Skocz do zawartości

Zdjęcie

MUSTANG P51

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 11 March 2012 - 09:31

Akurat mam typowo aluminiową, fakt troche ciężka. Czyli zostaje folią o ktorej mowisz. Dzieki. Nity idą pod folię czy na folię?
  • 0

#2 pietka

pietka
  • Modelarz
  • 1038 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 11 March 2012 - 07:40

Marcin, pytanie: czy folia której zamierzasz uzyć to typowa folia modelarska w kolorze alu czy zwyczajna metalowa ? Jeśli to pierwsze to mam kilka modeli oklejonych folia alu i chrom i nie mam problemów z łącznością z RX. Wąsy odbiornika zawsze wystawiam ok 2-3 cm poza model w górnej i w dolnej części modelu. Co do oklejania zwykłą folią alu to z tego co szukałem, taka folia z klejem jest ciężka i raczej nie jest to dobry pomysł według mnie. Pozdrawiam Piotr
  • 0

#3 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 10 March 2012 - 22:39

Calkiem ladny. Waga do lotu podobna jak ziroli. Rozmiar taki akurat. 2.5m jest optymalne. Musze poszukać tego relacji.
  • 0

#4 wotoma

wotoma
  • Modelarz
  • 268 postów
  • SkądSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 March 2012 - 22:24

A może ten zestawik http://www.carf-mode...le=P-51 Mustang i firma dość znana
  • 0

#5 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 10 March 2012 - 22:17

No ok. powiedz mi jaki efekt będzie kiedy będziesz miał odbiornik wewnątrz klatki Faradaya? Jaka będzie wartość zasięgu w %?
  • 0

#6 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 10 March 2012 - 18:16

No właśnie...
  • 0

#7 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 10 March 2012 - 16:27

Wtedy wystarczy filtr ferrytowy i po problemie. W ogóle lepiej zakładać filtry na każde serwo czy regulator jeżeli model cenniejszy.
  • 0

#8 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 10 March 2012 - 16:00

Chodziło mi o serwa magnetyczne...
  • 0

#9 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 10 March 2012 - 15:05

Kolego chyba mało budowałeś i mało wiesz. Wiesz może czym jest klatka Faradaya? Tego nie chce w modelu.
  • 0

#10 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 10 March 2012 - 13:11

Wiele części w samolocie jest zrobione z metalu więc nie sądzę, aby wystąpiły zakłucenia. Wszystko zależy od odbiornika.
  • 0

#11 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 09 March 2012 - 21:45

Mam nadzieje ze uda mi sie podjechac na zawody makiet i sobie porozmawiam. Na razie zbieram informacjie i materiały. Plan na tego mustanga mam na najbliższe 10cio lecie. No chyba ze trafie 6 w totka to bedzie to troche szybciej, gdzies o 7 lat :) nie chce sie spieszyć. Ma byc piękny. Oglądałem rozne rodzaje malowan, Znalazlem jednego p51 oklejonego folią aluminiową. Czy to nie bedzie zakłócać pracy odbiornika? Malować czy oklejac folią?
  • 0

#12 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 09 March 2012 - 18:31

Ja bym raczej brał Zirolli jeżeli myślisz o zawodach, lub poszukał kogoś kto zbudował zestaw z Top flite i zobaczyć jak wyglądają plany (porównać z rysunkami oryginału). Mam plany P-40 zirollego i obrysowo model jest bardzo dobry tzn. trzyma skalę na wszystkich wymiarach

Potwierdzam
  • 0

#13 Radek Oleksy

Radek Oleksy
  • Modelarz
  • 653 postów
  • GG:
  • SkądOdolanów

Napisano 09 March 2012 - 18:05

Ja bym raczej brał Zirolli jeżeli myślisz o zawodach, lub poszukał kogoś kto zbudował zestaw z Top flite i zobaczyć jak wyglądają plany (porównać z rysunkami oryginału). Mam plany P-40 zirollego i obrysowo model jest bardzo dobry tzn. trzyma skalę na wszystkich wymiarach
  • 0

#14 piter216

piter216
  • Modelarz
  • 54 postów
  • SkądŚwinoujście
  • Imię:Piotr

Napisano 09 March 2012 - 17:51

Marcin zobacz to forum http://www.rcscalebu...p?TID=7609&PN=9 jest tam dział poświęcony modelom Zirollego i zestawom Top Flite zobacz jak ludzie je przerabiają .Jak dlamnie to poprostu bajka :D
  • 0

#15 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 09 March 2012 - 17:30

Lepiej Ziroli. Lepiej oddaje szczegóły. :wink:
  • 0

#16 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 4286 postów
  • SkądRogoźno WLKP

Napisano 09 March 2012 - 16:23

To jak, inwestować w ziroli czy topflite?
  • 0

#17 Radek Oleksy

Radek Oleksy
  • Modelarz
  • 653 postów
  • GG:
  • SkądOdolanów

Napisano 09 March 2012 - 15:14

a tak , ale efekt i nakład pracy trzeba przemyśleć trzy razy. wiem bo robiłem takie przeróbki nawet wersji ARF (oczywiście robiłem to pod zawody) i nigdy efekt końcowy nie był zadowalający. Ale oblatywałem kilka makiet zrobionych min. z zestawów Top flite wszystkie latały bardzo dobrze, a na dodatek są bardzo bliskie oryginałowi, jeżeli chodzi o ogólną sylwetkę , czego o wielu ARF-ach nie można powiedzieć
  • 0

#18 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 09 March 2012 - 15:06

Ale zawsze dorobić można.
  • 0

#19 Radek Oleksy

Radek Oleksy
  • Modelarz
  • 653 postów
  • GG:
  • SkądOdolanów

Napisano 09 March 2012 - 14:58

Naturalnie pospiech nie wskazany, ale z doświadczenia wiem , ze takie zestawy mają często : -zmieniony profil skrzydła -powiększone usterzenia, -powiększone powierzchnie sterowe. -błędne maski i oszklenia kabin Ładna latająca makieta jak najbardziej, ale zawodnicza to raczej nie...
  • 0

#20 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 09 March 2012 - 14:41

Dobrą zawodniczą makietę tak, ale to dużo - za dużo przeróbek i w większości przypadków okazuje się że prościej po prostu zrobić np: Zirolliego lub kupić wycinanki od Zirollego i to i tak wyjdzie taniej i przede wszystkim lepiej . Wielkość jest O.K. w Polsce lata kilka tych mustangów i przy modelach z chowanym podwoziem klapami i sztywnym pokryciem to wielkość jest dobra i można go napędzać silnikiem 50 ccm.
Zacznij od dokumentacji rysunki i zdjęcia wersji którą chcesz wykonać.
Ja gdybym chciał zrobić Mustanga robił bym z planów np: Zirollego .

Z małym tuningiem dałoby się zrobić coś ładnego. Najwarzniejsze jest to aby się nie śpieszyć.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych