Skocz do zawartości

Katana S - 36% The World Models - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał Boogie śmigło no i jeszcze na podwoziu możesz trochę zrzucić. Jak zejdziesz do 12,5kg to chyba tragedii z wagą nie będzie.

Racja. Wszystko wyjdzie podczas składania. Najpier złożę to co mam, zobaczę jak model będzie sie zachowywał i wtedy dopiero decyzja, czy wymienić parę części z duralu na węgiel (rurę, podwozie i kołpak). Rezerwa w gramach wszakże jest tylko będzie sporo kosztować :evil: . Na instalację dymu raczej nie będę się nastawiał bo: 1 waga a 2 to nie będę mial wolnych kanałów w radiu :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest jeszcze inna możliwość, niestety trochę droższa :)

Mianowicie, DA-85 z Canistrem lub rezonansem, wszystkie "bebechy" do przodu i możesz urwać 1kg wagi.

Zobacz co napisał o tej konfiguracji W. Chmielewski:

http://www.wieslawchmielewski.com/pl-13-yak_55sp.html

Na youtube znajdziesz wiele takich modeli w akcji tu masz np. Edge 540 105"od PAU http://www.flypau.com/html/videos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowwie, silnik juz jest - DLA112. Wazy on z puszkami zaplonem, mocowaniem i srrubami ok. 3,2kg. Z tego co poczytalem wczesniej o tym modelu to lekki silnik 80-tka czy lekka 100-ka BME sprawiiaa duze problemy z wywazeniem modelu (podobno 0,5kg olowiu ww domku. Dlatego zdecydowalem sie na ciezszy ale mocniejszy silnik i tego juz nie zmnienie. Jak widzac z zestawienia platowiec nie jest zbyt lekki sam w sobie i wymaga kompromisu od napedu waga i moc.

Sorry za brak "ogonkow"

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ale zobacz jaką powierzchnię skrzydeł ma krillowa- prawie jak funtana. A tu skrzydełka cienkie jak w szybowcu.

Dlatego nawet na temat tej drugiej nic nie mówię, ale widzę co jest :P Nie chcę wywołać dyskusji, że ten model się nie nadaje do tego działu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostanio dość zimno się zrobiło więc lata się mniej - czyli jest więcej czasu na składanie nowego.

Przytargałem model do domu i zacząłem od poprawek jego wyglądu. Zgadzam się też z Łukaszem - tikicaca , że folia nie jest HiEnd'owa, a prawie całe pokrycie wymaga doprasowania. Ponieważ kroiło mi się długie siedzenie i prasowanie to zakupiłem dość fajne żelazko, super działa - może tylko troszkę małe jest, ale za to wszędzie wejdzie!

 

Dołączona grafika

 

Postanowiłem też dodać trochę od siebie do wzoru oklejenia modelu bo wydawał mi się "za spokojny" - oryginał skrzydła:

 

Dołączona grafika

 

A teraz skrzydło, statecznik poziomy i wysokość z dodatkami:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zabrałem się też za kokpit i postanowiłem zrobić srebrną kabinę, bo z oryginalną przeźroczystą owiewką model by wyglądał jakby leciał tylko "kadłub" bez kabiny.

 

Oryginał kabiny:

Dołączona grafika

 

Mocowanie owiewki - trzeba znaleźć wklejone w kokpit sosnowe klocki (zaznaczone czarnymi prostokątami):

Dołączona grafika

 

Owiewka pomalowana od środka i zamocowana do kokpitu:

Dołączona grafika

 

Na tym na razie koniec...

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze cos ruszyles. Moja Katanka lezy, albo raczej stoi w kacie.... no jeszcze troche polezy.

 

Rozmawialismy o listwach, a w miedzyczasie natrafilem na to:

http://www.sdshobby.net/mini-servo-sectionboard-power-box-for-gas-plane-with-kill-switch-p-5356.html

Wyglada ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze cos ruszyles.

WITAJ!

Postanowiłem wreszcie zacząć - do wiosny niby daleko, choć może to mnie się tylko tak wydaje.

 

Manager z SDS'u jest OK (może poza złączkami typu "T" - jakoś ich nie lubię). Ja jednak tak ja mówiłem wcześniej zrobię ten model bez dodatkowej elektroniki, jedynie na własnej płytce z 4-ema MPX'ami. Jeden MPX na dwa kanały (serwa) na wspólnym zasilaniu. I wszystko własnoręcznie polutowane bez dodatkowych wtyczek i złączy. W ten sposób będę miał po jednej wtyczce na skrzydło i dwie wtyczki na ogon. Serwa do napędu steru kierunku dam na ogonie po jednym na stronę - na sztywnych popychaczach. Z racji ciężkiego silnika nie będzie problemu z wyważeniem a zlikwiduję pull-pull.

Ale to później, na razie zabiorę się za wklejanie domku.

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. być może nieprecyzyjnie się wyraziłem..Listwa sprawia dobre wrażenie wizualne..

Jak z jej "pracą" się okaże,zakupiona w celach testowych,rozpoznawczych ..

Fajnie bo dzięki niej można uniknąć plątaniny kabli,odbiornik siedzi pośrodku,w zestawie całe okablowanie.Zdam relację foto/opis jak będziemy to podpinać..

Na razie kolega skupuje elementy do uzbrojenia modelu (praktycznie ma wszystko oprócz pakietów do zasilania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym tygodniu trochę się zmobilizowalem. Efekty tej mobilizacji to:

 

1. Doklejone /"winglety"/ - "rozszerzenia skrzydeł":

 

Dołączona grafika

 

2. Zrobiony układ zasilania i sterowania (9-serw) bez menagera i wyłączników. Zdecydowałem, że zrobię (opcjonalnie) drugie wejście na pakiet zapasowy.:

 

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczepię się:

I dobrze! - Napisałem (winglety) bo tak w gronie moich Kolegów mówimy o ("specyficznym rozszerzeniu skrzydła") w Katanach - tak się poprostu przyjęło. Faktycznie nie jest to najszczęśliwsze określenie bo winglety to raczej tak jak napisał Marcel dodatkowy element aerodynamiczny na końcówce skrzydła.

 

Dzięki - sprostuję powyżej, ale aby nie "prostować" dwa razy to może Ktoś zna "fachową" lub "poprawną slangowo" nazwę na tę część skrzydła w Katanach?

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz jaką powierzchnię skrzydeł ma krillowa- prawie jak funtana. A tu skrzydełka cienkie jak w szybowcu.

Dlatego nawet na temat tej drugiej nic nie mówię, ale widzę co jest :) Nie chcę wywołać dyskusji, że ten model się nie nadaje do tego działu ;D

Katana Krilla ma powierzchnię nośną 134 dm2, a prezentowana tutaj Katana firmy World Models 135,5 dm2 (dane ze stron producentów), więc nie rozumiem dlaczego tak dyskryminujecie ten model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.