Skocz do zawartości

Wyzwalacz aparatu


miksell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Chcę do skrzydełka wsadzić Canona iXusa celem robienia zdjęć.

Wiem, że za pomocą CHDK można to wykonać, niestety nie mam schematu kabelka. Czy ktoś może mi pomóc w wyprodukowaniu takiego kabelka, ewentualnie podać namiary na jakiś sklep (sprawdzony)?

Wiem, że można też przerobić serwo. Terzeba zamiast silniczka wlutować diodę i mamy sygnał. Niestety serwo z któym próbowałem daje mi na wyjściu napięcie w zakresie 0,1V do 5.5V. A podobno ma być max 5V. Czy ktoś przerabiał kabelek z serwa celem podpięcia do CHDK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio zrobiłem coś takiego na attiny dla Canon A720. +5V, GND i sygnał z odbiornika podpięte bezpośrednio pod wejścia mikrokontrolera. Dowolne wyjście kontrolera i GND podpiete pod piny odpowiednio 1 i 4 w gniezdzie USB, zgodnie ze schematem na stronie chdk . Użyłem oryginalnego kabla od canona, przeciętego w połowie.

Mikrokontroler dekoduje sygnał z odbiornika i jeśli wykryje przełączenie switcha wystawia logiczną 1 na pin 1 gniazda USB. W aparacie mam skrypt w autostarcie który przestawia tryb pracy na zdjęcia seryjne, czeka na przełączenie switcha w aparaturze i strzela foty co 1s do czasu zwolnienia.

 

W hk widziałem jakieś przełączniki sterowane z odbiornika, gdyby dawały na wyjściu <= +5V pewnie można byłoby ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem coś takiego na attiny dla Canon A720. +5V, GND i sygnał z odbiornika podpięte bezpośrednio pod wejścia mikrokontrolera.

A jakiego układu dokładnie użyłeś? Czy to jest układ który trzeba zaprogramować?

Attiny13 w obudowie 8pinowej. Tak, trzeba wgrać program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę,

Czy ktoś ma zrobioną (ew. proszę o zdjęcia) taką konstrukcję, w której serwo naciska na przycisk do robienia zdjęć?

Pozdrawiam

Ja w swojej delcie miałem normalny telefon z aparatem i serwo przykleiłem do telefonu za pomocą taśmy klejącej :mrgreen: Działało jak powinno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widziałem rozwiązanie z serwem u kolegi na lotnisku w Chorzowie, aparat był zamontowany w ramce, do ramki na kawałku płaskownika serwo. Bez zbędnej elegancji ale działało pewnie. Ramieniem serwa wciskał spust, aparat ustawiony na seryjne.

 

W google znalazłem podobne rozwiązanie:

182722296_851b9a477c.jpg

 

Co do serwa to podaje Ci takie napięcie jakie wysterujesz potencjometrem, najpewniej jest użyć dwóch rezystorów. Mój potencjometr był 5K i niby miałem wstawić dwa rezystory po 2,5K. Jednak nie działało to tak jak działać miało, poeksperymentowałem z wartościami i dostałem 4,88V na wyjściu silnika.

 

całość tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.