Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to ma szansę powodzenia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pablolotnik

Pablolotnik
  • Modelarz
  • 32 postów
  • GG:
  • SkądRojów/Ostrzeszów

Napisano 14 February 2012 - 20:17

Jeśli nie chcesz zostać przeszyty na wylot odłamkami z aluminiowego korpusu to proponuje zrobic tą rakietę od nowa, z papieru, Na silnik wykorzystując rurke z tektury z tyłu bloku, i na dysze gips.Lont ze stearyny mozesz wsadzic sobie dosłownie w :ass: .Płomień takiego lontu nie przechodzi przez otwory, może w twoim przypadku to nawet dobrze ze ci tego paliwa nie odpali...
  • 0

#22 Adaś

Adaś
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 14 February 2012 - 19:45

Jestem na to zbyt niecierpliwy i już rakietkę zbudowałem całą. Aluminiową rurkę obtoczyłem takim miękkim materiałem, zrobiłem z nakrętki aerodynamiczny dziubek, oddzielony warstwą sylikonu od miejsca na paliwo. Dysza właśnie mi się płucze ze smaru. Jest to mały aluminiowy walec z wąskim przejściem w środku. Są trzy stateczniki z depronu o kształcie trapezów prostokątnych. Zrobiłem też lont ze sznurka maczanego w sterynie i przykleiłem go na samo dno rakiety, a i tak mam jeszcze bezpieczny zapas. Jeszcze nie wiem z czego zrobić jakiś fajny stojak do wystrzelenia. No i jeszcze mam do zrobienia moje 'paliwo rakietowe', które będę cały czas robił w goglach i rękawicach.
  • 0

#23 piotrp

piotrp
  • Modelarz
  • 93 postów

Napisano 13 February 2012 - 22:01

A ja proponuję, byś poczytał trochę o rakietach, o środku ciężkości, środku parcia, statecznikach. Nawet coś na ten temat mam na swojej stronie: http://piotrp.fr.pl/...arstwo/rakiety/ I byś kupił silnik modelarski, póki masz oczy i palce. Może na początek kup zestaw, by poznać konstrukcję i sposób budowy rakiet.
  • 0

#24 Adaś

Adaś
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 13 February 2012 - 21:35

A jak sprawa się ma z lotkami? Mogę je wykonaćz depronu? Jak wpływają na lot i czym różni sięich ilość?
  • 0

#25 stema

stema
  • Modelarz
  • 1215 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 13 February 2012 - 19:28

W Twoim wieku też robiłem takie rakiety. Wystarczała jedna warstwa bristolu na kilku centymetrowy silnik. Nie próbuj lotów w pobliżu zabudowań czy czegoś co może się zapalić. Najadłem się strachu gdy jedna z rakiet zamiast lecieć w górę wybrała sobie za cel drewniany dom. Na szczęście zgasła nim doleciała. Pozdrawiam.
  • 0

#26 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 February 2012 - 19:12

Korpus rakiety zrób z jednej warsty papieru zabezpieczonego przed wilgocią caponem lub "czymś" podobnym. Głowice wyszlifuj ze styroduru, stateczniki z balsy 1,5mm co 120*. Co do silnika, to korpus sie wykonuje z papieru ponieważ jest on wystarczająco mocny na rozciąganie, a kilkunastowarstwowa rurka sie nie przepali do końca.
  • 0

#27 Adaś

Adaś
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 13 February 2012 - 17:03

To saletra nie spali mi tego papieru?
  • 0

#28 universal

universal
  • Modelarz
  • 82 postów
  • SkądKołobrzeg
  • Imię:Bartek

Napisano 13 February 2012 - 16:40

Otwór wylotowy najlepiej dopasowany pod silnik jak by był. I broń cie chłopie od zabawy z takimi materiałami i rurkami alumioniowymi czy PCV;kami Najleopiej zrób z tej rurki korpus nawijając na nią folie co by lepiej papier zszedł, a następnie nawiń papier i posmaruj wikolem kilka warstw tak zrób i będzie dobry korpus i bezpieczniejszy od rurek przecież jak ona będzie spadać to może komuś krzywdę zrobić, a o szkodach materialnych nie wspomne.
  • 0

#29 Adaś

Adaś
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 13 February 2012 - 16:09

