Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej!

Od początku zainteresowanie nie było ogromne......

Ważne, że jesteś pierwszym który się przyznaje do tworzenia i lotów ;) Choć na tym forum był już wątek -ktoś sobie kupił używany zestaw chyba z Niemiec. Ale tamten wątek też chyba umarł.

W tym tygodniu na w programie Gallileo(czy tak jakoś) były zawody pomiędzy prawdziwym skoczkiem a rc na celność lądowania. Nie wiem kto reprezentował ludzi ale rc sterował mistrz Niemiec w RC skydivingu i wygrał!!!!!

Myślę, że i unas drgnie-wystarczy żeby pojawiły się w sprzedaży gotowe zestawy.

No właśnie-relacjonuj skoki, budowę i w ogóle wszystko!!!!!Proszę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!dzięki za słowa otuchy... :)

oczywiście działam sukcesywnie w tym temacie.kolega z forum latawcowego podarował mi drugi spadochron (paczka będzie u mnie po niedzieli) do testów.jest to jego autorska robota.mój spadochronik ma się dobrze,muszę w nim tylko zmienić kąt natarcia gdyż jest za mały i na wietrze nie da się na nim wykonać w pełni sterowanego skoku.poniżej kilka zdjęć z przed kilkunastu dni.

 

 

 

dsc04412kopiowanie.jpg

 

 

sdc10581kopiowanie.jpg

 

 

sdc10582kopiowanie.jpg

 

 

dsc04435kopiowanie.jpg

 

 

dsc04434kopiowanie.jpg

 

 

 

dzisiaj, z powodzeniem udało mi się oblatać model paralotni opartej na skrzydełku z HK i gondoli z napędem własnej konstrukcji.lata toto naprawdę rewelacyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!ponieważ obiecałem film z lotów spadochroniarzem to poniżej są linki do dwóch:

 

http://www.youtube.com/watch?v=w6mmeHDk7V8

 

 

filmy nie są może najwyższej jakości ale pokazują jak to wszystko w praktyce wygląda.

 

na pierwszym filmie skoczek opada na moim spadochronie,niestety kąt zaklinowania czaszy jest zbyt mały i stąd brak lotu postępowego.jak tylko znajdę czas to zrobię nowe linki i ustawię odpowiedni kąt czyli -11 st.

 

na drugim filmie skoczek opada na spadochronie autorstwa kolegi MAYSTER z forum LANDKITING.tu już jest rewelacyjnie,skoczek w pełni sterowny,bez problemu można lecieć z wiatrem i pod wiatr.precyzyjne lądowanie nie stanowi problemu.

muszę skopiować z tego spadochronu układ linek do swojej czaszy i wtedy na moim będzie się opadać identycznie :) .

 

generalnie zabawa jest naprawdę super i skoczek "BAZI" wzbudza ogromne zainteresowanie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Niestety pierwszy film zacina mi się i .......no i nie

wiem jak wyglądał ten skok i lot ale drugi przepysznie!!!!!!

Że wzbudza zainteresowanie to się nie dziwię-ciągle nisza ale to się musi zmienić.

Ja ugrzązłem-finalizuje te dwie sprawy o których Tobie już wspominałem -to już w sobotę!!!!

SUPER

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam po dosyć długiej przerwie..

przez cały ten czas niewiele działo się w temacie...

ale niedawno wszystko odżyło za sprawą kolegi który uszył mi nowy spadochron.

 

poniżej kilka zdjęć a niebawem jakiś film i relacja ze skoków... :)

 

 

 

 

post-6497-0-92776900-1401224740.jpg

post-6497-0-56745800-1401224741.jpg

post-6497-0-03912100-1401224742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po jeszcze dłuższej przerwie.

Nie zaniechałem zadania ale nie jest lekko. Coś tam zbudowałem ale czasza z latawca to faktycznie nie jest TO!

Niby leci postępowo, czasem opada pionowo w dół, z wiatrem jak odrzutowiec, pod wiatr staje,  ale ZERO sterowności. Będę poprawiał linki główne i sterowe bo zauważyłem " w praniu" parę błędów konstrukcyjno- montażowych ale cudów nie oczekuję.

No i ta masa (1,10kg) i wielkość! Jakiś "szerpa" a nie diver :o Plus takich nóg taki, że gdy raz zaglebił z poplątaną  czaszą to pięknie zamortyzowały!!!

Z Action mana tylko głowa, buty i dłonie. Ale to w drugiej wersji. Bo juz wiem, że będzie!!!

