Skocz do zawartości

Pomocy. Jak ustawić datę w kamerze.


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak ustawić datę w kamerze (lub zupełnie wyłączyć). Sprezentowałem sobie model latającego skrzydła z kamerką. Wszystko jest OK. Model fajnie lata, filmuje itp. ale jest jeden problem - ustawienie daty. Gościu od którego kupiłem ten zestaw twierdzi ,że to trzeba zrobić w komputerze, ale jak tego już mi nie był w stanie powiedzieć. Wszystkie moje filmy wygladają tak Nie znam typu ani nazwy producenta tej kamerki. Gdyby ktoś używał podobnej kamery lub miał gdzieś w archiwum link do podobnego wątku byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam Andrzej.dscn1702f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us[/img] http-~~-//www.youtube.com/watch?v=w8lxU5aJpXU&feature=mfu_in_order&list=UL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelałem w ciemno. Po prostu z tego jedynego zdjęcia niewiele można wywnioskować co to za kamera, czy ma kartę pamięci? Może spróbuj dowiedzieć się czegoś więcej na temat modelu. W necie jest wiele informacji. Wrzuć więcej fotek kamerki, z różnych stron. Na pewno znajdzie się ktoś, kto zetknął się z podobną.

Tyle mogę Ci pomóc na tą chwilę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest katalog glówny karty pamięci.

to samo co dysk c:/ tylko w twojej kamerze.

jak podepniesz ją via USB do komputera to pojawia się jako pamięć zewnętrzna? Jeśli tak to kliknij ją dwa razy, i utwórz tam nowy dokument textowy o nazwie i zawartości jak podał ci Darek.

 

To jest kamera HCC 520

Mini kamera:

* Czułość: 1 lux

* Interfejs: USB 2.0

* Wbudowana pamięć: brak, slot kart microSD (max 8GB)

* Wbudowany mikrofon

* Format zapisu:(AVI), rozdzielczość 640x480, 15 FPS

* Zalecana odległość nagrywanego obiektu 1 do 3 metrów

* Bateria: Li-ion

* Zapis na w pełni naładowanej baterii : ~ 2 godzin

Wymiary : 73mm x 20mm x 11mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kamerę podpiąłem do komputera, utworzyłem tak jak mówiłeś obok nowy dokument tekstowy z dzisiejszą data i godziną

TAG.txt

 

2012/01/11

10:23:00

I NIC. Próbowałem nałożyć nowy na istniejące filmy i NIC. Próbowałem wyłączac i włączać i NIC. Nagrałem w tej chwili nowy króciutki film i NIC. Dalej mam starą date a ten dokument tekstowy istnieje obok , ale kamera go nie chce "wchłonąć"

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ten problem był na forum kilkukrotnie, ale powtarzania nigdy dość :(

Pierwsze,w pliku miała byc linijka [date].

Drugie, sformatuj kartę gdy będziesz miał podłączoną kamerke przez kabel USB i potem wklejaj ten plik.

I jeszcze jedno. Zapewne tak robiłeś ale mogła nastąpić pomyłka. Plik musi być utworzony w notatniku. Kiedyś mnie udało się otworzyć gotowca tag.txt w wordzie i pliczek po zapisaniu stał się wordowskim tag.txt i za chiny nie dał sie wchłonąć.

Powodzenia

 

edit: czy to nie będzie raczej nastepny model gumcam'a 720x480 30 pfs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Sformatowałem pamięć kamery

2. W notatniku wpisałem w jednej linijce to: TAG.txt 2012/01/11 12:00:00 i w tym momencie pojawia się taki komunikat:

Tekst w pliku H .....Nowy Dokument tekstowy txt zmienił się. Czy chcesz zapisać zmiany Daję TAK. I nic się nie zmieniło. Nadal na nowo nagranym filmie mam datę z roku 2008. Może coś robię jeszcze nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie :(

 

w notatniku w nowym pliku zapisz tak jak podał wcześniej d.a.r.o, czyli od pierwszej linijki w trzech liniach

 

[date]

2012/01/10

21:40:00

 

z odpowiednimi liczbami oczywiście i zapamietaj np. w miejscu docelowym pod nazwą tag.txt

wielkośc liter w nazwie nie ma znaczenia

 

potem odłącz kamerkę od kompa, wyłącz ją przyciskiem, po chwili włącz i nagraj coś. Musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

d.a.r.o. podał 4 linijki a nie 3 . Wkleiłem to już kilka razy i NIC.

1.Wkleiłem tak;

 

plik TAG.txt

[date]

2012/01/10

21:40:00

2. Wkleiłem tak

TAG.txt

[date]

2012/01/10

21:40:00

3.Wkleiłem tak

TAG.txt

2012/01/10

21:40:00

 

Jeszcze mam kilka innych kombinacji w zapasie, nie wim czy to pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy sobie co to za kamerka. Bo to ma zasadnicze znaczenie.

Starszy model gum cam nagrywający w rozdzielczości 640x480 miał plik z datą o nazwie time.txt. Data w dolnym prawym rogu byłą rozmyta i czerwona najczęsciej. Model nowszy - nagrywający w rozdzielczości 720x480 - ma plik do ustawiania daty pod nazwą tag.txt i też wyświetla datę w prawym dolnym rogu ale jest wyraźniejsza i koloru żółtego.

Więc w jakiej rozdzielczości wychodzą filmiki nagrane tą kamerką Andrzeju?

Po obrazie z youtuba wygląda, że to nowszy typ, ale rozdzielczość jest przekonwertorowana przez youtuba na 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.