Skocz do zawartości

"nowy"motoszybowiec


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja to zauwazyłem, że materiał trybu z badziewia. Inni też opisywali serwa tp jako nieciekawe i też im się tryby starły ale w innym wątku i koło 1mc wcześniej.

 

Mi conrady nie padły ale są dosyć woolne w działaniu.

 

Tylko opisuje co mnie doświadczyło. Spierać z nikim nie chce się.

 

Wasz wybór wasza kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze- za tę cenę dobrego serwa się nie kupi... do lekkiego szybowca wystarczy ale nic poza tym. Trzeba się z tym liczyć. Conrady po dwóch sezonach chodzą mi tak, że jak chce wychylić ster kierunku to muszę czekać 2 s :shock: . Serio. Każde serwo ma swoje wady i zalety. Dlatego też, się z nikim nie będę spierać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozwale teko szybolka to pujda do f-15 którego tez szybko rozwale :crazy: :devil: no to dam je do nastepnego szybowca(sunny)....potem nawet jak sie ich zywot skonczy to nie bedzie mi zal jak wytrzymaja te 3 modele to mi wystarczy :mrgreen: (potem planuje cos wiekszego i micro serw nie beda mi potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

pierwsze loty juz były...niestety bez silnika...model sie znakomicie spisuje tylko wkurzaja nie 30 se loty :? próbowałem na cholu ze 100 m zyłki ale nie chciał sie wznosic....nie weim co mam zrobic...

 

Ps.w którym miejscu umiescic hak do holowania??ja ciagłem za dziób...tylko nie wiem gdzzie go dac ten hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciagłem za dziób...

 

Sssssss (na wdechu). To ja się nie dziwie że nie chciał lecieć :P

 

Hak powinien być na spodniej stronie kadłuba, trochę przed środkiem ciężkości. (odległość tą można na początek dobrać eksperymentalnie, i potem regulować w zależności jak się zachowuje model)

Proponuje podejrzeć jak to wygląda w szybowcu z arthobby. http://www.arthobby.pl/arthobby1/gliders_plan/timon_P.gif

I teraz tak. Jak model sunie za bardzo poziomo i musimy się ratować sterem wysokości to hak trzeba przesunąć do tyłu (bliżej środka ciężkości) i odwrotnie.

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak najczesciej mocuje sie 15st przed SC. A co do zylki i gumy - 100m zylki i 30 m gumy - i masz murowane minimum 150 m na strzale !! :)

Obecnie mam takowa gume do sprzedania - przechodze na spaliniaki a pelikana chyba juz nie odbuduje. Wiec jak bylbys zainteresowany to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurkiem czy zylką??

 

Więc tak. Jeśli ktoś będzie Cię holował (człowiek) to nie widzę jakiejś diametralnej różnicy między żyłką a sznurkiem. Ale tak jak napisał wyżej kolega o wiele łatwiej jest z holem gumowym. Moim zdaniem guma to w tej chwili najlepsze rozwiązanie. :)

 

100m zylki i 30 m gumy - i masz murowane minimum 150 m

 

No jakoś tego nie widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafi ego wyciagnac...poprzedni własciciel powiedział ze jest to model zaprojektowany i wykonany pod silnik...wiec nie da sie go cholowwac ani samolotem ani na zadnym holu.... :? kupie zwykły dzwonek wsadze go i moze poleci....tylko musze kupic regulator :roll: :? ma ktos moze do sprzedania jakis regulator??uzywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.