Skocz do zawartości

Szymon Wójcik/Szymek[98]PL/kat."JUNIOR"-Jak 3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...

Jak nigdy nie zginie :D

Ze wszystkich walk wracał, ale nie zawsze w jednym kawałku :) Nie było pięknie, ale szkoda mi go było złomować, bo większość elementów była ok. Tylko przód był nie do poznania :P

Miałem sporo EPP, więc zdecydowałem się go wymienić. Może po zakończeniu tego zabiegu, Jak znów będzie groźną bronią ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja zrobiłem minimalny. Ale w tych modelach nie robi to większej różnicy, także bez żadnych skłonów też poleci :)

A mógłbyś coś więcej napisać albo pokazać? :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jaku miałem 2 stopnie w dół i 2 stopnie w prawo. Skłon i wykłon zrobiony, podkładką podłożoną pod jedną śrubę silnika. Było ok. Ważne, żeby model zachowywał się tak samo przy zakrętach w obie strony i nie zadzierał nerwowo przy nagłym zwiększeniu mocy. Zawsze można korygować skłon i wykłon, dokładając albo odejmując jakąś podkładkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, właśnie się zastanawiam jak przygotować mocowanie silnika aby mieć dostęp do śrub celem ewentualnej regulacji skłonu i wykłonu silnika.

Mam silniczek emaxa CF2812, ma strasznie kiepską w dostępie do otworów pod śruby podstawę no i nurtuje mnie jak go przyczepić do wręgi + wręgę do modelu aby był dostęp do śrub.

Zastanawiałem się czy nie wkleić nakrętek na stałe ale ten pomysł nie wydaje mi się najstabilniejszym mocowaniem silnika do modelu i szukam aktualnie innym możliwości.

e-maxs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam. Sklejka owocówka, nakrętki na żywicę.

 

A czym dostajesz się przy podstawie?

jak próbowałem z śrubokrętem to tak słabo to wyglądało aby dobrze przykręcić bez niszczenia śruby :/

 

Zastanawiałem się nad jakimś krzyżakiem aby dostęp do śrub był prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Esiak jakiś czas temu skończony ale jakoś nie było okazji aby go oblatać. Dłuższy czas szukałem gdzie znajduje się SC :-/

Niestety ale nie znalazłem dokładnej informacji poza tym że jest to 1/3 cięciwy skrzydła, tylko gdzie znajduje się ta 1/3?

Dzisiaj usiadłem do modelu i zacząłem go wywarzać. Wstępne wydarzenie wygląda następująco

umudavyh.jpg

Czy waszym zdaniem będzie ok?

 

Druga sprawa to czy takie ułożenie anteny nie będzie powodowało problemów podczas lotu?

u3erabyg.jpggahupy8u.jpg

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja w swoim Jaku mam środek ciężkości bardziej z przodu, dokładnie na wklejonym pręcie węglowym, radze mocno przymocować pakiet bo mi przy ostrzejszym fruwaniu wypadł i zabrał ze sobą kawałek kabinki:D mimo nagłego przyziemienia nic się Jakowi nie stało, ale Lipolka nie znalazłem:D Co do skłonu i wykłonu to nie mam w ogóle ale na dużym gazie ciężko sie startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę zrobiłem pierwsze próby startu i niestety ale Jaczek idzie mocno w dół tak jakby SC był za blisko przodu.

Starty robiłem z ręki na 80%gazu, niestety ale po kilku próbach odkleiła się wręga.

W weekend będę kombinował z przesunięciem SC ale wpierw wrzucę wymiary do programu i zobaczę gdzie mi wyjdzie bo z przesunięciem pakietu do tyłu będzie problem przez lokalizację serwa SK.

Albo źle ustawiłem SC (choć wzorowałem się na różnych relacjach, zdjęciach i informacjach) albo coś skonciłem przy starcie. Podejrzewam że to drugie biorąc pod uwagę poziom mojego doświadczenia w lataniu ;-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.