Skocz do zawartości

Skuter śnieżny - budowa???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań i porad do autora, proszę odpowiedz, będę miał lepszy obraz całego projektu:

1. Jaki dokładnie silnik planowany jest do zamontowania, bo trzeba uwzględnić jego sposób mocowania przy pracach-projekcie ramy.

2. Moja sugestia, odnośnie samej ramy, rurki aluminiowe łączenie ich na luty twarde.

Link lub

Link

To nada realizmu pojazdowi.

3. Łańcuch metalowy, nie będzie za hałaśliwy i za ciężki?. Ale jeśli posiadasz ploter skusiłbym się o wykonanie takiego z aluminium, jako całego modułu gąsienicowego.

Albo wykonanie samych płytek łopatek-gąsienicy w aluminium i znitowanie ich na dwóch-trzech paskach klinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gąsienicą może nie będzie tak źle. Podpatrz sposób z tych zdjęć gąsienic ratraka

 

To oryginał

Dołączona grafika

 

a tu modelarska podróba.

Kształtownik aluminiowy pełny, rurka o przekroju prostokątnym lub kątowniczek aluminiowy od zewnętrznej strony gąsienicy. Od wewnętrznej blaszane elementy o kształcie "hokej" :) żeby było prowadzenia na kołach. Elementem nośnym są pasy gumowanej tkaniny lub innej zbrojonej gumy. Wszystko spinają nity zrywkowe łącząc dwie blaszki aluminiowe z gumą w środku.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch moze być zbyt cięzki i halasliwy tak jak napisales. Zanitowanie płytek łopatek-gąsienicy na dwóch-trzech paskach klinowych może byś dobrym pomysłem, zresztą taki pomysł podsunał krankor,

 

Nie bardzo rozumiem co to znaczy blaszane elementy o kształcie hokej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiałem poprawnie nazwać tych elementów wewnętrznych. Tak jak napisał eptita, chodzi o te elementy nakierowywujące gąsienicę.

 

Tu w dużym wykonaniu - jakieś odlewy czy kute. W modelu trzeba by je z grubszej blaszki ugiąć jako dwie takie leżące L

_____] [_____ jak w ratrakach

albo krótsze _] _____ [_

lub jedno takie rozciągnięte U l_______l gdy proporcje szerokości koła do szerokości gąsienicy będą jak np. w skuterach.

 

Dołączona grafika

 

Tu inne ujęcie modelarskiej gąsienicy nitowanej

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.