 

post-8702-0-40230100-1406457207.jpg

post-8702-0-61996900-1406457231_thumb.jpg

post-8702-0-14323500-1406457279_thumb.jpgpost-8702-0-71448300-1406457289_thumb.jpg

post-8702-0-84922700-1406457248_thumb.jpg

 

Tak więc czaszy nowej na gwałt szukam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!dawno tu nie zaglądałem...

widzę że jednak coś się dzieje w temacie  :) .

 

Witku,gratuluję determinacji i podziwiam twoje postępy w pracach nad spadochroniarzem. obejrzałem też twój film i przyznam że bardzo mi się spodobał.

 

jakie wymiary ma twój spadochron?

 

napisałeś że są problemy ze statecznością,tak się składa że na obecną chwilę mam uszyte 4 spadochrony więc jeden mógłbym odsprzedać  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!dawno tu nie zaglądałem...

widzę że jednak coś się dzieje w temacie  :) .

 

Witku,gratuluję determinacji i podziwiam twoje postępy w pracach nad spadochroniarzem. obejrzałem też twój film i przyznam że bardzo mi się spodobał.

 

jakie wymiary ma twój spadochron?

 

napisałeś że są problemy ze statecznością,tak się składa że na obecną chwilę mam uszyte 4 spadochrony więc jeden mógłbym odsprzedać  :D .

No i znalazłem!

W nawiązaniu do rozmowy- wymiary czaszy: 120x60 cm.

Wielkość czaszy dobierałem "na oko" do wielkości divera.Wydaje mi się, że mogłaby być ciut większa ale chyba proporcje nie są najgorsze. Co do masy to było to ustalane metodą prób i błędów. Zwyczajnie doczepiałem do niej różne obciążniki i obserwowałem jak się zachowa. Wyszło mi, że do tej czaszy (powierzchnia i materiał) skoczek musi  ważyć- około 400g ale wyszedł cięższy-teraz go odchudzam z tych cięzkich karabińczyków, zrobiłem mniejszy i lżejszy pakiet.

Podglądając światowy rc skydiving zauważyłem, że ich czasze po otwarciu w większości są ciut eliptyczne-moja sprawia wrażenie nadmuchanego materaca. Przerobiłem trochę olinowanie i mocowanie linek serowniczych w tym celu. W tym tygodniu powienienem wiedzieć co to dało. Zmodyfikowałem też skoczka. Idzie to w kierunku niestety (dla mnie) spradzonych opracowań np Bazi. Nogi mu skręciłem tzn ustabilizowałem żeby nie wywijały się we wszystkie strony - szkoda-taki był znich fajny amor  ;)  Doczepiłem gumki żeby miał je do przodu po otwarciu i zamocowałem gumkę do odciągania głównego wyłogu do tyłu po otwarciu. To znaczy: spakowany do skoku nogi ma jak do pozycji płaskiej w opadaniu, po otwarciu plecaka wysunięte są do przodu. Bo spadochron gość otwiera sobie ręką.

Ale trzecie serwo to bardzo dobry pomysł.

Własnie mój brat zakupił sobie qadrocoptera chyba Phantom 1.Jestem ciekawy czy to coś wyniesie divera w górę? I to 3 serwo w karku idealnie pasuje do zwalniania z koptera! Bo inaczej chyba nie ma jak tego podłączyć.

No to do nastapnego razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,sprawa wygląda następująco.według producenta skoczek BAZI którego posiadam ze spadochronem 150x70cm , spakowany i gotowy do skoku powinien ważyć ok 1350g.mój ważył 200g mniej i tu bym upatrywał problemów ze sterownością.skoro twoja czasza ma wymiary 120x60 cm więc myślę że skoczek gotowy do skoku powinien ważyć około 1 kg.

 

mam na zbyciu gotowy spadochron o wymiarach 140cmx70cm.

 

w moim skoczku trzecie serwo służy do otwierania spadochronu,Baziego wypuszczam zdalnie z samolotu za pomocą specjalnego zaczepu sterowanego serwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie ukrywam, że masa mojego wynika z jego mocarnych nóg. Nastepny będzie węższy, z trzema serwami, mechanizmem ręki(trochę liczę na ...wskazówki ;) )a pakiecik zrobię i umieszczę go w nogach i dopiero wtedy ewentualnie dociążę.

Ja zacząłem od budowy uniwersnego drpoboxa(tak z angielska hehe i) na klika sposobów mogę podczepiać go do różnych samolotów. Też ma serwo i mechanizm otwierający.Gdyby się uprzeć to chomika czy świnkę morską też tam upchnę tylko czy otworzą sobie same spadochrony :o ????

