Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pitts M12 The Beast 30CC - Gold Wing

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino
  • Imię:Darek

Napisano 18 February 2012 - 14:36

Witam
Zakupiłem w końcu serwa wybrałem jednak hiteki , wszystkie graty już mam zostało teraz tylko poskładać do kupy
A tu małe stadko :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2356 postów
  • SkądNędza/Racibórz
  • Imię:Radek

Napisano 07 February 2012 - 12:07

Teraz dopiero widać jaką masz powierzchnie nośną jak skrzydełka sa obok siebie. Korci mnie taki dwupłat pod napęd elektryczny 6s 4000mah. Lotki mozna zrobic na dwa serwa w granicach 10kg i połączyć je prętem ze snapami
  • 0

#3 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 06 February 2012 - 18:56

Znalazłem trochę czasu powklejałem dźwignie sterów oraz skleiłem górne skrzydło
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#4 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 31 January 2012 - 17:13

Zanim zacznie to pewnie model zmieni :wink:

Nigdy nic nie wiadomo na razie cierpię na brak czasu :)

Trochę dziś poszukałem na necie i co do serw nie lepszą opcja będą takie hiteki:
HS5496MH cztery na lotki i dwa na ster wysokości
HS5685MH na kierunek
można je zasilać bezpośrednio z lipo a i cena też przyzwoita
  • 0

#5 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 31 January 2012 - 16:14

Zanim zacznie to pewnie model zmieni :wink:
  • 0

#6 Malker

Malker
  • Modelarz
  • 2336 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski
  • Imię:Maciej

Napisano 30 January 2012 - 23:39

A jesli zacznie latac agresywniehj to ma kupic nowe serwa?
  • 0

#7 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 January 2012 - 22:30

Darius uwierz ze nie szukam dziury w całym i nie chcę ci wypominać ze nie latasz 3D. Masz tylko ułatwiony wybór bo skoro np. będziesz używał o połowę mniejszych wychyleń niż inni to wystarczą słabsze serwa niż rekomendowane więc nie musisz się pastwić nad ich wyborem.
  • 0

#8 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 30 January 2012 - 20:04

W sam raz dla oka tylko.... generalnie przyjrzyj sie wszystkim (prawdziwym, nie modelm) samolotom akrobacyjnym z okragla maska- ze wzgledu na sprawnosc smiglo umiejscowione jest dosc daleko od maski.

Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi ale raczej zostawię tak jak jest najwyżej dam większe śmigło
  • 0

#9 Boogie

Boogie
  • Modelarz
  • 1663 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 January 2012 - 19:05

Piasta śmigła wypadła idealnie w osi maski i wystaje 3 mm czyli w sam raz

W sam raz dla oka tylko.... generalnie przyjrzyj sie wszystkim (prawdziwym, nie modelm) samolotom akrobacyjnym z okragla maska- ze wzgledu na sprawnosc smiglo umiejscowione jest dosc daleko od maski.
  • 0

#10 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 30 January 2012 - 17:15

I znowu szukasz dziury w całym jakie serwa kupię moja sprawa a opinie są mile widziane a to że nie latam 3D nie ma znaczenia , a jakie to są hiper serwa nikt tu jeszcze o takich nie wspominał
  • 0

#11 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 January 2012 - 17:05

Skoro nie zamierzasz latac 3D to nie będziesz używał pełnych wychyleń a co za tym idzie nie potrzebne ci jakieś super hiper serwa :wink:
  • 0

#12 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 30 January 2012 - 16:39

Dzięki , teraz spokojnie mogę serwo montować akurat za 4 dni będę w domu to coś podłubię :D
  • 0

#13 jakubk

jakubk
  • Modelarz
  • 422 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 30 January 2012 - 14:41

Witam,
Jeśli chodzi o gaźnik w silniku DLE-30 , to bez problemu można go obrócić o 180 stopni.
Sam już wiele razy obracałem gaźnik w silnikach benzynowych np. DA-50. Nie zauważyłem
żadnej różnicy w pracy motoru. Często zmiana położenia gaźnika poprawia możliwość zamocowania serwa gazu i wtedy właśnie dobrze jest to wykonać. Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, gdy mocujemy serwo w modelu z silnikiem benzynowym. Omówię je niebawem w nowym artykule w moim dziale hangar
  • 0

#14 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 22 January 2012 - 12:21

