnik i pare dupereli juz jest :( ) i zastanawiam sie nad zasilaniem. Ostatecznie wybor padl na :

http://www.boomarc.com/products/162-booma-rc-intelliswitch.aspx

tego typu wlaczniki plus zasilanie LiFe Hyperiona- maja bardzo lekkie akusy 2100mAh (106g) i wystarczajaca wydajnosc pradowa do takiego modelu.

Kiedys na allegro sprzedawali listwe zasilajaca do 14 kanalowych odbiornikow Futaby, lecz od dawna ich nie widzialem, a szkoda, bo chetnie bym porozmawial nad zrobieniem takiej wersji z 2ma wejsciami do zasilania po obydwu stronach odbiornika.

Mam gdzies projekt w eaglu do takiej listwy, i jak znajde powinienem miec jedna wytrawiona z wyjsciem na dwa pakiety. Nie jest tylko wpinana w odbiornik tylko podlaczana przez kable do odbiornika. Odezwij sie Boogie w przyszlym tygodniu jak wroce do kraju z delegacji to pogrzebe za nia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez walcze z ogarnieciem modelu pod 100tke (model, silnik i pare dupereli juz jest )

Witaj Boogie!

A ja miałem nadzieję, że już go skończyłeś i opowiesz coś więcej. A z drugiej strony to fajnie będę Cię jak coś na PW nachodził :( .

 

Właśnie skończyłem ważenia :cry: i tak lekko nie będzie. Trzeba się też postarać

by nie przejechać tego co wyszło:

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wyglado to tak rozowo.... Zacznij od wymiany smigla :) Sporo na tym zrzucisz. Polecam Fiale jako jedno z najlepszych smigiel.

Moja katana ma praktycznie taka sama powierzchnie skrzydel, lecz sa sporo lzejsze mimo, ze jest to kompozyt. Komplet skrzydel wraz z bagnetami to 2,5kg, a u Ciebie juz jest o 0,5kg wiecej :(

Ja natomiast zaszaleje z tlumikami i kupie canistry, Nie lubie dzwieku zwyklych puszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Tutaj za bardzo nie masz na czym urwać tej wagi. Tak jak napisał Boogie śmigło no i jeszcze na podwoziu możesz trochę zrzucić. Jak zejdziesz do 12,5kg to chyba tragedii z wagą nie będzie.

Zaraz zważę swoje skrzydła, ciekawe jak u mnie to wyjdzie.

Ja natomiast zaszaleje z tlumikami i kupie canistry, Nie lubie dzwieku zwyklych puszek.

Zdecydowałeś się jakie kupisz? Bo ja rozważam KS, MTW i Toni Clark. Jak masz już wybrane to daj linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.