Skocz do zawartości

Jaki heli na początek?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Otóż chciałbym spróbować czegoś nowego a mianowicie helikopterami.

 

Budżet wynosi ok 300 zł.

 

Co polecacie na początek?

 

Szukam jakiegoś heli najlepiej 50 cm+ długości lub wirnika a nie jakieś mikro tylko do domu.

 

Aparature,nawet serwa i pakiety mam więc powinno być łatwiej.

 

Czytałem inne tematy jednak nie znalazłem odpowiedzi.

 

Może ktoś mi pomoże.Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A po co są te extreme i co to da?

 

Zastanawiałem się nad wylicytowaniem czegoś na allegro.

 

Wytypowałem:Big lame,lame v3,lame v4.

 

Jesli chodzi o koszty to na te heli jestem sklonny wydac wiecej kasy.

 

Ale ktory polecacie na latanie na dworzu lub hali?

 

 

EDIT:LINK

 

Dosyc tanio jak na lame v4. Oplaca sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna i droga;)

 

 

Wstępnie decyduje się na big lame.Tylko mam pytanie:Czy jest możliwość przerobienia jej na 2.4 ghz? Mam Turnigy 9x.

 

A oprócz lamy są jescze jakieś heli godne uwagi i w miare dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Lamą dało się latać, trzeba wymienić głowicę, tarczę i oś wewnętrzną na aluminiową (~100pln). Dobrze też od razu kupić podwozie treningowe i wymienić łopaty na extreemy.

Taka, lekko stuningowana lama nadaje się już do latania na powietrzu przy bezwietrznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Stop!! jarek556, panie Jarku, co Pan wygaduje??!! :x Toż to jest niemoralne nawet. Ja latam lamą 2 lata, nic nie zmieniałem i jest super, lata jak marzenie. Big Lamę spokojnie na 2,4 zmienisz, wystarczy że masz odbiornik do aparatury. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=48347 tu jest mój filmik z latania zwykłą lamą, bez przeróbek typu Extreme. Mam tylko łopaty z Extreme'a. I co nie da się latać?? Stabilna jak się patrzy! Więc Panie Jarku, proszę nie wprowadzać w błąd i nie naciągać nowych modelarzy na zbędne koszty :D . Na dworze też latałem, ale nie wiem gdzie mam filmik. Ten modelik Walkery, to jest mały. Napięcie pakietu 3,7V, a w lamie mamy 7,4V. Big lama leci na 11,1 V. Na początek najlepsza, i nauczy zachowań i podstawy latania. W Walkerze mamy model 3D, gdzie trzeba umieć już dość, by po ewentualnym crashu była w stanie latać jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Lama V3 na oryginalnej tarczy cały czas "płynęła" w którąś stronę. Nie dało się praktycznie zrobić stabilnego zawisu. Na jakimś forum, ktoś doradził mi wymianę tych elementów na aluminiowe i różnica w zachowaniu była ogromna. Szybkość reakcji, precyzja, wręcz nieporównywalna. Sądząc z tego że problem był znany, nie byłem w tym odosobniony. Być może ktoś kto ma już większe doświadczenie z heli, jest w stanie sobie łatwiej poradzić z takim zachowaniem, ale ja na Lamie uczyłem się latać heli i ciągła walka z trymerami była dla mnie uciążliwa. Wymiana na ALU bardzo mi ułatwiła naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hk-450-gt-kopia-align-t-rex-450-nowy-i2058313288.html?source=oo

 

Słyszałem że taki model byłby dobry.Wiem,że klasy 450 to już wyszsza szkoła jazdy ale miałem troche doświadczenia lotniczego (samoloty) a na takim bym uważał.

 

Jest sens to kupować?

 

Bo troche mi szkoda kupic lame, nauczyć się na niej i znowu wydawać kolejną kase na coś z 450.

 

Mam apke tgy 9x,oczywiście pakiety też więc ułatwienie by było.Wolę kupić coś dobrej klasy i na długo niż zabawke na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hk-450-gt-kopia-align-t-rex-450-nowy-i2058313288.html?source=oo

 

Słyszałem że taki model byłby dobry.Wiem,że klasy 450 to już wyszsza szkoła jazdy ale miałem troche doświadczenia lotniczego (samoloty) a na takim bym uważał.

 

Jest sens to kupować?

 

Bo troche mi szkoda kupic lame, nauczyć się na niej i znowu wydawać kolejną kase na coś z 450.

 

Mam apke tgy 9x,oczywiście pakiety też więc ułatwienie by było.Wolę kupić coś dobrej klasy i na długo niż zabawke na 3 miesiące.

jeżeli masz opanowane kierunki (wiadomo o czym mowa)

sporo cierpliwości

to możesz się pokusić o taki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 450 to podróbka Aligna 450 T-Rex. Fakt model jest dobry, ale trzeba się na nim znać tak samo jak i na alignie i innych. Lotnicze doświadczenie nie ma tutaj prawie żadnego odwzorowania. Jeśli nie latałeś nigdy helikopterami to nie ma sesnu tego kupować. Może być to niebezpieczne dla życia i ja nie żartuję. Śmigła są dość duże, kręcą się bardzo szybko, helikopter nie jest stabilny jak nie jest dobrze wytrymowany. Musisz znać obszerną teorię, chodźby o ustawieniu kątów, krzywych gazu i skoku itp. itd. Lamy nie szkoda kupić. Rób jak chcesz, ale potem nie skarż się że masz poucinane palce, lub co gorsza ktoś zginął ,a nikt Cię nie poinformował że to jest niebezpieczne. Forum o heli, od którego musisz zacząć, jeśli chcesz się bawić w coś kat. 450 to www.epheli.pl Na programowaniu aparatury też musisz się znać.

 

Rafale, HK450 nigdy, ale to nigdy na początek!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.epheli.pl

po raz kolejny napisze:

nie będę komentował tego forum

 

http://heli-team.pl/forum

to jest forum odpowiednie w temacie

 

 

Rafale, HK450 nigdy, ale to nigdy na początek!!

tu się nie zgodzę

jeżeli kolega ma opanowane kierunki wiedzę modelarską (lata samolotami czyli taką ma) na apce też pewnie się zna to heli klasy 450 podwozie treningowe

niska krzywa gazu

wysoka krzywa kątów

i ma zabawy na najbliższy miesiąc w trenowaniu zawisów i poznawaniu konstrukcji helika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, HK450 nigdy, ale to nigdy na początek!! ;)

Też się nie zgadzam, sam zaczynałem od T-REX'a 450 SE v2 i polecam.

 

Tylko weź pod uwagę że to jest sam KIT, musisz dokupić serwa, silnik, regulator, gyro, pakiet i mieć aparaturę z programem heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pakiet,regulator,aparature mam ( w moim wypadku Turnigy 9x łatwa aparatura i uniwersalna).

 

Powiedzmy że sam model 300 zł.

 

A jak wyjdzie cena z pozostałymi częściami?

 

Czytałem,że wielu ludzi zaczynało wolno od 450.

 

Doradzcie mi co w tej sytuacji zrobić,jak narazie mi się nie śpieszy jednak szukam porady tych, co się więcej znają ode mnie.

 

Taką 450 to już tylko na dworek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.