Skocz do zawartości

Poduszkowiec RC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ostatnio zbudowałem poduszkowca z podkładów pod panele potem obkleiłem folią i wyszło coś takiego :

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Wyposażenie to

-Napęd to ray C3536/08

-Poduchę wypełnia mi emax 2822 ze śmigłem 9x5

-Serwo na sterach to tower pro mg996r

-2 pakiet 2200mAh

I na koniec krótki filmik sorry za latanie kamerą ale tak to jest kiedy się kameruje i steruje

 

PS. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam.

Poduszkowce jako pojazdy po wszystkim poruszające się też mnie kiedyś interesowały, ale zawsze przerażała mnie koncepcja tych fartuchów. Dlatego też poszedłem w kierunku łodzi płaskodennych tzw. ,,wiatraków" ;D Poduszkowce też są godne uwagi, dość ciekawe pod względem technicznym i jeśli ktoś jest zafascynowany tymi pojazdami ( jest czym ) to powinien rozwijać te modele. W końcu modele robimy dla siebie, a nie dla kolegów czy znajomych, a forum jest tylko miejscem do prezentacji naszych prac, spostrzeżeń itd.

Z zainteresowaniem będziemy śledzić Twoje kolejne modele.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak dla mnie to tych sterów jest za dużo, dwa by z zupełności wystarczyły, przez taką ilość zwiększasz tylko masę modelu, a i cały układ jest przez to bardziej skomplikowany i może się okazać, że są z nim problemy ( proste rozwiązania są do takich rzeczy najlepsze ). Jeśli chodzi o komin dolotowy to ja mym zrobił w ten sposób, że znalazłbym garnek o podobnej średnicy, przyciąłbym ten depron na długość obwodu garnka ( zewnętrzny obwód garnka ) i za pomocą cienkiego sznurka i kleju winacetu obłożyłbym ten garnek depronem, obwiązał sznurkiem i wysmarował to klejem. Po 24 h suszenia w temp. powyżej dwudziestukilku stopni delikatnie to ściągasz z garnka i masz mocny i regularny walec. Przez taką konstrukcję zwiększasz wydajność całego układu.

Powodzenia przy kolejnych konstrukcjach

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sterów nie jest za dużo ponieważ poduszkowiec jest bardzo długi i 2 stery może i by starczyły ale nie dawałyby takiej zwrotności jak teraz .Z 6 sterami jak mam teraz mogę zawracać w miejscu kiedy wymieniałem stery z depronowych na kartonowe założyłem najpierw 3 i wtedy stracił możliwość ''kręcenia bączków''.Co do wagi to w moim przypadku nie jest to istotna sprawa ponieważ żeby poduszkowiec się uniósł silnik do poduszki pracuje na około 60% mocy. A co do twojego pomysłu na walec to dzięki rzeczywiście mój ma prawie po 1 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej fajny ster ! nowatorski

 

ale nic na tym zdjeciu nie widac....

gdzie jest zawias lopat i gdzie jest belka?

na czym sie belka porusza ?

jak jest przytwierdzona do lopat ?

i jak jest serwo zamontowane?

bo wyglada jak by bylo polozone

 

 

i troche bym mu dodal PARY bo nie musi smigac tak:

ale teraz to ślimak przy nim to flesh.... Gordon:)

 

 

rozumiem ze przerobka tego co juz jest zrobione jest bez sensu bo to niszczenie tylko tego co z mozolem zostalo osiagniete.

Dlatego dla lepszego speeda proponuje smiglo ciagnace z przodu.

Nie trzeba nic przemontowywac (diametralnie) a efekt moze byc taki jakiego jeszcze nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie prędkość jest wolna ponieważ ja kręciłem film i sterowałem poduszkowcem więc skupiałem się na dwóch rzeczach ogólnie mogę się założyć że mój wyprzedził by tego z filmu jak mierzyliśmy z kumplem GPS to wyszło ok 55km/h więc wydaje mi się że to szybko stery zamontowane są w taki sposób

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Tak samo idzie belka do balsowej belki są wsadzone pręty które wchodzą w końcówki sterów .A serwo jest po prostu przyklejone

 

PS. Postaram się wrzucić filmik ukazującą pełną moc modelu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kazikfer- skąd ty wytrzasnąłeś taki filmik ? ? ? Bardzo ciekawa koncepcja poduszkowca ( i może poduszkowiec mieć jeden lub dwa stery i może być zwrotny, może :!: :!: :!: ) Należy zachować proporcje, długość, szerokość, masa do mocy silnika.

 

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konstrukcja fajna fajna..

 

co wiecej nie ma on fartucha to "primo"

a "secundo" to jest zrobiony z jakiejs pianki albo utwardzonego styropianu i wyglada na prosta konstrukcje przynajmniej ster ale...

 

zastanawia mnie tylko jak sa zrobione kanaliki ktorymi wylatuje powietrze od dolu, a dokladniej ile tych kanalikow jest, jak sa rozlorzone i o jakiej srednicy sa otwory oraz jak sa polaczone z silnikiem/smiglem ktore wtlacza w nie powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe rozumiem i nie rozumiem ;D

wiec jak sie dostaje do tego powietrze i jak jest rozprowadzone po "podlodze"?

 

poprosilbym filmik na ktorym wytlumaczone sa wszystkie czesci krok po kroku jak powstaly itd ja mam taki zamiar zrobic do mojego bojera ktory juz koncze w dziale "Statki , okrety, łodzie podwodne , żaglowce "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.