Skocz do zawartości

półmakieta K-8


Janusz Olszówka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnie, noworoczne loty w "nierównym" wietrze pokazały, że model potrafi się rozpędzić, oj potrafi.

Oraz, że ma za małą siłę serwa na sterze wysokości.

Na szczęście jest poprawnie wyregulowany (niemal neutralny) i wystarczyło wysokości na wyrównanie i bezpieczne lądowanie, choć nie przy nodze.

 

Jarek pracuje zwzięcie. Skraca dźwignie, przedłuża ramiona, mierzy z tej i z tamtej strony.

Pewnie coś napisze o tym... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwignie wyrególowane ramiona poskracane myśle że zyskałem połowę woięcej siły na sterze w stosunku do poprzednich ustawien .Jeżeli by jednak okazały sie za słabe to tzreba bedzie serwa wymienic myślę że z tym srwem wysokości to troszeczkę przesadziłem ( HS-322 HB ) A tak na marginesie ciesze sie że te loty były tak extremalne hi hi hi przynajmniej wiadomo ze konstrukcja jest solidna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zamówiłem Tower Pro MG-996

 

Charakterystyka :

waga : 55 g

wymiary : 40.7 x 19.7 x 42.9 mm

moment : 9,4 kg (4.8V); 11 kg (6V)

prędkość : 0.17 sek./60° (4.8v); 0.14 sek./60° (6V)

napięcie pracy : 4.8 - 7,2 V

 

mysle ze powinno wystarczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy jak Ci się zrypie takie "pewniejsze" serwo. Ciekawy jestem co wtedy powiesz.

 

edit: Nie zamierzam się wdawać w dyskusje typu "wyższość świąt Bożego narodzenia nad świętami Wielkiej nocy" i jak dla mnie to możesz sobie używać serw nawet za pół tysia i montować do nich trzymetrowe listewki. A ja dalej będę dobierał serwa wg. swojego kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie!

Nie wpadajmy w skrajności, makiety szybowców mają to do siebie że nie potrzebuja jakiś ekstremalnie precyzyjnych i silnych serw.

Swego czasu "popełniłem" Komara 1:4, włozyłem do niego co tam mi zbywało po szufladach- zwykłe "standardy" Hiteca; zarówno na lotki jak i stery pionowy/poziomy. Nigdy nie miałem z tymi serwami najmniejszych problemów.....

......aaa bym zapomniał! Ten Komar lata już 10 lat zarówno na zboczy jak i z wyciągarki. Proponują dyskusje o konieczności zakupu drogich serwomechanizmów między bajki włozyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zamówiłem Tower Pro MG-996

 

Charakterystyka :

waga : 55 g

wymiary : 40.7 x 19.7 x 42.9 mm

moment : 9,4 kg (4.8V); 11 kg (6V)

prędkość : 0.17 sek./60° (4.8v); 0.14 sek./60° (6V)

napięcie pracy : 4.8 - 7,2 V

 

mysle ze powinno wystarczyc

 

Witam.

Co do tego serwa to akurat mogę się wypowiedzieć, bo kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem 2 szt i obydwa nie działały dobrze. Dlatego kolego szczerze odradzam, tym bardziej, ze chodzi o ster wysokości. Na prawde serwo typu 485HB Hiteca za tam około 50zł absolutnie wystarczy a ma ich co najmniej 7szt w podobnych szybowcach, które z resztą widziałeś na zawodach jak byłem u was.

To taka moja opinia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tomku u nas Tomasz posiada takie serwa w swoich modelach i jest bardzo zadowolony nie zgłaszał żadnych dziwnych zachowań tych mechanizmów dlatego ja tez sie na nie skusiłem potrzebyje mocne serwo na wysokości i wyczepie gdyż podczas ostatnich lotów przy znacznym wietrze południowym miałem duże kłopoty na szczęsie wszystko dobrze sie skończyło i model wylądował bezpiecznie choć baaardzo daleko od pasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie!

Nie wpadajmy w skrajności, makiety szybowców mają to do siebie że nie potrzebuja jakiś ekstremalnie precyzyjnych i silnych serw.

"ciach"

Proponują dyskusje o konieczności zakupu drogich serwomechanizmów między bajki włozyć...

 

Wszystko to prawda przy jednym, zasadniczym założeniu:

dźwignie mają poprawne proporcje długości i nie jest ich zbyt wiele na drodze serwo - ster

Wszak siła serwa podawana jest jako moment. Na 1 cm mamy np. 3 kg ale na 2 cm już tylko 1,5 kg. Jesli do tego, po drodze, dojdzie niekorzystna proporcja ramion dodatkowej dźwigni oraz dźwigni steru może się okazać, że na sterze mamy w dyspozycji już tylko 0,5 kg/cm.

 

kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem 2 szt i obydwa nie działały dobrze. Dlatego kolego szczerze odradzam,

 

Od jakiegoś czasu te serwa mają chyba inną elektronikę. Znane mi, sprawują się przyzwoicie, choć na wysokość bym ich nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.