Witam Czy gaźnik w silniku mogę obrócić o 180*, bo tak jak jest teraz to miejsce na serwo mam po drugiej stronie . Po odkręceniu gaźnika wygląda że tak czy będzie to miało jakiś wpływ na pracę silnika? myślę że nie ale wolę się upewnić
  • 0

#15 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 27 December 2011 - 22:03

Co do serw najprawdopodobniej zamówię Savoxy SC-0251MG DIGITAL na kierunek i SC-0254MG DIGITAL na wysokość i lotki dokladnie takie Savox .Jeśli ktoś ma doświadczenia z tymi serwami to opinie mile widziane .Teraz czekają mnie negocjacje z Małżonką :D
  • 0

#16 sak122

sak122
  • Modelarz
  • 671 postów

Napisano 24 December 2011 - 09:03

DARIUS1 ja posiadam model axara pod 30cm ( wsadziłem DLA) i ja takie parametry serw zastosowałem:
na kierunek 15kg
na wysokość 2x 10kg
na lotki po 10 kg na każdą
oczywiście wszystkie serwa cyfrowe na metalowych trybach.
Twój pitts to już kawał modelu, na wysokość jak najbardziej 2 serwa, podejrzewam że po 6 kg na każda połówkę steru wysokości spokojnie wystarczy.
  • 0

#17 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 23 December 2011 - 23:27

Dziś trochę powalczyłem wkleiłem oba stateczniki i zamontowałem silnik .
Piasta śmigła wypadła idealnie w osi maski i wystaje 3 mm czyli w sam raz ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Najprawdopodobniej zamontuję cztery serwa na lotki i dwa na wysokość jakie były by odpowiednie ? tzn jaką muszą mieć moc myślę że około 6kg na lotkę powinno wystarczyć
  • 0

#18 niunio2000

niunio2000
  • Modelarz
  • 42 postów
  • Skądwawa
  • Imię:Marcin

Napisano 23 December 2011 - 09:07

Witam piekny model jakiś czas temu ogładałem ten samolocik u pana Jakuba i miałem go kupić ale wybralem taki sam tylko pod 50cc, w tym sezonie latalem modelem exty z goldwinga i dalem taką elektryke; dwa wyłączniki wysokoprądowe hiteka, pakiet A123 6,6V 3300 mAh 2 cele na bezposrednie zasilanie serw, pakiet Li-Ion 2600mAh 7,4V z bec na zaplon oraz smigło Fiala 19x8 a jeśli chodzi o serwa to HS 645MG na lotki i wysokiść a kierunek HS-755MG pozdrawiam
  • 0

#19 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 December 2011 - 01:38

A co to za otwieranie prezentów?! Pod choinkę go spowrotem :rotfl:
  • 0

#20 DARIUS1

DARIUS1
  • Modelarz
  • 288 postów
  • SkądGniewino

Napisano 23 December 2011 - 01:34

Witam
Niebawem zbliża się gwiazdka więc i prezent się znalazł :D
Model zakupiony w sklepie eF3M
Pierwsze otwarcie pudełka wszystko ładnie popakowane
Dołączona grafika
Tu już wszystko wypakowane i sprawdzone
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Oś mocowania silnika wyznaczona i odpowiednio przesunięta tak więc tylko wytrasować i przykręcić silniczek.
Wszystko ładnie oklejone także duży plus ale i minus się znalazł ,maska i kapcie zawinięte były w cienką gąbkę która odbiła się na lakierze efekt taki
Dołączona grafika

widoczne jest to z bliska generalnie Mi nie przeszkadza ale jak trza będzie to zmatuję i prysnę lakierem bezbarwnym .
A teraz serce modelu
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Co do wyposażenia elektrycznego to na razie nie wiadoma jest to Mój pierwszy model benzynowy także wszelkie sugestie mile widziane . Model jest przygotowany pod dwa serwa na wysokość i cztery na lotki ma już powycinaną folię pod serwa i mam małą zagwozdkę jak to rozwiązać (5 serw ,6 serw czy może 8 )
Tu pierwsze efekty z budowy już z podwoziem , skrzydła i stateczniki na sucho do przymiarki jutro wkleję stateczniki , górne skrzydło też jest do sklejenia na stałe.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Model przygotowuję oczywiście na wiosnę teraz złożę ile się da gdyż z czasem u mnie krucho (praca w delegacji za granicą ).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych