Skocz do zawartości

Zdjęcie

RC skydiving

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

#241 witk45

witk45
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Witek

Napisano 29 July 2016 - 10:36

Sprawdziłem co to znaczy "ćwiczyć ground handling". :D

W chwili obecnej nie dam rady dołączyć do paralotniarzy. :(

Pozostaje spotkać się przy okazji na lotnisku - znak rozpoznawczy: dron i mini-skoczek. Jeżeli jest pusto to skaczę na miejscu helikopterów a jak pełno to pod lasem.

pzdr

• 0

#242 micro

micro
  • Modelarz
  • 402 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Roman

Napisano 29 July 2016 - 20:14

Ja jeśli jestem ze skrzydłem, to ostatnio w okolicach strefy A, więc tuż obok  :).

Jutro zapowiada się trochę wiaterku, więc może ok. 8-mej się pojawię (jeśli nie będzie mokro),

• 0

#243 witk45

witk45
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 August 2016 - 20:39

Witam!

W niedzielę wieczorem pojechałem "poskakać" - dwa skoki i........ zaczęło padać :angry:

Skoki udane choć przy pierwszym z niewiadomych przyczyn puściło mocowanie lewej linki sterowniczej. Ale i tak pięknie do mnie przyleciała :D

Z ciężkim sercem jestem coraz bliższy stwierdzenia, że Felixem lata mi się lepiej niż Emi :o W końcu to już drugi, ulepszony produkt.

Film z niedzieli:

https://youtu.be/qZHpXjlVU8Q

pzdr

• 0

#244 witk45

witk45
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 August 2016 - 11:46

Witam ponownie!

Dwie niedziele sierpnia =16 skoków. Każdy skoczek zaliczył po "krecie". Felix na pilociku - jedyny raz złożyłem spadochron "na hot-doga". Od tamtej pory Emi też układam inaczej - nie plączą się jej linki. Może kiedyś zrobię filmik jak to robię. A Emi - założyłem skoczkom "buzery" które włączają się po minucie bezruchu - zirytowany wyłączyłem na czas przygotowań do skoku i zapomniałem włączyć :( . Uratowało ją płaskie opadanie-trzepnęła klatą o glebę aż kółeczko zapięcia w karku się rozgięło. W Felixie musiałem przekonfigurować konstrukcję nóg :P i dałem lepsze rc.

Na wątku o rc paralotniarzach znalazłem informację, że masę pilota/skoczka trzeba dobierać do siły wiatru: im silniejszy tym większa masa co według mnie ma również zastosowanie w moim sporcie. I tak po raz kolejny zmodyfikowałem skoczków-dostali doczepiane ciężarki. Oczywiście robię to na wyczucie ale ma sens.

Z zadowoleniem stwierdzam, że projekt skoczka zrealizowałem i nie ma co dalej zanudzać. Jeżeli uda się zrobić ciekawy film w wysokiej rozdzielczości czy z innego drona fpv to umieszczę. Obecnie skaczę i już tego nie celebruję filmikami z 3 kamer-przedłuża to niepotrzebnie zabawę. Doszedłem do takiej wprawy, że po wylądowaniu skoczka składam spadochron zanim wyląduje dron i znowu w górę......

Jeżeli ktoś chciałby wspólnie poskakać lub pogadać w tym temacie to jestem w gotowości :)

Baziego-Mańka oczywiście dokończę i pokażę.

Dziękuję wszystkim którzy pomagali-bez Was wyszłoby słabo lub wcale......

Filmik z ostatnich skoków:

https://youtu.be/7LZnm-2mSts

Pzdr

• 0

#245 mayster8405

mayster8405
  • Modelarz
  • 521 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Imię:Henryk

Napisano 25 October 2016 - 18:00

Gdyby ktoś chciał uszyć ubranko skoczkowi podsuwam ściągę

Załączony plik  1_3.5Scale_Pilot_Overall_Patternsl.pdf   33.35 KB   24 Ilość pobrań

• 0

#246 witk45

witk45
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 October 2016 - 19:12

Oooo piękne plany :)

Ja już zdążyłem/nie miałem innego wyjścia, wypracować swoje.

Skaczę ile i kiedy się da. Coś tam nagrywam - zmontuję z tego jakiś filmik.

Wydaje mi się,że materiał czaszy Emi jest lepszy ale bardziej niezawodną konstrukcję ma Felix. Korci mnie aby jeszcze raz przemodelować linki Emi. Olinowanie Felixa wg wzoru idealne i jego loty są fajniejsze. Masę skoczka dobieram na wyczucie do prędkości wiatru i jest pięknie.

Felixem uczę już latać następne pokolenia ;)

Posiada jednak pewną niedoskonałość. Przerobione serwa. Po każdym włączeniu prądu ustawiają się ciut inaczej a trymowanie ma za mały zakres-muszę przestawiać na orczykach.

Coraz częściej sięgam po niedokończonego Baziego/Mańka. :rolleyes: Poważnie myślę aby zamontować mu system wyczepiania czaszy głównej(ma w środku sporo miejsca)i jakiś mały spadochronik ratowniczy. Kilka katastrof jednak się zdarzyło :unsure: - wiadomo, czynnik ludzki. Wszystko na jednym serwie: wyczepienie czaszy głównej=otwarcie zapasu. Realne. Długa zima przed nami!

• 0

#247 mayster8405

mayster8405
  • Modelarz
  • 521 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Imię:Henryk

Napisano 03 November 2016 - 17:28

Ratowniczy spadochron zrób powiększając spadochronik hamujący,  wystarczy 80x80 i linki  4x160:2 czyli po 80cm.Jedna mocniejsza linka główna i zadziała na pewniaka.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych