Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam przyjemność poinformować kolegów, że problem opisany dn.11.07.13r godz.15:51 został rozwiązany. Przypomnę, że dotyczył on możliwości wyłączenia BF w momencie włączenia silnika w modelu elektroszybowca. Po upływie ponad połowy roku powtórnie przyszło mi powalczyć z nadajnikiem Grapner/SJ, tym razem MC-32. Kamyczek_RC zasugerował aby wyłącznikiem ( w moim przypadku przełącznikiem 3 poz.) załączania silnika załączać dodatkową fazę lotu. Okazało się, że to dobry trop.Zrobiłem na 3poz. przełączniku trzy fazy-Landing,Normal,Thermal. Na wyłączniku 2poz. jedną fazę-Acro i na 3poz. przełączniku załączającym motor, fazę -Motor.

Faza Motor ma priorytet A1, Landing-priorytet A 2, Akro-C, Normal-D, Thermal-E. Fazę Acro wyłącznikiem 2poz. można włączyć tylko gdy jest załączona faza Normal przełącznikiem 3poz. Decydująca jest zakładka "Channel 1 curve" w menu. W tej zakładce ustawia się krzywą dla drąga C1. Dla Landing ustawiłem: Input, Output +100% do - 100%. Dla pozostałych faz: Input +100% do -100%, Output +100%. Dzięki takim ustawieniom BF działa tylko w fazie Landing i gdy załączam silnik BF zamyka się. Dla fazy Landing można sobie ustawić tak krzywą aby drąg C1 miał niewielką strefę martwą w początkowej fazie otwierania BF. W czasie zapoznawania sie z softem nadajnika (Ver.1.073) natrafiłem na pewien chochlik. Zakładka "Timers (general)

umożliwia przypisanie narzędzia do załączania liczników. Narzędzia można dowolnie przypisywać i kasować, lecz nie do końca bo np. dla licznika "Model Time" narzędzie można przypisać dowolne lecz skasować niestety nie. Sprawdzałem to w starszej wersji softu Ver.1.041 i tam można kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

thank you for your order. Unfortunately it is not possible to ship article 9707735 to Poland at the moment.

The postal rights got stricter and we do not know if and when it will change again. A Lipo is in the parcel and it is not allowed tos hip.

 

Hopefully there will be a solution in the future. We are in conversation with the post at the moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak połączyć się z nadajnikiem MX-20 Hott i zaktualizować język (na ang) z Windows 7 HomePremium 64 bit? Komputer nie widzi w portach USB aparatury i pokazuje brak sterownika CP2102 USB to UART Bridge Controller. Czy to działa na MAC-ach?

Już dwie godziny ściągam jakieś sterowniki z internetu, ale nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

to samo mogłeś zrobić z karty sd bez komputera polik z softem w odpowiedni katalog nas karcie  kombinacja  przycisków w radio wybierasz update  właściwy soft i jedzie samo . nie zapomnij zaktualizować też odbiorników bo mogą być błędne wskazania na telemetrii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.