Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Planuję kupić regulator opisany tutaj http://pfmrc.eu/index.php?/topic/50681-regulator-napi%C4%99cia-dualsky-vr-pro-duo/ . Chciałbym wykorzystać go do zasilania serw lotek i dwóch serw steru wysokości. Przy odbiorniku GR 24 chcę wykorzystać kanał 11 i 12, który wg producenta jest przeznaczony do zasilania w celu sterowania lotkami czyli fabrycznie kanałem 2 i 5. Czy wystarczy tylko w nadajniku zmienić wg "tx. output swat" kanał 2 ->11 oraz 5->12 (str. 58 i 59 polskiego tłumaczenia instrukcji Mx 20)? Jeśli tak, czy zmiana przypisanych ustawień nadajnika będzie skuteczna dla danego modelu, czy będzie działać globalnie niezależnie od modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, ile mniej więcej zgięć jest w stanie wytrzymać antena nadajnika HoTT?

Drugie pytanie. Bardzo dużo latam rakietoplanami S8, gdzie przez większość czasu model znajduje się nieco przede mną (dosyć blisko), na dużej wysokości, przez większość czasu skierowany tyłem do mnie. Jak proponujecie ustawić anteny w aparaturze i odbiorniku (pojedyncza antena)? Do tej pory antenę aparatury miałem ustawioną prosto , tak jak na zdjęciu poniżej, a antena odbiornika wystawała z górnej części węglowego kadłuba i była skierowana niemal poziomo, wzdłuż osi modelu do tyłu, a w takim momencie była właściwie zasłonięta optycznie przez węglowe elementy. Zauważyłem w logach, że jakość sygnału jest zawsze bardzo wysoka, ale sygnał w pewnych przedziałach czasowych jest dosyć niski (cały czas skacze, powiedzmy, że średnia wartość to ok. 60%, ale są krótkie odcinki czasowe gdzie jest np. ok. 15%). Sytuacje dzieją się zarówno w różnych odległościach, z czego nie większych niż ok. 250m. Rozumiem, że winy szukać w ustawieniu anten lub może tak ma być? Nie chcę dopuścić do utraty zasięgu przy większych dystansach.

33116_MX_16_Computersystem_Graupner_Hott

źródło zdjęcia: http://shop.graupner.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi nadajnika są przeważnie na wstępie opisane zalecenia dot. ułożenia anten w nadajniku i odbiorniku. Wygląda na to, że Twoj nadajnik ma standardową antenę, czyli powinna być zagięta 90st a nie wyprostowana ponieważ fale rozchodzą się na boki a nie "są wystrzeliwane" czubkiem anteny. Jeżeli antena odbiornika jest wyprowadzona z kadłuba węglowego na zewnątrz to jest OK. Ciężko ją wyprowdzić tak aby nigdy nie była zasłonięta przez kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja testowałem ustawienie anteny? słuchawka w ucho i na przełączniku chwilowym miałem włączanie gadaczki o sile sygnału. Zmieniałem położenie anteny i szukałem dla jakiego ustawienia miałem najlepszą sile sygnału. Wyszło że dla modelu na którym to testowałem, optymalne ustawienie anteny było pod kątem okolo 60 stopni.

O utratę zasięgu sie nie martw. Najpierw system zacznie sie drzeć że słaby sygnał, ale to oznacza że ginie sygnał telemetrii z odbiornika - a on jest znacznie słabszy niz sygnał nadawczy. Więc spokojnie będziesz miał dużo czasu żeby się zastanowić czy chcesz wracać, czy chcesz polecieć jeszcze trochę dalej czy zostać z modelem tam gdzie jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów.

Mam pytanie odnośnie Timer'ów już poruszanych w tym wątku.

Mam Graupner'a MX20 i chciałbym ustawić Timer mierzący czas pracy silników modelu (octocopter) DJI S1000+.

To do czego udało mi się dojść to wystartowanie Timera poprzez kanał przepustnicy na poziomie -98% (poprzez skierowanie drążka w dół).

