Skocz do zawartości

Funjet Ultra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w maju mój ojciec, będąc w pracy, we włoskiej miejscowości Fiumicino, wyłowił pewien model. Dostałem od niego informację, że wyłowił depronowego akrobata o dziwnym kształcie. Poprosiłem go o zdjęcia na maila, i co się okazało? -Funjet!! Dzisiaj ojciec przyjechał na święta, to mi go przywiózł, i kolejna niespodzianka -model jest w wersji Ultra. W środku siedziały: silnik Robbe-Roxxy 2845/05 ze śmigiełkiem Graupner 4.7x4.7, regiel Hype 80A, dwa serwa HS-65MG i odbiornik Spektrum AR6200 z satelitą. Regulator i jedno serwo nie działają, natomiast silnik, drugie serwo i odbiornik są w pełni sprawne, tylko trzeba je dokładnie oczyścić. Akumulator również był wylowiony z modelem, ale tata się go pozbył, zgodnie z moimi zaleceniami co do utylizacji Li-Poli. Model nie posiada kabinki, nie została znaleziona na miejscu katastrofy modelu. Model jest w stanie bardzo dobrym, tylko dziób ma lekko przekrzywiony. Model jest pomalowany, ale nie wiadomo czym. Jutro model wyposażę w Optimę 7 (w nadajniku mam 6 kanałów, ale będę potrzebował telemetrii, aby kontrolować akumulator) i nowe serwa (najprawdopodobniej wrzucę HS-82, gdyż przy tych prędkościach modelu będę potrzebował zapasu mocy serw. Model jest zabezpieczony od spodu taśmą zbrojoną włóknem szklanym. Model z serwami waży 448.3g. Fotki wstawię jutro.

I jeszcze kilka pytań:

1.Gdzie się znajduje ŚC w tym modelu? Na skrzydłach w pobliżu krawędzi natarcia są jakieś wypustki, może tam?

2.Jaki pakiet polecacie? Musi być tani (do 200zł) i dotępny w ABC-RC, Nastik lub modele.sklep.pl i koniecznie 4S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy nie widzial ktos mojego funjeta ultra?? ;p

siedzialy w nim :

Roxxy 2845/05 ze śmigiełkiem Graupner 4.7x4.7, regiel Hype 80A, dwa serwa HS-65MH i odbiornik Spektrum AR6200

 

 

regulator i serwo nie dzialaly...

 

 

model mi odfrunął... podczas latania w Fiumicino

 

 

 

GiulioN, czy Ty cos o tym wiesz;> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wiem, to miało być swego rodzaju ogłoszenie pt.: "znalazł się...', ale pomyślałem, że tak będzie lepiej i właściciel szybciej się znajdzie :lol2: Powiedz mi jeszcze, w jakich był kolorach, jakiego rodzaju bylo to śmiglo i jaki siedział w nim pakiet to Ci go wyślę :lol2: hehe...

Tak poza tym, robraf, gdzie mialeś ŚC, bo muszę go wyważyć? :wink:

I ciekawe jak Ci odfrunął, skoro regiel i serwo nie działały, nie dałbyś rady przelecieć 5m (chyba, że rzucając nim ze wzgórza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, leci "pomógł".

EDIT: Tak jak myślałem, ŚC ma być na tych wypustkach w pobliżu krawędzi natarcia

EDIT2:Fotki:

Góra:

Dołączona grafika

Zdjęcia dołu i szczegółów nie będzie z powodu je@#&^go Imageshacka.

To, co w nim siedziało(oprócz serw):

Dołączona grafika

W środę wybieram się do kilku sklepów modelarskich w Ostrawie i Gorzyczkach po akumulator, regulator, śmigło i kabinkę, więc w przyszłym tygodniu spodziewajcie się relacji z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dzisiaj na niezbyt drobnych zakupach w Czechach. model dostał nowe śmigiełko 4.6x3 APC elektro, regiel 60A HTL+BEC zewnętrzny i pakiet Gravity 14.8V 3300mAh 30C. Pakiet to niezła cegiełka -376.2g!! Niestety kabinkę trzeba by było zamówić i potem odebrać 3-4 Stycznia, a wtedy nie mialbym transportu, więc muszę zamówić z któregoś sklepu internetowego :P Także oblot będzie na razie odlożony o kilka dni, mam nadzieję, że tuż po sylwestrze. Fotki będą potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funjety to szybkie bestie. Moja ultra z wyposażeniem FPV i na 3s lipo 2200ray gold z silnikiem ALIGNA do rexa 450 wyciąga według GPS 220km/h;) Ale pakiet to są góra 2,5min na pełnym gazie. Śmigło APC 4,75x5,5. Waga 1kg ;)

Serwa za duże. Ja mam w moim tower pro 9g. Wyjąłem ze zwykłego funjeta i podeszły do ultry. Przecież i tak masz malutkie wychylenia więc nie wiem na co Ci większe serwa. Ja tylko do startu mam 140% na zaciągnięciu(z ręki) a potem to 40% góra 50. I tak niewiele amcham drągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku.

Jednak model musi poczekać, gdyż z regulatorem wyszła :ass: Regiel po prostu odcina silnik po 1-3.5 sekundy, niezależnie od obrotów silnika i zastosowanego akumulatora, ale tylko ze śmigłem. Bez śmigła działa, osiąga duże obroty bez problemu, żadnego tarcia w silniku, żadnych wibracji itp. Myślałem, że kable w środku silnika są pourywane i wskutek lekkich wibracji od śmigła (przecież wyważone, to czemu?) faza się traci. Ale silnik dzisiaj rozebrałem, wyczyściłem, przejrzałem i nic nie znalazłem. Zatem to można wykluczyć. Wykluczyć można również zimne luty, niedokładne lutowanie czy pourywane wiązki kabli, za małą przepustowość pradu na złączach (goldach 4,5mm), czy złe programowanie (ustawienia fabryczne, a potem do silników wysokoobrotowych, później kombinacje różnych ustawień), więc do jasnej ciasnej się dzieje? :evil: Dodam tylko, że na regulatorze za małym 30A działało wszystko poprawnie z pakietem 3S. Jeśli ktoś wie co się dzieje, to błagam, pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.