 

Taaaak. Myślę, że czasza o takich wymiarach byłaby idealna. Szczegóły to chyba omówimy telefonicznie, co?

Gdybyś umieścił jej foto wiedziałbym o czym mówimy. Mam nadzieję, że to czasza z olinowaniem głównym, sterowaniem zakończona tasmami do przypięcia?

 

Pierwszą połowę sierpnia wakacjuję na Helu. Na ten czas trochę "przykucnę" z pracami. Trudno, urlop z rodziną :P

Może jeszcze jutro uda mi sprawdzić nowe ustawienia to może umieszczę jakąś relację.

Czekając na wycenę :) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po serii kolejnych prób.

Niestety bez dokumentacji foto. Było nas tylko dwóch -_-.

Kąt natarcia zostawiłem, zmieniłem długości linek czaszy po bokach żeby uzyskać profil lekkiego odwróconego "U",kompetnie przeprojektowałem sterownicze i efekt był!!!!! Polegało to głównie(już później) na regulacji linek sterowniczych. Tu trzeba było dobrze wyczuć: albo większa szybkość postępowa i słaba ale jednak skrętność, albo wolniejszy lot postępowy i pod wiatr stawał w miejscu ale te zakręty!!!!!! Potrafił takim świetnym korkociągiem zbijać wysokość!!!! Ale jak hamował to prawie nakrywał się nogami! :D  Niestety przy jednym ze startów zgubiła nas rutyna albo zmęczenie pilota.Poza lotniskiem dysponuję tylko motoszybowcem(jak na filmie) bez podwozia i dodatkowo przez jakieś fatalne zrządzenie losu podczepiłem go rękami do przodu no i przy starcie samolot przepadł i wpadł w krzaczory, no i tymi rekami jak kombajn je kosił!!!! Jedno serwo tego nie wytrzmało :( . Pozostało nam wtedy już tylko trenować skoki HALO otwierając spadochron sprawną ręką. Niestety, coś tam w górze nie wyszło i pierwszy wyszedł HAHO :angry: Starałem się jak mogłem kierować jedną ręką ale i tak zaliczyłem pięciobój nowoczesny i tor z przeszkodami: rów, płot z drutem kolczastym, cierniste krzaczory, i żwirownię gdzie wlądował omijając koparkę i wywrotę. Za drugim razem wyszło ok. Spadał, spadał,spadał - szarpnąłem ręką i piękne otwarcie ale i tak za wysoko. I bez sterowności.I  znowu tor przeszkód z próbą kradzieży skoczka przez jednego z kierowców bazy RABENA gdzie wylądował. Sama radość!!!!

Jak wspominałem 2 tygodnie przerwy- rodzinny urlop :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się początki zawsze są trudne,ja swego skoczka wyciągałem też z różnych opresji... :P

ale warto było.dwa razy zdarzyło się że spadochron się nie otworzył ale twardziel Bazi poza lekkimi otarciami nie ucierpiał  :D .

 

dziś postaram się zmierzyć dokładnie czaszę i wrzucić dokładne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie mogę się doczekać informacji o tej czaszy!!! :rolleyes: I finalizacji tego interesu!!

Ale mam prośbę. Zrozumiem odmowę - w końcu Twoja ciężka kasa. Dałbyś opis i ewentualne foto wnętrza Baziego? A jak silne serva do rąk ma w środku - mini czy standard? No i męczy mnie rozwiąznie budowy plecaka i jego otwierania. Opis i foto?

Wczasuję się ale po nocach śnią mi się różne rozwiąznia :lol:

Zamawiam właśnie większe serwa i będę przerabiał ręce na ruchome ale według tego wzoru:

post-8702-0-05512100-1407270112.jpeg

post-8702-0-57340100-1407270187_thumb.jpeg

Łatwiej mi będzie przerobić to co mam. Tak mi się wydaje, że różnica polega na tym, że Twój ma ukryte te cięgna wew. ręki, tak?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,spokojnie  :D .napisałeś że jesteś na wczasach więc nie chcę ci przeszkadzać w wypoczynku.skoro jednak myślisz nad tematem to mam dobre wieści.czasza ma wymiary 130cm x 68cm .

postaram się jutro zrobić fotki spadochronu ,baziego i plecaka.

jeśli chcesz to nagram filmik ukazujący działanie skoczka  :) .

 

w skoczku siedzą serwa standard,jeśli dobrze pamiętam to takie :

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31552__HXT_10kg_Servo_metal_gear_55g_10kg_16sec_EU_warehouse_.html?strSearch=hxt

 

w kwestii ceny zadzwonię jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.