Jednak gdy drążek wraca do położenia neutralnego timer się zatrzymuje.

Gdy udało mi się wyzwolić trwale Timer poprzez przełącznik C1 nie potrafię go zatrzymać inaczej niż poprzez wciśnięcie ESC.

 

Jak ustawić poprawnie Timer tak aby skierowane oba drążki do środkowego dolnego położenia startowały timer, i ponownie skierowane do środka zatrzymywały go?

Czy Graupner pomyślał o Timerze który nie resetuje się po wyłączeniu radia? ( pomocne gdy latamy przez jakiś czas w jednej lokalizacji, i chcemy kontynuować lot później bądź w innym miejscu na tym samym pakiecie baterii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner nawet pomyślał o instrukcji obsługi, którą nie zaszkodzi przeczytać :-) Strony 138-140 w wersji EN. Chociażby timer o nazwie "Model" liczy całkowity czas włączonego nadajnika w połączeniu z konkretnym modelem i można go sobie resetować.

 

Niestety nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie:

Jak ustawić poprawnie Timer tak aby skierowanie drążka do środkowego dolnego położenia startował timer, i ponownie skierowane do środka zatrzymywały go?

 

Ustawienia "control switches" nie pozwalają na ustawienie zależności zamknięcia danego przełącznika po uprzednim zamknięciu innego.

Oto przykład:

Przełącznik C1 przypisany do Ct3 -99%

Przełącznik C2 przypisany do Ct4 -99%

 

Przy zależności:

C1 Ct3 -99% => C2

C2 Ct4 -99% => __

otrzymujemy:

Aby otworzyć przełącznik C1 należy skierować C2 na -99% a następnie C1 na -99%

 

Niestety nie potrafię przypisać tej zależności do zwarcia przełącznika C1, odpowiednio:

Aby zamknąć przełącznik C1 należy skierować C2 na -99% a następnie C1 na -99%

 

dzięki za sugestię z instrukcją EN.

Jednak w dalszym Ciągu nie mogę dojść do szukanej kombinacji.

Najwyraźniej pozostanie mi wciskanie ESC po zakończonym locie aby zatrzymać timer.

Timer MODEL faktycznie jest tym czego szukałem odnośnie drugiego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, pojawiła sie nowa wersja softa do mx 20 hott. Czy wgranie oprogramowania wymusi bindowanie odbiorników oraz czy jeżeli odbiorniki nie maja aktualnego softu to bedą współgrały z nadajnikiem. Na żywca mam trochę obawę przed wgraniem nowego oprogramowania, bo w trakcie sezonu, jak mi sie rozjedzie wszystko to bedzie kicha. Teraz wszystko chodzi jak złoto, a wiadomo ze lepsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :)

Koledzy potrzebuje porady :)

niestety moja Futaba FC 28 odmówiła współpracy dzisiaj( kompletnie sie nie włącza:/. Chciałem dzisiaj polatać i zabrałem sie za sprawdzenie ile prądu mam w nadajniku, od razu po włączeniu zaczęła sie "drzeć", że chce prądu, więc podłączyłem ładowarkę. Po naładowaniu już niestety nie odpaliła:/ I chyba będę musiał kupić coś nowego.) I tutaj mam 2 prośby :)

Pierwsza to czy ktoś mógłby zerknąć do niej bo to może być coś banalnego. A druga ( jeśli okaże się, że z futaby nici) to czy warto dołożyć kilka stówek i kupić GRAUPNERA MC-20 2.4GHz HOTT czy lepiej sobie odpuścić i kupić MC-16. Szczerze mówiąc to w opisie tych 2 nadajników nie widzę dużej różnicy, ale może Wy coś podpowiecie.

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za kontakt :) Związany nie jestem, poza tym ma już swoje lata, ale przede wszystkim nie lubię wywalać pieniący na coś czego nie potrzebuje :) Wiem, że prędzej czy później bd musiał ją zmienić, ale wolał bym żeby to było później :D Chyba, że jest faktycznie sens kupić jednego z tych graupnerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.