Skocz do zawartości

RWD-5 150% - BUDOWA


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadeszła mnie chęć na zrobienie czegoś szalonego. Padło na RWD-5 150% by Skazoo :)

 

Właśnie drukuje plany i ide po depron i resztę części:)

 

 

Wkrótce zdjęcia i opisy.

 

Wymiary :

 

Rozpiętość : 195 cm

Długosć:ok 125 cm

 

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W planach jest, aby robić go z depronu 6 mm. W sklepie niestety nie było więc wziełem 5 mm.

 

Właśnie przerabiam konstrukcję kadłuba i skrzydeł aby wzmocnić wytrzymałość, bo oryginał przy takiej wielkości słabo widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończe sklejać plany , na kartach A4 aż 60, jak narazie bez błędów.

 

 

Planuję zastosować silnik żarowy, tylko nie wiem jaka pojemnośc będzie do tego stosowna. Model będzie ważył około 2 kg.

 

4-5 cmm3 ? Czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoże najprawdopodbiej zrobię ze sklejki i zalaminuje choć jeszczę nie wiem więc wielkich obaw nie mam.

 

 

Depronu napewno będzie mniej jak w oryginale bo cały czas robie przeróbki.

 

M. in konstrukcja skrzydła bo normalnie to przy lądowaniu może być wykałaczka.

 

Zresztą wiele na forum było depronowych spaliniaków, chodźby toto ;)

Edytowane przez Ramzex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma ? Hmm nie wiem. Planowałem obkleić go papierem sniadaniowym/pakowym na wikol .

 

Zależy jeszcze czy wolę mieć go bardziej makietowo czyli spalina i cackanie się z paliwem itp, czy łatwe rozwiązanie elektryczne.

 

Model będzie miał 2 kg jak już pisałem i w razie spaliny silnik ok 4 cmm3 powinien starczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to tak, model czeka na złożenie, niestety nie jestem w domu. Napęd będzie elektryczny na 3 lub 4s.

 

Konstrukcja wydaje mi się zbyt wiotka, skrzydła będą napewno wzmocnione , a w kadłubie przedłużyłem szkielet. Niestety nie da się zabezpieczyć tak modelu , aby mu się zupełnie nic zostało , wkońcu fala uderzeniowa musi być gdzies absorbowana.

 

Ale wracając do tematu. Po tym jak zobaczyłem to latadło Pana karola p oświeciło mnie to , że latało to jak piórko i tak stabilnie. Mam problem z rozmieszczeniem skrzydła na depronie. Gdy próbuję jak najoszczędniej rozmieścić skrzydło , to wystaje mi ok 30 cm skrzydła poza depron. Nie wiem co zastosować, czy dokleic depronu, czy znależć większy arkusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mam pytanie skrzydło w jaki sposób połączyć w jedną całość tak ażeby się nie rozpadło?i w jaki sposób zamocować owe skrzydło do kadłuba? Zielony jestem jak DEPRON z CASTO z tym że nie rowkowany:)

 

Sklejasz dwie połówki szkrzydeł ze sobą, a w środek połówek skrzydła wklejasz łączniki ze sklejki.

Na planach są pokazane dwa rodzaje łączników z lotkami i bez.

Skrzydło mocuje się do kodłuba za pomocą pierścieni gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.