Skocz do zawartości

Pierwszy 2 silnikowiec coś kolo 2,5m pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zbudować pierwszego 2 silnikowca opartego na znanych mi konstrukcjach. Mam klika pytań odnośnie silnika i śmigieł.

 

 

Model powinien do lotu ważyć coś kolo 2 kg, raczej mniej niż więcej. Może uda się zejść do 1,5 kg. Co do silników to chcę zastosować 2x 430W kv1400.

Pytanie czy takie silniki wystarczą do takiego modelu i jakie śmigła zastosować zwłaszcza że chcę mieć 3 łopatkowe.

Czy jest jakiś przelicznik „mocy” śmigieł z 2 łopatkowych do 3 łopatkowych?

Śmigło 7x4 = śmigło YxYxY :)

Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ostały się po przenosinach stare tematy, to powinieneś znaleźć dokładny wzór na przelicznik. W skrócie średnicę się powiększa o 1", a skok zmniejsza. Są to jednak wartości orientacyjne i przybliżone. Dokładny wzór pozwala je dokładnie wyliczyć i dobrać najbliższe zamienniki z oferty rynkowej. Niestety, z pamięci go w tej chwili nie przytoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dosyć duże przybliżenia (zasada "1 cal mniej" nie może tak samo działać dla średnicy śmigła 7 cali i np.10 cali). Wg mnie należy zmniejszyć średnicę przy zwiększeniu liczby łopat porównując pobór prądu (skok zachowałbym ten sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.