Tak czy siak, może mi to posłużyć jako forma do papierowego korpusu. Czy w takim wypadku zna pan odpowiedzi na inne moje pytania?
  • 0

#30 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 929 postów

Napisano 13 February 2012 - 16:05

Zabronione jest wykonywanie korpusu rakiet z materiałów innych niż papier w modelarstwie ze względów bezpieczeństwa .
  • 0

#31 Adaś

Adaś
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 13 February 2012 - 15:57

Hej! Zamierzam zrobić rakietę do zabawy. Materiałów których chcę użyć to różnej długości aluminiowe rurki o szerokości prawie 2 cm. Za paliwo rakietowe będę używał azotanu potasu oraz sacharozy. Czy taka rakieta nie będzie zbyt ciężka? Jak zapobiec się jej przekręcaniu i gdzie ma być środek ciężkości? Jak szeroki ma być otwór wylotowy?
  • 0

#32 n6210

n6210
  • Modelarz
  • 21 postów
  • GG:
  • SkądLoehne
  • Imię:John

Napisano 18 April 2012 - 21:45

I jak tam postępy ? Pytam z ciekawości bo sam ostatnio sporo grzebię przy rakietach, a widzę, że tutaj te klimaty są niestety mało popularne (a szkoda). Dziś jest 18 kwietnia czyli ponad miesiąc ciszy - czyżby autor wątku odleciał razem z rakietą ;) ? EDIT: Czy to normalne, że większość postów tutaj jest zdublowana ?
  • 0

#33 Szeregowy

Szeregowy
  • Modelarz
  • 17 postów
  • SkądOkolice Czestochowy
  • Imię:Daniel

Napisano 09 July 2012 - 18:40

Nie używam karmelka, tylko zwykłą mieszankę, którą bardzo mocno ubijam. Też robię taki kanał o którym wspomniałeś, o dziwo mieszanka trzyma kształt.
Specyfikacja silnika:

Długość - 22 cm
Średnica zewnętrzna 9,2 cm
Średnica wewnętrzna - 7,8 cm
Dysza - 5 cm
Średnica dyszy - 1,8 cm

I tu popełniasz błąd, karmelek odpala się nieporównywalnie lepiej, i jak dobrze pamiętam ma większy impuls, i na pewno bardziej równomierne spalanie.Robi się go bardzo łatwo najlepiej na patelni teflonowej, rozpuszczamy cukier, zmniejszamy płomień i wsypujemy saletre, mieszamy i do formy/korpusu. A pozatym mam pytanie jakim cudem średnica wewnętrzna korpusu ma 7,8cm a dysza 5cm ?? Poczytaj na forum.rakiety.org.pl o silnikach z rurki PCV Nibco 1" SCH40, najprostszy i najlepszy silnik na start. Silnik o średnicy 9cm do jak dla mnie samobójstwo...
  • 0

#34 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 1771 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 10 July 2012 - 18:13

Co prawda nic w wiadomościach nie mówili, ale czuję, ze kolejny oblot nie wyszedł naszemu koledze bezboleśnie i nie ma już pewnie ochoty na zabawę rakietami. Zapadła cisza po deklaracji samodzielnej budowy wielkiej petardy. To chyba nigdy dobrze nie wróżyło.
  • 0

#35 RomanJ4

RomanJ4
  • Modelarz
  • 1439 postów
  • SkądSkępe
  • Imię:Roman

Napisano 10 July 2012 - 21:10

Kolego Adasiu widać żeś gorączka, jak zresztą wielu w Twoim wieku (my tacy też byliśmy, tylko wtedy porady znikąd nie było) zacznij może od tego: http://forum.rakiety...ujacych-f2.html http://forum.rakiety.org.pl/
http://forumpirotech...46aca4950c188b7 zanim, jak koledzy słusznie przestrzegają, nie daj Boże krzywdę zrobisz Sobie lub komuś.
I wiem o czym piszę, bo w mojej miejscowości mieszka starszy ode mnie znajomy, również entuzjasta rakiet w młodym wieku, który niestety na świat od czasu niefortunnego startu jednej ze swoich rakiet patrzy tylko jednym okiem.
A na powyższych forach z pewnością znajdziesz wiele interesujących Cię kwestii, również od Twoich rówieśników z rakietowym doświadczeniem. Myślę, że nie poskąpią Ci cennych rad.
Miłej lektury!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych